Ook EK atletiek eind augustus in Parijs van de baan
PARIJS (ANP) - De Europese atletiekkampioenschappen die eind augustus in Parijs zouden worden gehouden, gaan niet door. De huidige coronapandemie maakt het volgens de Franse organisatie onmogelijk om in die periode het toernooi af te werken. De EK stonden gepland van 25 tot en met 30 augustus.
Of het evenement later nog terugkeert op de kalender is niet bekendgemaakt. Opvallend is dat de uitgestelde Tour de France juist op 29 augustus in Nice van start zou moeten gaan, tenzij de omstandigheden dat nog niet toelaten.
Voor de EK atletiek, dat werkte met een budget van 17 miljoen euro, was al 50 procent van de tickets verkocht. Aan het toernooi zouden 1400 atleten deelnemen.
Seizoensstart uitgesteld
De start van het internationale atletiekseizoen is tot juli uitgesteld. Van de eerste negen wedstrijden in de befaamde Diamond League zijn er acht geschrapt. De editie in Oslo op 11 juni krijgt een alternatieve uitvoering.
Eerder dit jaar werden de WK indoor in China en de Olympische Spelen in Tokio verplaatst naar 2021.
"We hebben echt alles geprobeerd", legt Jean Gracia, de voorzitter van het EK-comité uit. "We hoopten allemaal dat de situatie snel zou verbeteren, helaas is dit niet het geval. We hebben de medische commissie van de Franse atletiekfederatie nog gevraagd om een evaluatie te maken van de maatregelen die genomen moesten worden om het evenement te laten doorgaan. We hebben alle mogelijkheden bestudeerd, waaronder ook het verminderen van het aantal atleten en toeschouwers. Het zat er echter niet in."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is in het Canadese Montreal voor het eerst wereldkampioene op de weg geworden. De 29-jarige topfavoriete zag eerst een ontsnappingspoging stranden, maar bleek in een sprint onder luid gejuich van het publiek alsnog te sterk voor de Poolse Kasia Niewiadoma. De Italiaanse Elisa Longo Borghini werd derde.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna zijn eerste zege van het seizoen te pakken. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 leverde in de slotfase van de race op het stratencircuit van Bakoe een intens duel met George Russell en deed verwoede pogingen de coureur van Mercedes in te halen, maar het lukte net niet. "In de laatste ronde zag ik dat George vermogen verloor, waardoor ik nog dichterbij kwam. Het was helaas net niet genoeg", zei de coureur van Red Bull na afloop in het flashinterview.
8 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrensters zijn vertrokken voor de wegwedstrijd van de WK in Canada. Demi Vollering is de topfavoriete voor de rit over 180 kilometer, de langste ooit op een WK voor vrouwen. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd voor honderden wielerfans in Brossard, een voorstad van Montreal aan de andere kant van de rivier Saint Lawrence.
9 uur geledenBADEN-BADEN (ANP) - Het bid van München gaat namens Duitsland meedingen naar de organisatie van de Olympische Spelen in 2036, 2040 of 2044. Dat was zaterdag de uitkomst van een buitengewone ledenvergadering van het Duitse olympisch comité (DOSB) in Baden-Baden. De Duitse president Frank-Walter Steinmeier maakte live op tv bekend dat München de voorkeur kreeg boven Köln-Rhein-Ruhr, het enige andere bid dat nog in de race was na de terugtrekking van Berlijn.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - George Russell heeft de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 nipt gewonnen. De Brit reed van start tot finish aan de leiding in zijn Mercedes op het stratencircuit van Bakoe. Hij moest in de slotfase wel alles op alles zetten om een ontketende Max Verstappen van zich af te houden.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is voorzien van een nieuwe motor voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Dat meldde teambaas Laurent Mekies van Red Bull kort voor de start van de race op het stratencircuit van Bakoe. Het betreft wijzigingen die binnen de reglementen vallen, dus de Nederlander heeft geen gridstraf gekregen.
11 uur geledenMONTREAL (ANP/BELGA) - Slowakije gaat zondag met een staflid van start in de wegwedstrijd bij de mannen op de wereldkampioenschappen wielrennen. Het land zag meerdere renners opgeven en heeft daarop besloten de 28-jarige Vladimír Kováčik in te zetten.
13 uur geleden