'Ook dit jaar zeer waarschijnlijk geen witte kerst'
DE BILT (ANP) - Een witte kerst lijkt er ook dit jaar niet in te zitten. In de aanloop naar de feestdagen daalt de temperatuur iets maar niet genoeg voor een laagje sneeuw, voorspelt Weeronline.
Na de vorst van afgelopen week is het de komende dagen zacht decemberweer. Na het weekend komt de temperatuur op sommige plekken zelfs uit op dubbele cijfers.
Alle hoop is daarom gevestigd op de laatste week voor kerst. De temperatuur zet dan een daling in waarmee een einde komt aan het zachte weer. Volgens de huidige berekeningen komt de temperatuur uit tussen 4 en 8 graden. Normale waarden voor deze tijd van het jaar maar niet genoeg voor vorst of sneeuw. Alleen in een heldere nacht kan het volgens het weerbureau gaan vriezen. Wel is kans op wat neerslag in de vorm van regen.
Verandert er niks aan de huidige weersverwachting en valt er inderdaad geen sneeuw, dan wordt het de tiende groene kerst op rij.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam blikt terug op een onrustig verlopen jaarwisseling. Naast de grote brand in de Vondelkerk is de mobiele eenheid meerdere keren in de stad ingezet en zijn zeker elf incidenten bekend waarbij hulpverleners te maken kregen met agressie en geweld, zoals bekogeld worden met vuurwerk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Vondelkerk in Amsterdam kunnen in de loop van de dag terug naar huis, zegt een woordvoerster van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na de brand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 250 mensen aangehouden tijdens wat zij een "heftige" jaarwisseling noemt. Op verschillende plekken richtte het geweld zich tegen hulpverleners.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema staat op sociale media stil bij de verwoesting van de Vondelkerk tijdens de jaarwisseling. De kerk uit 1880 in de buurt van het Vondelpark raakte zwaar beschadigd door brand. De toren en een deel van het middengedeelte zijn ingestort, net als een groot deel van het dak. "Afgelopen nacht verloor Amsterdam één van zijn meest intieme monumenten", schrijft Halsema, die in de nachtelijke uren zelf kwam kijken bij de brand.
2 uur geleden