Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Duitse steun voor Rutte als NAVO-topman

Ook Duitse steun voor Rutte als NAVO-topman

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz steunt het streven van de scheidende Nederlandse premier Mark Rutte om secretaris-generaal van de NAVO te worden. Dat bevestigde een woordvoerder van de Duitse regering volgens persbureau Reuters.

Rutte wil huidig topman Jens Stoltenberg opvolgen, die sinds 2014 aan het hoofd staat van het bondgenootschap. De Nederlander zou ook kunnen rekenen op de steun van andere belangrijke NAVO-landen, zoals Frankrijk, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk.

De 31 NAVO-landen moeten het uiteindelijk allemaal eens worden over de opvolging van Stoltenberg. Nieuwssite Politico schreef deze week dat Rutte de duidelijke koploper is. Meer dan twintig landen hadden volgens bronnen al ingestemd met zijn benoeming.

Meer uit Buitenland

Krant: Musk stelde Trump voor om Starlink in Oekraïne te beperken

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.

1 uur geleden
EU-leiders vragen Brussel te kijken naar extra geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.

2 uur geleden
Ontbossing in Braziliaanse Amazone op laagste niveau ooit gemeten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.

2 uur geleden
VS ontkennen inperken van satellietnetwerk Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.

3 uur geleden
Fox News: nieuwe woordvoerder Witte Huis weg

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.

3 uur geleden
Poetin kondigt komst 'veiligheidszone' aan bij grens

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland vestigt in Oekraïne een "veiligheidszone" aan de grens. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die benadrukte dat over de status van dat gebied niet onderhandeld zal worden bij toekomstig vredesoverleg.

3 uur geleden
Derde ebolabesmetting vastgesteld in Kenia

NAIROBI (ANP/AFP) - In Kenia is een derde besmetting met het ebolavirus vastgesteld. Het gaat om een nabij familielid van de twee personen die eerder positief waren getest, aldus het ministerie van Gezondheid.

3 uur geleden