
'Ook Engelsen zetten in op corona-app'
LONDEN (ANP) - In navolging van Nederland zetten ook de Engelsen in op het gebruik van een 'corona-app'. De verantwoordelijke ministers hebben opdracht gegeven tot het maken van de gezondheidsapp, waarmee de regering hoopt het coronavirus in te dammen. Dat meldt The Sunday Times op basis van ingewijden.
Met de te lanceren app kunnen mobiele telefoons mensen alarmeren als ze in contact zijn gekomen met geïnfecteerde mensen. De Britse regering hoopt dat de nieuwe app het mogelijk maakt om vanaf eind volgende maand te beginnen met het opheffen van de meest strikte maatregelen.
Eerder deze week presenteerde de Nederlandse 'coronaminister' Hugo de Jonge hetzelfde idee.
Google en Apple meldden vrijdag dat ze samenwerken in de strijd tegen het coronavirus. De techgiganten bieden hun hulp aan in twee stappen. Eerst zullen overheden en gezondheidsautoriteiten zelf apps kunnen lanceren die zich richten op het contact tussen mensen. Daarna zal het contactonderzoek worden geïmplementeerd in de besturingssystemen van Apple en Google, respectievelijk iOS en Android. De meeste telefoons draaien op die twee systemen.
Google en Apple benadrukken dat de privacy van de mensen niet wordt geschonden. Zo is het de bedoeling dat zo weinig mogelijk informatie op servers van de overheid terechtkomt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het is onduidelijk of de Amerikaanse veiligheidsadviseur Mike Waltz kan aanblijven na de rel met de groepschat over aanvalsplannen in Jemen, stelt nieuwssite Politico. Bronnen melden aan Politico dat er achter de schermen druk overleg wordt gevoerd over Waltz. "Iedereen in het Witte Huis is het erover eens: Waltz is absoluut een idioot", aldus een van de bronnen.
4 minuten geledenWELLINGTON (ANP) - Het Zuidereiland van Nieuw-Zeeland is dinsdagmiddag (lokale tijd) opgeschrikt door een zware aardbeving. Volgens de landelijke seismologische dienst Geonet ging het om een beving met een kracht van 6.7. Het epicentrum lag ten zuidwesten van Invercargill, de zuidelijkste stad van het land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie, Pete Hegseth, ontkent dat hij plannen om de Houthi's in Jemen aan te vallen in een groepschat heeft besproken. De hoofdredacteur van tijdschrift The Atlantic leek per ongeluk te zijn toegevoegd aan een groep op berichtendienst Signal waarin de top van de Amerikaanse regering wapens, doelwitten en de timing van een militaire operatie besprak.
4 uur geledenJENIN (ANP) - De Palestijnse co-regisseur Hamdan Ballal van de documentairefilm No Other Land is op de bezette Westelijke Jordaanoever opgepakt door het Israëlische leger (IDF). Dat meldt het leger aan de Israëlische publieke omroep KAN.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, brengt deze week een bezoek aan Suriname. Hij gaat ook naar Jamaica en het Surinaamse buurland Guyana.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoofdredacteur van tijdschrift The Atlantic lijkt per ongeluk te zijn toegevoegd aan een groepschat met kopstukken van de Amerikaanse regering. Daar bespraken ze plannen om de Houthi's in Jemen aan te vallen, schrijft hoofdredacteur Jeffrey Goldberg. De Nationale Veiligheidsraad bevestigt tegenover het magazine dat het lijkt te gaan om een echte discussie en zegt dat wordt gekeken hoe daar een fout nummer aan is toegevoegd.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - In Frankrijk is een strafzaak begonnen tegen acteur Gérard Depardieu. Hij staat terecht voor onder meer aanranding van twee vrouwen tijdens filmopnames in 2021. De acteur zou een vrouw tussen zijn benen hebben geklemd en haar buik, borsten en benen hebben betast. Bij de andere vrouw zou Depardieu herhaaldelijk haar billen hebben aangeraakt.
12 uur geleden