Ook Duitse liberalen keuren coalitieakkoord goed
BERLIJN (ANP) - De Duitse liberalen van de FDP hebben officieel ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijonderhandelaars hebben gesloten met de sociaaldemocraten (SPD) en de Groenen. Van de leden stemden 92,2 procent voor.
Leden van de SPD gaven zaterdag al groen licht voor de samenwerking die vanwege de kleuren van de partijen bekendstaat als de verkeerslichtcoalitie. Nu moeten alleen nog de Groenen ja zeggen. Die partij houdt nu een peiling onder de leden, waarvan de resultaten maandag worden bekendgemaakt.
Als ook de Groenen zoals verwacht het coalitieakkoord goedkeuren, kunnen de partijleiders dinsdag hun handtekening onder de afspraken zetten. Het parlement stemt dan woensdag over de benoeming van SPD-leider Olaf Scholz tot bondskanselier. Zijn kabinet kan diezelfde dag nog worden beëdigd en dan heeft Duitsland enkele maanden na de verkiezingen een nieuwe regering.
Het regeerakkoord werd bijna twee weken geleden gepresenteerd, na onderhandelingen die in oktober formeel van start gingen. De partij van Scholz werd bij de verkiezingen van september de grootste partij van het land, tot grote teleurstelling van het conservatieve blok CDU/CSU. De christendemocraten leden een historisch verlies onder hun kanselierskandidaat Armin Laschet. De Groenen en de FDP werden de derde en vierde partij van het land.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
7 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
14 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
15 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
15 uur geleden