Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Duitsland wil hogere olieproductie van Golfstaten

Ook Duitsland wil hogere olieproductie van Golfstaten

ABU DHABI (ANP/DPA/RTR) - Ook Duitsland wil dat olieproducerende landen in de Golfregio meer gaan oppompen om zo de hoge olieprijzen tegen te gaan. De Duitse minister van Economische Zaken en Klimaat Robert Habeck is momenteel op bezoek in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). Zondag was hij al in Qatar.

Vorige week bracht de Britse premier Boris Johnson al een bezoek aan de VAE en ook Saudi-Arabië met het verzoek om meer olie te gaan produceren. Door de oorlog in Oekraïne en zorgen over verstoringen van de Russische olieleveringen zijn de prijzen naar de hoogste niveaus in jaren gestegen, waardoor de brandstofprijzen aan de pomp steeds verder oplopen.

De vraag naar extra olie uit het Midden-Oosten lijkt steeds nijpender te worden, want de Europese Unie zou een importverbod op Russische olie overwegen. Volgens bronnen dringen vooral Baltische staten aan op een dergelijk embargo. Maar landen als Duitsland waarschuwen voor overhaaste beslissingen, gezien de hoge energieprijzen in Europa. Moskou heeft gewaarschuwd dat het de gaskraan naar Europa dichtdraait als de EU de import van olie verbiedt. De EU is voor circa 40 procent van de gastoevoer afhankelijk van Rusland.

Habeck heeft gezegd dat vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar kan helpen om Duitsland niet meer afhankelijk te laten zijn van Russisch gas. Duitsland is bezig met de bouw van lng-terminals voor de import van lng uit Qatar en andere landen.

Meer uit Financieel

Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

45 minuten geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

1 uur geleden
Nederlandse reders terughoudend over heropening Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.

1 uur geleden
Shell onderuit in AEX door olieprijs, Air France-KLM flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.

1 uur geleden
Nederlands Thorizon wil eerste kernreactor in Zeeland plaatsen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.

1 uur geleden
Stevige winsten Wall Street, Netflix na cijfers wel hard onderuit

NEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag met stevige winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers reageerden opgetogen op berichten dat de Straat van Hormuz wordt heropend. Netflix ging wel hard onderuit op de beurzen in New York, na een teleurstellend kwartaalbericht van de streamingdienst.

1 uur geleden
Oud-Dunkin'-baas haalt donutketen Krispy Kreme naar Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Krispy Kreme, een grote rivaal van donutketen Dunkin', komt naar Nederland. Het Amerikaanse bedrijf heeft een franchisedeal gesloten met ondernemer Roberto Fava die eerder jarenlang Dunkin' in Nederland leidde. "Het is echt of ik een transfer maak van Ajax naar PSV, of van Burger King naar McDonald's", zegt hij zelf over zijn overstap.

2 uur geleden