Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook discounter Action ontkomt niet aan prijsverhogingen

Ook discounter Action ontkomt niet aan prijsverhogingen

ZWAAGDIJK (ANP) - Discountketen Action zal net als vrijwel alle andere winkelketens de prijzen moeten verhogen om de torenhoge inflatie het hoofd te kunnen bieden. Topvrouw Hajir Hajji benadrukt in gesprek met het ANP dat het voor de keten daarbij vooral zaak blijft om de goedkoopste te blijven. "Dat is waar wij scherp op letten."

De winkelketen waarschuwde eerder al voor hogere prijzen als gevolg van de gestegen kosten voor transport in een periode dat de inflatie toch al hoog ligt. De oorlog in Oekraïne heeft de prijzen voor veel grondstoffen en goederen nog verder de hoogte in geduwd. "Niemand komt hier onderuit", aldus Hajji. Volgens haar lukt het Action vooralsnog de impact gering te laten zijn. "Door onze volumes kunnen wij nog steeds voordelig inkopen. Voor een aantal producten hebben wij ook nog genoeg voorraad staan", aldus de topvrouw.

Volgens Hajji was 2021 geen makkelijk jaar. Ook de eerste elf weken van dit jaar zijn uitdagend geweest. "Covid is nog niet verdwenen. En de situatie in Oekraïne is verschrikkelijk", zegt ze.

Inkomens

De oorlog heeft vooralsnog geen impact op het resultaat van het bedrijf. Hajji zegt attent te zijn op wat de inflatie doet met de reële inkomens van mensen, zoals het personeel van Action. Volgens haar ligt die bal niet alleen bij werkgevers, maar ligt hier ook een taak voor overheden. "Het is ook niet zo dat je zomaar een cao openbreekt", aldus Hajji. Daarbij speelt mee dat het bedrijf in verschillende landen actief is en verschillende cao's kent. Ook overheden per land kunnen verscheidene maatregelen nemen.

Qua ziekteverzuim, dat in veel sectoren aan het begin dit jaar door corona hoog lag, lijkt Action de dans te zijn ontsprongen. Hajji is ook opgelucht dat er geen winkels noodgedwongen hun deuren hebben moeten sluiten vanwege een personeelstekort. "Wij hebben daar niet zoveel van gemerkt."

Hajji wil zich verder niet te veel wagen aan voorspellingen dit jaar. "Vorig jaar rond deze tijd dachten we qua corona ook dat we het ergste hadden gehad. Toen kampten we met winkelsluitingen aan het begin en aan het einde van het jaar vanwege corona", aldus de Action-baas. "Ik hoop dat de coronamaatregelen voor een groot deel achter ons zijn. Maar het moet blijken nog hoe het daadwerkelijk gaat."

Meer uit Financieel

President Duitse centrale bank: economie kan 1 procent groeien

ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.

47 minuten geleden
Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.

1 uur geleden
Wall Street wint na banenrapport VS, Tesla en SpaceX bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.

1 uur geleden
Minister Italië wil duidelijkheid van Lagarde over einde bij ECB

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.

3 uur geleden
Na Samsung verhoogt ook Google prijs telefoons vanwege chiptekort

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.

3 uur geleden
Chipbedrijven stuwen AEX-index naar flinke plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.

5 uur geleden
G7-landen akkoord over vrijgave diesel na dreigement Trump

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".

6 uur geleden