Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook ECDC adviseert: boosterprik jongeren nu niet nodig

Ook ECDC adviseert: boosterprik jongeren nu niet nodig

SOLNA (ANP) - Het is niet nodig om alle jongeren van 12 tot en met 17 een boosterprik tegen het coronavirus te geven, zegt de Europese gezondheidsdienst ECDC. In Nederland gaf de Gezondheidsraad vorige week precies hetzelfde advies.

Volgens het ECDC is het veel belangrijker om ervoor te zorgen dat mensen die nu nog niet gevaccineerd zijn een eerste en tweede prik krijgen. Daarnaast zou de boosterprik moeten worden gegeven aan meer mensen uit groepen die voorrang krijgen.

In de afgelopen maanden zijn veel jongeren positief getest op het coronavirus. Dat valt samen met de verspreiding van de delta- en omikronvariant. Maar het aantal gevallen in die leeftijdsgroep daalt de laatste tijd. Bovendien lopen jongeren weinig risico om in een ziekenhuis te belanden of te overlijden aan de besmetting. Daarnaast beschermen de eerste prikken nog heel goed bij tieners, zegt het ECDC.

Geen groot effect

Boosterprikken voor pubers heeft waarschijnlijk geen groot effect op de verspreiding onder de totale bevolking, berekent de gezondheidsdienst. Het zogeheten reproductiegetal zou er een fractie door kunnen zakken.

Nederland en alle andere landen die bij het ECDC zijn aangesloten, vaccineren 12- tot en met 17-jarigen. Tien landen, waaronder Duitsland, Frankrijk en Italië, boosteren ook kinderen van 12 jaar en ouder.

Meer uit Gezond

Zwemseizoen in open wateren begint met tientallen waarschuwingen

DEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.

2 dagen geleden
Meer dan helft van de Nederlanders verbrandt door zon in de zomer

MAASTRICHT (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders (56 procent) is afgelopen zomer verbrand door de zon. Dat blijkt uit onderzoek dat de Universiteit Maastricht heeft gedaan in opdracht van het Nationaal Huidfonds.

2 dagen geleden
Geen gevaarlijke waarden gemeten bij rook in delen Zuid-Holland

LEIDEN (ANP) - De rook die woensdag trok over onder meer Leiden, Alphen aan den Rijn en Gouda als gevolg van de natuurbrand bij 't Harde was niet schadelijk, meldt de veiligheidsregio Hollands Midden. "Er zijn door de brandweer metingen verricht in de regio. Hierbij zijn geen gevaarlijke waarden gemeten", wordt gemeld.

4 dagen geleden
Huisartsenvereniging over hack ChipSoft: alertheid blijft nodig

UTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV waarschuwt dat er toch nog steeds iets kan gebeuren met de gegevens die buitgemaakt waren bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft. "Alertheid blijft daarom nodig." ChipSoft liet dinsdag weten dat de patiënteninformatie die was gestolen nergens is gepubliceerd en inmiddels is vernietigd.

4 dagen geleden
Uitstel geplande hartbehandelingen door tekort medisch hulpmiddel

DEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.

2 weken geleden
Federatie: patiënten wachten te lang op info over datalek zorg

UTRECHT (ANP) - Patiënten weten nog altijd niet of hun gegevens zijn gestolen bij een inbraak in de digitale systemen van softwareleverancier ChipSoft. Meer dan een week na de eerste meldingen "tasten veel patiënten nog altijd volledig in het duister", stelt Patiëntenfederatie Nederland. Die zegt dat de onduidelijkheid te lang duurt.

2 weken geleden
Studie naar MS-patiënten die stamceltherapie kregen in buitenland

UTRECHT (ANP) - Twee ziekenhuizen zijn op zoek naar MS-patiënten die in het buitenland stamceltherapie kregen. Volgens het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht en het Amsterdam UMC reisden afgelopen jaren honderden mensen met MS naar het buitenland voor zo'n therapie.

2 weken geleden