Ook Efteling teleurgesteld nu deuren voorlopig dichtblijven
KAATSHEUVEL (ANP) - Ook De Efteling in Kaatsheuvel mag nog niet open op 11 mei. Heel jammer, zegt een woordvoerder van het attractiepark in Kaatsheuvel. Het kabinet vindt opening nog niet verantwoord.
Op 11 mei zouden volgens het openingsplan van het kabinet alle 'doorstroomlocaties' buiten de deuren mogen openen. Maar dat heeft het kabinet nu uitgesteld, vanwege de hoge aantallen ziekenhuisopnames door corona.
"We waren er klaar voor. We zijn er eigenlijk al een paar maanden klaar voor", zegt de Eftelingwoordvoerder. Het park ging in december dicht. "Maar natuurlijk volgen we de regels en begrijpen we waarom dit nodig is."
Een doorstroomlocatie is een locatie waarbij bezoekers 'doorstromen', zoals in dierentuinen en bij kermissen. Bezoekers lopen er doorheen.
Meer uit Binnenland
HORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.
2 uur geledenUITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 20-jarige Mohammed H. uit Purmerend ervan dat hij een 16-jarig meisje in Rotterdam heeft mishandeld door haar online onder druk te zetten en op te dragen zichzelf te snijden. Volgens het OM moest het slachtoffer tussen 30 april en 10 juli met een scherp voorwerp de naam Zoro in haar lichaam kerven, waardoor ze littekens opliep.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Naar schatting voelen 442.000 bi+ mensen in Nederland zich psychisch ongezond. Dat stelt Bi+ Nederland op basis van een eigen omrekening van cijfers uit de nieuwe lhbtiqa+-monitor. Ook hebben bi+ mensen vaker dan homoseksuele en lesbische mensen in het afgelopen jaar een suïcidepoging gedaan.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kans op neerslag neemt de komende periode in Nederland en in stroomgebieden van de Maas en de Rijn toe, maar de afvoer van deze rivieren is op dit moment "onveranderd uitzonderlijk laag". Dat staat in de dinsdag bijgewerkte 'droogtemonitor' van Rijkswaterstaat. De lage afvoer van water heeft gevolgen voor scheepvaart, natuur en waterkwaliteit.
4 uur geleden