Ook dit jaar speciale 'safetycar' bij Nijmeegse Vierdaagse
NIJMEGEN (ANP) - Bij de Nijmeegse Vierdaagse die dinsdag begint, laat de organisatie ook dit jaar een zogeheten 'safetycar' rijden. De auto vertrekt 's ochtends voordat de wandelaars starten, en controleert of het hele parcours klaar is voor alle lopers. De wagen rijdt met een gemiddelde snelheid van 8 kilometer per uur en mag niet worden ingehaald door wandelaars.
Vorig jaar was de auto nog een proef, maar volgens een woordvoerster van het wandelevenement is de proef geslaagd. "Het is puur bedoeld voor de veiligheid van de wandelaars", zegt zij. "Wij kunnen gewoon garanderen dat achter de safetycar alles in gereedheid is gebracht. Dat het parcours veilig en afgezet is, dat er geen verkeer meer is. En dat de medische en controleposten in gereedheid zijn gebracht."
In het verleden ontstonden er onveilige situaties door mensen die in hoog tempo over het parcours liepen. Zo kwam het wel eens voor dat wandelaars over een onverlichte weg liepen, die nog niet voor de Vierdaagse was afgezet. Snelle wandelaars hadden vorig jaar kritiek op de maatregel, maar de organisatie wijst erop dat de veiligheid vooropstaat. Overigens is snelwandelen en hardlopen verboden bij de Vierdaagse.
Het inhalen van de auto kan ertoe leiden dat een (mobiele) controlepost wordt gemist. Dat leidt vervolgens automatisch tot diskwalificatie bij binnenkomst in Nijmegen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Venezolanen in Nederland hebben dubbele gevoelens over de aanvallen van de Verenigde Staten op Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Ze zijn blij en opgelucht, maar ze hebben ook zorgen over de mensen in Venezuela en de toekomst van het land. Dit stelt Brigitte Moreno, voorzitter van de stichting Alianza Holanda Venezuela. "Het is een moment waar we heel lang naar hebben uitgekeken."
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn weer meer voedselbedrijven met spoed gesloten om ernstige overlast van plaagdieren. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De dienst sloot 75 winkels en horecagelegenheden. In 2024 waren dat er 57.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Venezuela op aan familie en vrienden te laten weten of ze oké zijn. Nederlanders die hulp nodig hebben, wordt geadviseerd contact op te nemen met reisorganisaties of het ministerie. De oproep komt nadat de hoofdstad van het land zaterdagochtend werd opgeschrikt door een reeks explosies.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Verschillende busvervoerders houden de bussen binnen wegens de hoeveelheid sneeuw op de wegen. Regionale vervoerder Breng haalt in Gelderland bussen die buiten waren naar binnen, Arriva houdt op zaterdagochtend bussen binnen in Brabant.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het spoornet ondervindt veel last van het winterse weer dat over Nederland trekt. Dat meldt de NS op de eigen website. Volgens de vervoerder veroorzaakt sneeuw op meerdere plekken storingen in het land.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het midden van het land zijn verschillende toe- en afritten en verbindingswegen afgesloten vanwege de gladheid. Er hebben zich slippartijen voorgedaan en ook zijn vrachtwagens geschaard, meldt Rijkswaterstaat.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - In de omgeving van Helmond in Noord-Brabant zoeken hulpdiensten zaterdag verder naar de 19-jarige Mick die sinds 2 januari vermist is. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.
3 uur geleden