Ook Engelse winkels Primark weer open
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Primark opent deze maand ook zijn winkels in Engeland weer. Moederbedrijf Associated British Foods (ABF) wil in alle Engelse winkels van de kledingketen over twee weken weer klanten kunnen ontvangen. Voor de winkels in Wales, Schotland en Noord-Ierland wacht Primark nog op goedkeuring van de overheid. In Nederland ging Primark begin mei al open.
Met de heropening van de Engelse winkels heeft Primark 79 procent van alle winkelruimte weer in gebruik. Dat is nu nog ongeveer 34 procent. Het schema voor heropeningen is sneller dan Primark had verwacht. Dat moet ervoor zorgen dat het bedrijf in het tweede halfjaar weer aanzienlijk meer geld binnenkrijgt.
Primark noemt de verkopen in de winkels die al geopend zijn "zowel geruststellend als bemoedigend". Moederbedrijf ABF verloor 650 miljoen pond, ongeveer 723 miljoen euro, per maand toen alle Primark-winkels dichtwaren. Al eerder moest Primark afschrijven op onverkochte kleding. Het bedrijf heeft nu nog voor 1,5 miljard pond aan inventaris.
De tak van ABF die onder meer ontbijtgranen verkoopt doet het ondertussen beter dan verwacht. De suikertak heeft het opnieuw moeilijk.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De komende weken is het drukker in de internationale treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest. Flixbus en NS Internationaal zien een toename in het aantal boekingen. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 4 oktober.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Wereldbank stelt met Michael Kremer een Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom. De Amerikaan staat bekend als specialist voor onderzoek naar armoedebestrijding en de problemen die daarbij komen kijken.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR zet de komende weken Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli, in de verkoop. Dit meldt Sky News, zonder bronnen te noemen.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft het verzoek van de Letse luchtvaartmaatschappij airBaltic voor uitstel van betaling ingewilligd. Dat maakte de Letse premier Andris Kulbergs woensdag bekend op berichtenplatform X. De grootste luchtvaartmaatschappij van de Baltische staten is in de financiële problemen geraakt door de sterk gestegen brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinet maakte met Prinsjesdag bekend de economie jaarlijks met 1,5 procent te willen laten groeien. Maar de Rabobank verwacht niet dat het kabinet dit gaat halen met de investeringen die Den Haag nu doet. Dat stelde hoofdeconoom Otto Raspe bij RaboResearch de dag na Prinsjesdag tijdens het Miljoenenontbijt in Amsterdam, dat door VNO-NCW Metropoolregio Amsterdam werd georganiseerd.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Europa zou meer handel moeten drijven met en via de landen in de zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie woensdag in haar jaarlijkse State of the Union.
2 uur geleden