Ook e-deelbakfietsmerk Cargoroo vraagt faillissement aan
AMSTERDAM (ANP) - Cargoroo, een aanbieder van elektrische deelbakfietsen, heeft faillissement aangevraagd bij de rechtbank in Amsterdam. Daarmee dreigt opnieuw een bekend fietsenbedrijf uit Nederland te verdwijnen. Vorige week meldde e-bikemerk Amslod al faillissement te hebben aangevraagd.
Deze week spreekt de rechtbank in Amsterdam het bankroet van Cargoroo uit, verwacht de Utrechtse wethouder Senna Maatoug (Mobiliteit). De fietsen van Cargoroo zijn al van de Utrechtse straten gehaald en niet meer te boeken, schrijft ze in een brief aan de gemeenteraad. Ook in andere steden als Nijmegen en Den Haag zijn de fietsen weggehaald, schrijft Maatoug. Ze meldt ook dat Utrecht ervoor wil zorgen dat de deelfietsen snel terugkomen en daarbij samen optrekt met andere gemeenten.
Het deelfietsbedrijf is volgens de site ook actief in onder meer Rotterdam, Arnhem, Eindhoven en Berlijn. Cargoroo meldt op zijn website dat zijn fietsen beschikbaar zijn, over de faillissementsaanvraag is niets te vinden. Mede-oprichter Jaron Borensztajn zegt later op de dag met meer informatie te komen.
Lastige marktomstandigheden
Fietsenmerk Amslod meldde vorige week in een bericht op Facebook per direct te zijn gestopt met de verkoop van zijn elektrische fietsen "in verband met financiƫle moeilijkheden als gevolg van de lastige marktomstandigheden". De website van Amslod is niet meer bereikbaar.
Vorige maand werd het e-bikemerk Stella Fietsen failliet verklaard. Dat merk maakt een doorstart in afgeslankte vorm. Curator Frans van Oss zei te vermoeden dat de geldproblemen bij Stella Fietsen werden veroorzaakt doordat de markt voor elektrische fietsen is veranderd na de coronapandemie.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijs van een liter benzine is voor het eerst ooit hoger dan 2,60 euro. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt donderdag dat de landelijke adviesprijs van een liter Euro95 met 1,5 cent is gestegen tot 2,603 euro. De prijzen aan de pomp lopen de afgelopen dagen op, nadat de olieprijzen weer fors waren gestegen als gevolg van de aanhoudende Iranoorlog.
12 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economische groei van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 afgezwakt ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar. Volgens statistiekbureau Eurostat viel de groei terug tot 0,1 procent, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever gaat zijn prijzen verhogen vanwege de impact van hoger dan verwachte kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. "Er zullen vaker prijsverhogingen komen, maar in kleine stappen", zei financieel directeur Srinivas Phatak tijdens een toelichting op de kwartaalresultaten.
22 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in april gestegen naar 3 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van maart. In die maand stegen de consumentenprijzen al met 2,6 procent. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste economische impact van de Iranoorlog zit nu nog vooral "tussen de oren" bij Nederlanders, zegt hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hij wijst daarbij op het Nederlandse consumentenvertrouwen, dat in twee maanden tijd is gekelderd, terwijl de echte economische gevolgen van het conflict volgens hem vooralsnog beperkt zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tientallen activisten van Greenpeace zijn de aandeelhoudersvergadering van JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld, binnengevallen. De aandeelhouders in het Sheraton Hotel bij Schiphol zijn de vergaderzaal iets na 10.00 uur donderdagochtend uit gevlucht, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse. Greenpeace heeft de zaal nu bezet, waardoor onduidelijk is of de vergadering later op de dag nog door kan gaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties proberen nog steeds klanten te lokken met misleidende "lokaanbiedingen". Volgens onderzoek van de Consumentenbond is er nauwelijks verbetering ten opzichte van 2025, ondanks uitspraken van de Reclame Code Commissie (RCC) en beloftes vanuit de reisbranche.
2 uur geleden