Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Eredivisie CV spreekt zich uit tegen tweejaarlijks WK voetbal

Ook Eredivisie CV spreekt zich uit tegen tweejaarlijks WK voetbal

ZEIST (ANP) - In navolging van diverse voetbalbonden en prominenten heeft ook de Eredivisie CV zich uitgesproken tegen de organisatie van een WK voetbal om de twee jaar. In een bijeenkomst in Milaan heeft de Eredivisie vrijdag tegen het voorstel van de FIFA gestemd.

"Los van de devaluatie van de titel als die iedere twee jaar vergeven wordt, zijn de clubs hun spelers vijftien tot twintig dagen per jaar extra kwijt aan het nationale team. Dat is veel te veel", aldus directeur Jan de Jong. "Dat leidt tot allerlei planningsproblemen voor de wedstrijdkalender van de Eredivisie, een mogelijke waardedaling door een toenemend media-aanbod van grote toernooien in de zomer en het belangrijkste: een verdere belasting van spelers met kans op nog meer blessures. Dit is de mening van alle divisies in Europa. Groot en klein."

De Eredivisie CV heeft ook aan de UEFA gevraagd of zij zich wil uitspreken tegen een tweejaarlijks Europees kampioenschap. "De Eredivisie is daarmee voorstander van het behouden van de huidige balans tussen onze nationale wedstrijdkalender en de internationale club- en landelijke teamcompetities", aldus de Nederlandse competitie.

Meer kans

Gianni Infantino, de voorzitter van de FIFA, wil het aantal WK's verdubbelen. "Er zijn veel voordelen aan verbonden. Zo geef je onder meer de kans aan meer landen om deel te nemen. Toen werd besloten het WK om de vier jaar te houden, zo'n 100 jaar geleden, telde de FIFA veertig landen. Het is tijd om de zaak te analyseren", liet de FIFA-baas recent optekenen.

Tevens zei Infantino vorige maand dat er momenteel "te veel wedstrijden zonder betekenis" zijn.

Meer uit Voetbal

Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

31 minuten geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

1 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

3 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

3 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

3 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

4 uur geleden
Grim vindt dat Ajax 'heel slecht speelde' bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.

5 uur geleden