Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook e-deelbakfietsmerk Cargoroo vraagt faillissement aan

Ook e-deelbakfietsmerk Cargoroo vraagt faillissement aan

AMSTERDAM (ANP) - Cargoroo, een aanbieder van elektrische deelbakfietsen, heeft faillissement aangevraagd bij de rechtbank in Amsterdam. Daarmee dreigt opnieuw een bekend fietsenbedrijf uit Nederland te verdwijnen. Vorige week meldde e-bikemerk Amslod al faillissement te hebben aangevraagd.

Deze week spreekt de rechtbank in Amsterdam het bankroet van Cargoroo uit, verwacht de Utrechtse wethouder Senna Maatoug (Mobiliteit). De fietsen van Cargoroo zijn al van de Utrechtse straten gehaald en niet meer te boeken, schrijft ze in een brief aan de gemeenteraad. Ook in andere steden als Nijmegen en Den Haag zijn de fietsen weggehaald, schrijft Maatoug. Ze meldt ook dat Utrecht ervoor wil zorgen dat de deelfietsen snel terugkomen en daarbij samen optrekt met andere gemeenten.

Het deelfietsbedrijf is volgens de site ook actief in onder meer Rotterdam, Arnhem, Eindhoven en Berlijn. Cargoroo meldt op zijn website dat zijn fietsen beschikbaar zijn, over de faillissementsaanvraag is niets te vinden. Mede-oprichter Jaron Borensztajn zegt later op de dag met meer informatie te komen.

Lastige marktomstandigheden

Fietsenmerk Amslod meldde vorige week in een bericht op Facebook per direct te zijn gestopt met de verkoop van zijn elektrische fietsen "in verband met financiële moeilijkheden als gevolg van de lastige marktomstandigheden". De website van Amslod is niet meer bereikbaar.

Vorige maand werd het e-bikemerk Stella Fietsen failliet verklaard. Dat merk maakt een doorstart in afgeslankte vorm. Curator Frans van Oss zei te vermoeden dat de geldproblemen bij Stella Fietsen werden veroorzaakt doordat de markt voor elektrische fietsen is veranderd na de coronapandemie.

Meer uit Financieel

Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

38 minuten geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

1 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

2 uur geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.

3 uur geleden
KLM-toestel strandt in Dubai door aanvallen op Iran

DUBAI (ANP) - Door de aanvallen op Iran is er in Dubai een KLM-toestel gestrand. Dat vliegtuig was al in Dubai en zou zaterdag terugvliegen naar Nederland. Dat kan nu echter niet. De passagiers hebben van KLM een hotelovernachting aangeboden gekregen, laat een woordvoerster weten na berichtgeving door NH Nieuws.

4 uur geleden
KLM mijdt zaterdag luchtruimen Midden-Oosten, zondag nog onbekend

SCHIPHOL (ANP) - KLM mijdt zaterdag "uit voorzorg" de luchtruimen van Iran, Irak, Israël en diverse landen rond de Perzische Golf in verband met de aanvallen op Iran. Daardoor vallen de vluchten naar Tel Aviv, Dubai, Riyad en Dammam uit. Door de onzekere situatie is het niet duidelijk wat het betekent voor de vluchten van zondag, laat de luchtvaartmaatschappij zaterdagmiddag weten.

4 uur geleden