Ook Engelse winkels Primark weer open
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Primark opent deze maand ook zijn winkels in Engeland weer. Moederbedrijf Associated British Foods (ABF) wil in alle Engelse winkels van de kledingketen over twee weken weer klanten kunnen ontvangen. Voor de winkels in Wales, Schotland en Noord-Ierland wacht Primark nog op goedkeuring van de overheid. In Nederland ging Primark begin mei al open.
Met de heropening van de Engelse winkels heeft Primark 79 procent van alle winkelruimte weer in gebruik. Dat is nu nog ongeveer 34 procent. Het schema voor heropeningen is sneller dan Primark had verwacht. Dat moet ervoor zorgen dat het bedrijf in het tweede halfjaar weer aanzienlijk meer geld binnenkrijgt.
Primark noemt de verkopen in de winkels die al geopend zijn "zowel geruststellend als bemoedigend". Moederbedrijf ABF verloor 650 miljoen pond, ongeveer 723 miljoen euro, per maand toen alle Primark-winkels dichtwaren. Al eerder moest Primark afschrijven op onverkochte kleding. Het bedrijf heeft nu nog voor 1,5 miljard pond aan inventaris.
De tak van ABF die onder meer ontbijtgranen verkoopt doet het ondertussen beter dan verwacht. De suikertak heeft het opnieuw moeilijk.
Meer uit Financieel
LINZ AM RHEIN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse schoenenmerk Birkenstock heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt. Het bedrijf dat vooral bekendstaat om zijn sandalen profiteerde volgens topman Oliver Reichert van de toegenomen populariteit van zijn dichte schoenen en instappers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens blijven minder vaste energiecontracten afsluiten en meer dynamische. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) zijn er in juni 67.000 minder vaste contracten afgesloten, een daling van bijna 1 procent vergeleken met de maand daarvoor. Tegelijk steeg het aantal afgesloten dynamische contracten, die snel reageren op de prijzen op de groothandelsmarkt, met ruim 3 procent naar 33.000.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het technische team van de Bijenkorf is nog altijd "hard aan het werk" om de website weer volledig werkend te krijgen, zodat klanten weer normaal kunnen bestellen. "We zijn alternatieve logistieke processen in gang aan het zetten en proberen weer zo snel mogelijk up and running te zijn", laat een woordvoerster van de warenhuisketen weten.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De lage waterstand van de Donau raakt ook Tata Steel Nederland. De staalfabrikant kan zijn staalrollen niet meer via de rivier vervoeren naar Centraal- en Oost-Europa. In plaats daarvan maakt Tata Steel gebruik van spoorvervoer, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De zonsverduistering is voor hoogspanningsnetbeheerder TenneT probleemloos verlopen. De voorziene 1300 megawatt die zou wegvallen door de eclips, is opgevangen en leidde dus niet tot stroomuitval. "We zagen alles aankomen en hebben op tijd maatregelen getroffen", aldus een woordvoerder.
2 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië blijft langer ontregeld door de uitbarsting van vulkaan de Etna. Alle vluchten van en naar de luchthaven bij Catania, de belangrijkste op het Italiaanse eiland, worden opgeschort tot in elk geval 02.00 uur in de nacht van donderdag op vrijdag. KLM brengt aankomende passagiers met bussen vanaf Palermo naar Catania, zodat zij vanaf daar hun reis kunnen voortzetten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs voor benzine in België is vanaf vrijdag hoger. Voor een liter Euro95 (E10) mag dan maximaal 1,936 euro worden gerekend aan de Belgische pomp. Het gaat om een stijging met 7 cent per liter.
3 uur geleden