Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook dit weekend controles aan Duitse grens

Ook dit weekend controles aan Duitse grens

VENLO (ANP) - De marechaussee zal ook dit weekend controles uitvoeren aan de Duitse grens. Duitsers die het land binnen willen wordt gevraagd om te keren.

De toegang tot Nederland kan hen niet verboden worden. Hooguit kunnen de dienders vragen om terug te gaan in verband met het risico op besmetting met het coronavirus.

De Veiligheidsregio Limburg Noord spreekt in dit verband van een "ontmoedigingsbeleid". Nogal wat Duitsers lieten zich tijdens vorige grenscontroles niet afschrikken door dit ontmoedigingsbeleid en reden toch door. Bovendien zijn veel kleinere grensovergangen onbewaakt. Volgens de veiligheidsregio keert het overgrote deel van de Duitsers wel om. Het grenstoezicht blijft zeker nog twee weekenden, aldus de regio.

De meeste Duitsers komen bij Roermond en Venlo de grens over. Veel van hen willen in Limburg winkelen of naar hun boot of camping gaan.

Meer uit Binnenland

Gewonde bij schietpartij in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een schietpartij in de 1e Lieven de Keylaan in Eindhoven. Dat meldt de politie op X.

37 minuten geleden
Aardbeving met kracht van 2.1 in Warffum, Groningen

WARFFUM (ANP) - Bij Warffum in Groningen is zondagavond een aardbeving geweest met een kracht van 2.1. Dat meldt het KNMI.

2 uur geleden
Rellen bij Philips Stadion in Eindhoven, ME grijpt in

EINDHOVEN (ANP) - Bij het Philips Stadion in Eindhoven zijn zondagavond rellen uitgebroken, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. "Behoorlijke groepen supporters" keren zich tegen de politie. Daarbij wordt onder meer met stenen en vuurwerk gegooid.

5 uur geleden
Jetten vraagt Wilders te stoppen met verdeeldheid zaaien om Gaza

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten vindt dat PVV-leider Geert Wilders "onzinnige verdeeldheid zaait" en dat hij daarmee moet stoppen. Dat meldde hij op X aan het eind van de grote Gaza-demonstratie in Den Haag zondagmiddag, waarin hij ook meeliep.

6 uur geleden
Vermiste kinderen mogelijk ontvoerd, naam en foto vader verspreid

GRONINGEN (ANP) - De politie heeft de naam en foto verspreid van de vader van de twee vermiste kinderen voor wie eerder een Amber Alert is uitgegeven. De 67-jarige man uit het Groningse Beerta wordt verdacht van ontvoering van zijn kinderen Jeffrey (10) en zijn zusje Emma (8).

7 uur geleden
Twee aanhoudingen rond Gaza-protest Den Haag, geen deelnemers

DEN HAAG (ANP) - Rond de grote demonstratie zondag in Den Haag tegen het kabinetsbeleid over Israƫl zijn een man en een vrouw aangehouden. Het duo had slag- en steekwapens bij zich. De verdachten waren geen deelnemers aan de demonstratie, benadrukt de politie.

7 uur geleden
Burgemeester Katwijk verbiedt pro-Palestijnse demonstratie

KATWIJK (ANP) - De burgemeester van Katwijk heeft een pro-Palestijnse demonstratie bij de Nieuwe Kerk op zondagavond 19.00 uur verboden uit vrees voor wanordelijkheden. Woensdag verstoorden honderden mensen een pro-Palestijns protest in de Zuid-Hollandse plaats. Een woordvoerder van de demonstranten laat weten dat ze alsnog van plan zijn om naar Katwijk te gaan.

8 uur geleden