Ook Duits cruiseschip geweigerd in Aziatische haven
ROSTOCK (ANP/DPA) - Vietnam heeft een Duits cruiseschip verboden aan te meren in de haven van Cai Lan. De Vietnamese toerisme-autoriteiten gaven geen reden voor de weigering maar algemeen wordt een verband gelegd met de uitbraak van het nieuwe coronavirus.
Eerder werd het onder Nederlandse vlag varende cruiseschip Westerdam al geweigerd door enkele Aziatische landen. Het vaartuig met meer dan negentig Nederlanders onder de 3700 opvarenden, meerde donderdag uiteindelijk af in Cambodja, dat wel toestemming gaf.
Aan boord van de Duitse Aidavita van rederij Aida Cruises zijn 1100 passagiers, voornamelijk uit Duitsland, en vierhonderd bemanningsleden. Het schip was het laatst in een haven op de Filipijnen en heeft geen Chinese haven aangedaan.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.
7 minuten geledenBUENOS AIRES (AFP/RTR) - Een rechter heeft vrijdag de strafzaak tegen de Argentijnse president Javier Milei en zijn zus Karina Milei niet-ontvankelijk verklaard. Ze werden beschuldigd van fraude rond een cryptomunt. Volgens de rechtbank is er geen bewijs voor.
9 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
10 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
11 uur geleden