Ook e-deelbakfietsmerk Cargoroo vraagt faillissement aan
AMSTERDAM (ANP) - Cargoroo, een aanbieder van elektrische deelbakfietsen, heeft faillissement aangevraagd bij de rechtbank in Amsterdam. Daarmee dreigt opnieuw een bekend fietsenbedrijf uit Nederland te verdwijnen. Vorige week meldde e-bikemerk Amslod al faillissement te hebben aangevraagd.
Deze week spreekt de rechtbank in Amsterdam het bankroet van Cargoroo uit, verwacht de Utrechtse wethouder Senna Maatoug (Mobiliteit). De fietsen van Cargoroo zijn al van de Utrechtse straten gehaald en niet meer te boeken, schrijft ze in een brief aan de gemeenteraad. Ook in andere steden als Nijmegen en Den Haag zijn de fietsen weggehaald, schrijft Maatoug. Ze meldt ook dat Utrecht ervoor wil zorgen dat de deelfietsen snel terugkomen en daarbij samen optrekt met andere gemeenten.
Het deelfietsbedrijf is volgens de site ook actief in onder meer Rotterdam, Arnhem, Eindhoven en Berlijn. Cargoroo meldt op zijn website dat zijn fietsen beschikbaar zijn, over de faillissementsaanvraag is niets te vinden. Mede-oprichter Jaron Borensztajn zegt later op de dag met meer informatie te komen.
Lastige marktomstandigheden
Fietsenmerk Amslod meldde vorige week in een bericht op Facebook per direct te zijn gestopt met de verkoop van zijn elektrische fietsen "in verband met financiële moeilijkheden als gevolg van de lastige marktomstandigheden". De website van Amslod is niet meer bereikbaar.
Vorige maand werd het e-bikemerk Stella Fietsen failliet verklaard. Dat merk maakt een doorstart in afgeslankte vorm. Curator Frans van Oss zei te vermoeden dat de geldproblemen bij Stella Fietsen werden veroorzaakt doordat de markt voor elektrische fietsen is veranderd na de coronapandemie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
35 minuten geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
16 uur geleden