Ook Duitse liberalen keuren coalitieakkoord goed
BERLIJN (ANP) - De Duitse liberalen van de FDP hebben officieel ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijonderhandelaars hebben gesloten met de sociaaldemocraten (SPD) en de Groenen. Van de leden stemden 92,2 procent voor.
Leden van de SPD gaven zaterdag al groen licht voor de samenwerking die vanwege de kleuren van de partijen bekendstaat als de verkeerslichtcoalitie. Nu moeten alleen nog de Groenen ja zeggen. Die partij houdt nu een peiling onder de leden, waarvan de resultaten maandag worden bekendgemaakt.
Als ook de Groenen zoals verwacht het coalitieakkoord goedkeuren, kunnen de partijleiders dinsdag hun handtekening onder de afspraken zetten. Het parlement stemt dan woensdag over de benoeming van SPD-leider Olaf Scholz tot bondskanselier. Zijn kabinet kan diezelfde dag nog worden beëdigd en dan heeft Duitsland enkele maanden na de verkiezingen een nieuwe regering.
Het regeerakkoord werd bijna twee weken geleden gepresenteerd, na onderhandelingen die in oktober formeel van start gingen. De partij van Scholz werd bij de verkiezingen van september de grootste partij van het land, tot grote teleurstelling van het conservatieve blok CDU/CSU. De christendemocraten leden een historisch verlies onder hun kanselierskandidaat Armin Laschet. De Groenen en de FDP werden de derde en vierde partij van het land.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP) - De Brits-Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai is maandag door het Hooggerechtshof van Hongkong schuldig bevonden aan samenzwering met buitenlandse mogendheden en het publiceren van opruiend materiaal. De veroordeling valt onder de nationale veiligheidswet die China in 2020 aan Hongkong oplegde en kan uitmonden in een levenslange gevangenisstraf.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft maandag gepleit voor strengere wapenwetten, een dag nadat bij een aanslag op een joodse viering bij Bondi Beach bij Sydney vijftien mensen om het leven kwamen.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - In het huis van de Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner in Los Angeles zijn zondag twee mensen dood aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder NBCLA.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Een inzamelingsactie voor Ahmed al Ahmed, de man die een van de schutters ontwapende bij de dodelijke aanslag op een joods feest op Bondi Beach in Sydney, heeft inmiddels ruim 340.000 Australische dollar (zo'n 193.000 euro) opgebracht.
2 uur geledenSAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische binnenlandse inlichtingendienst ASIO heeft zes jaar geleden onderzoek gedaan naar een van de daders van de aanslag bij Bondi Beach, om diens banden met een cel van terreurgroep Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Australische publieke omroep ABC News op basis van bronnen bij de antiterreureenheid.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.
6 uur geleden