Ook Duitse liberalen keuren coalitieakkoord goed
BERLIJN (ANP) - De Duitse liberalen van de FDP hebben officieel ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijonderhandelaars hebben gesloten met de sociaaldemocraten (SPD) en de Groenen. Van de leden stemden 92,2 procent voor.
Leden van de SPD gaven zaterdag al groen licht voor de samenwerking die vanwege de kleuren van de partijen bekendstaat als de verkeerslichtcoalitie. Nu moeten alleen nog de Groenen ja zeggen. Die partij houdt nu een peiling onder de leden, waarvan de resultaten maandag worden bekendgemaakt.
Als ook de Groenen zoals verwacht het coalitieakkoord goedkeuren, kunnen de partijleiders dinsdag hun handtekening onder de afspraken zetten. Het parlement stemt dan woensdag over de benoeming van SPD-leider Olaf Scholz tot bondskanselier. Zijn kabinet kan diezelfde dag nog worden beëdigd en dan heeft Duitsland enkele maanden na de verkiezingen een nieuwe regering.
Het regeerakkoord werd bijna twee weken geleden gepresenteerd, na onderhandelingen die in oktober formeel van start gingen. De partij van Scholz werd bij de verkiezingen van september de grootste partij van het land, tot grote teleurstelling van het conservatieve blok CDU/CSU. De christendemocraten leden een historisch verlies onder hun kanselierskandidaat Armin Laschet. De Groenen en de FDP werden de derde en vierde partij van het land.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag steun betuigd aan de nabestaanden van degenen die zijn omgekomen bij Iraanse aanvallen. Volgens de regeringsleider maakt zijn land "pijnlijke dagen" door. "Mijn hart gaat uit naar de getroffen families - namens jullie allen, inwoners van Israël - ik wens de betrokkenen een volledig herstel toe", aldus Netanyahu in een videoboodschap.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben ontkend dat hun vliegdekschip de USS Lincoln is getroffen door een Iraans projectiel. De Iraanse Revolutionaire Garde meldde eerder op zondag de USS Lincoln en de begeleidende vloot te hebben aangevallen met vier ballistische raketten. Daarbij zou het vliegdekschip zijn "geraakt". Het Pentagon ontkent dat: "De raketten zijn niet eens in de buurt gekomen", aldus het Amerikaanse Centraal Commando op X.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse militaire nucleaire en ballistische raketprogramma's moeten worden stopgezet, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagmiddag op X. Ook moet een einde komen aan de "destabiliserende acties in de lucht, op land en op zee", schrijft ze na een telefoongesprek met de emir van Qatar, Tamim bin Hamad al-Thani.
46 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad is door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen ook om het leven gebracht volgens een Iraans staatspersbureau. Hij was volgens de melding met lijfwachten in een huis in het oosten van Teheran toen dat werd getroffen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse militairen zijn zondag omgekomen tijdens de aanvallen van en op Iran. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM, op X. Vijf andere Amerikanen raakten zwaargewond. Enkele anderen zouden kleine verwondingen hebben opgelopen, zoals hersenschuddingen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het tijdelijke bestuur van het land aan het werk is en dat het leger van Iran alle vijandelijke bases in de regio zal verwoesten. De bases zijn in zijn ogen grondgebied van de vijand en niet van het betrokken land zelf. De boodschap van de president is op tv verspreid.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.
3 uur geleden