Ook e-deelbakfietsmerk Cargoroo vraagt faillissement aan
AMSTERDAM (ANP) - Cargoroo, een aanbieder van elektrische deelbakfietsen, heeft faillissement aangevraagd bij de rechtbank in Amsterdam. Daarmee dreigt opnieuw een bekend fietsenbedrijf uit Nederland te verdwijnen. Vorige week meldde e-bikemerk Amslod al faillissement te hebben aangevraagd.
Deze week spreekt de rechtbank in Amsterdam het bankroet van Cargoroo uit, verwacht de Utrechtse wethouder Senna Maatoug (Mobiliteit). De fietsen van Cargoroo zijn al van de Utrechtse straten gehaald en niet meer te boeken, schrijft ze in een brief aan de gemeenteraad. Ook in andere steden als Nijmegen en Den Haag zijn de fietsen weggehaald, schrijft Maatoug. Ze meldt ook dat Utrecht ervoor wil zorgen dat de deelfietsen snel terugkomen en daarbij samen optrekt met andere gemeenten.
Het deelfietsbedrijf is volgens de site ook actief in onder meer Rotterdam, Arnhem, Eindhoven en Berlijn. Cargoroo meldt op zijn website dat zijn fietsen beschikbaar zijn, over de faillissementsaanvraag is niets te vinden. Mede-oprichter Jaron Borensztajn zegt later op de dag met meer informatie te komen.
Lastige marktomstandigheden
Fietsenmerk Amslod meldde vorige week in een bericht op Facebook per direct te zijn gestopt met de verkoop van zijn elektrische fietsen "in verband met financiële moeilijkheden als gevolg van de lastige marktomstandigheden". De website van Amslod is niet meer bereikbaar.
Vorige maand werd het e-bikemerk Stella Fietsen failliet verklaard. Dat merk maakt een doorstart in afgeslankte vorm. Curator Frans van Oss zei te vermoeden dat de geldproblemen bij Stella Fietsen werden veroorzaakt doordat de markt voor elektrische fietsen is veranderd na de coronapandemie.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De Nederlandse rakettenfabrikant Destinus werkt met vier andere bedrijven aan een wapen dat Ruslands snelste raketten al in de ruimte onschadelijk kan maken. De vijf hopen volgend jaar de eerste tests met de 'Bliksem EXO' te kunnen uitvoeren.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - IBM ging dinsdag hard onderuit op de beurzen in New York. Het tech- en softwarebedrijf kwam met voorlopige resultaten over het tweede kwartaal, die lager uitvielen dan kenners hadden verwacht. Topman Arvind Krishna van IBM waarschuwde in een brief aan de aandeelhouders dat de omzet uit software en infrastructuur flink tekort is geschoten doordat klanten hun investeringsplannen hebben gewijzigd. Het aandeel kelderde 25 procent kort na de opening.
1 uur geledenNEBRASKA (ANP/BLOOMBERG) - Warren Buffett gaat zijn jaarlijkse donaties van Berkshire Hathaway-aandelen aan liefdadigheidsinstellingen versnellen. De wereldberoemde Amerikaanse 'superbelegger' wil daarmee het volledige belang van het bedrijf binnen acht jaar verkopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het akkoord op hoofdlijnen over de afbouw van gewasbeschermingsmiddelen helpt telers hun gewassen verder te verduurzamen en biedt duidelijkheid voor de lange termijn. Dat zeggen vier organisaties uit de tuin- en akkerbouw na het ondertekenen van het convenant dinsdag. De directeur van BO Akkerbouw, André Hoogendijk, benadrukt in een gezamenlijke reactie dat belangrijke onderdelen nog wel verder uitgewerkt moeten worden om het succesvol te laten zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Het Europees Agentschap voor de Veiligheid van de Luchtvaart (EASA) heeft luchtvaartmaatschappijen dinsdag geadviseerd niet boven Bahrein, Koeweit, Qatar, de Verenigde Arabische Emiraten en de wateren van de Golf van Oman te vliegen. Het advies geldt tot woensdag 29 juli.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM blijft voorlopig boven Saudi-Arabië vliegen. Maandag vlogen twee vluchten van de luchtvaartmaatschappij van India naar Schiphol uit voorzorg een alternatieve route, na een waarschuwing van de Houthi's in Jemen om voorlopig niet door het Saudische luchtruim te vliegen.
2 uur geledenWOERDEN (ANP) - Bedrijven ondervinden hinder van de lage waterstand, omdat ze koelwater niet meer mogen lozen. Dat ziet belangenbehartiger van zakelijke energie- en watergebruikers VEMW. Industriële bedrijven in de buurt van beken, kanalen en ondiepe plassen ervaren al problemen. Die bedrijven mogen minder restwarmte lozen en moeten daarvoor mogelijk de productie afschalen, legt Roy Tummers, directeur Water bij VEMW, uit.
3 uur geleden