Ook Duitse steun voor Rutte als NAVO-topman
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz steunt het streven van de scheidende Nederlandse premier Mark Rutte om secretaris-generaal van de NAVO te worden. Dat bevestigde een woordvoerder van de Duitse regering volgens persbureau Reuters.
Rutte wil huidig topman Jens Stoltenberg opvolgen, die sinds 2014 aan het hoofd staat van het bondgenootschap. De Nederlander zou ook kunnen rekenen op de steun van andere belangrijke NAVO-landen, zoals Frankrijk, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk.
De 31 NAVO-landen moeten het uiteindelijk allemaal eens worden over de opvolging van Stoltenberg. Nieuwssite Politico schreef deze week dat Rutte de duidelijke koploper is. Meer dan twintig landen hadden volgens bronnen al ingestemd met zijn benoeming.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
17 minuten geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
4 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
7 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.
8 uur geleden