Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Duitse liberalen keuren coalitieakkoord goed

Ook Duitse liberalen keuren coalitieakkoord goed

BERLIJN (ANP) - De Duitse liberalen van de FDP hebben officieel ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijonderhandelaars hebben gesloten met de sociaaldemocraten (SPD) en de Groenen. Van de leden stemden 92,2 procent voor.

Leden van de SPD gaven zaterdag al groen licht voor de samenwerking die vanwege de kleuren van de partijen bekendstaat als de verkeerslichtcoalitie. Nu moeten alleen nog de Groenen ja zeggen. Die partij houdt nu een peiling onder de leden, waarvan de resultaten maandag worden bekendgemaakt.

Als ook de Groenen zoals verwacht het coalitieakkoord goedkeuren, kunnen de partijleiders dinsdag hun handtekening onder de afspraken zetten. Het parlement stemt dan woensdag over de benoeming van SPD-leider Olaf Scholz tot bondskanselier. Zijn kabinet kan diezelfde dag nog worden beëdigd en dan heeft Duitsland enkele maanden na de verkiezingen een nieuwe regering.

Het regeerakkoord werd bijna twee weken geleden gepresenteerd, na onderhandelingen die in oktober formeel van start gingen. De partij van Scholz werd bij de verkiezingen van september de grootste partij van het land, tot grote teleurstelling van het conservatieve blok CDU/CSU. De christendemocraten leden een historisch verlies onder hun kanselierskandidaat Armin Laschet. De Groenen en de FDP werden de derde en vierde partij van het land.

Meer uit Buitenland

Trump: stop asielbeslissingen gaat lang duren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.

53 minuten geleden
VS-gezant Witkoff maandag naar Moskou voor gesprekken Oekraïne

MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.

5 uur geleden
Rubio: gesprekken met Oekraïne productief, maar meer werk nodig

MIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.

8 uur geleden
Commissie: ex-premier Bangladesh gaf opdracht tot moorden in 2009

DHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een ​​gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.

10 uur geleden
Paus vraagt Libanezen ondanks problemen in hun land te blijven

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.

10 uur geleden
Overleg VS en Oekraïne begonnen in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.

12 uur geleden
Forse stijging dodental in Sri Lanka door noodweer

COLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.

12 uur geleden