Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook discounter Action ontkomt niet aan prijsverhogingen

Ook discounter Action ontkomt niet aan prijsverhogingen

ZWAAGDIJK (ANP) - Discountketen Action zal net als vrijwel alle andere winkelketens de prijzen moeten verhogen om de torenhoge inflatie het hoofd te kunnen bieden. Topvrouw Hajir Hajji benadrukt in gesprek met het ANP dat het voor de keten daarbij vooral zaak blijft om de goedkoopste te blijven. "Dat is waar wij scherp op letten."

De winkelketen waarschuwde eerder al voor hogere prijzen als gevolg van de gestegen kosten voor transport in een periode dat de inflatie toch al hoog ligt. De oorlog in Oekraïne heeft de prijzen voor veel grondstoffen en goederen nog verder de hoogte in geduwd. "Niemand komt hier onderuit", aldus Hajji. Volgens haar lukt het Action vooralsnog de impact gering te laten zijn. "Door onze volumes kunnen wij nog steeds voordelig inkopen. Voor een aantal producten hebben wij ook nog genoeg voorraad staan", aldus de topvrouw.

Volgens Hajji was 2021 geen makkelijk jaar. Ook de eerste elf weken van dit jaar zijn uitdagend geweest. "Covid is nog niet verdwenen. En de situatie in Oekraïne is verschrikkelijk", zegt ze.

Inkomens

De oorlog heeft vooralsnog geen impact op het resultaat van het bedrijf. Hajji zegt attent te zijn op wat de inflatie doet met de reële inkomens van mensen, zoals het personeel van Action. Volgens haar ligt die bal niet alleen bij werkgevers, maar ligt hier ook een taak voor overheden. "Het is ook niet zo dat je zomaar een cao openbreekt", aldus Hajji. Daarbij speelt mee dat het bedrijf in verschillende landen actief is en verschillende cao's kent. Ook overheden per land kunnen verscheidene maatregelen nemen.

Qua ziekteverzuim, dat in veel sectoren aan het begin dit jaar door corona hoog lag, lijkt Action de dans te zijn ontsprongen. Hajji is ook opgelucht dat er geen winkels noodgedwongen hun deuren hebben moeten sluiten vanwege een personeelstekort. "Wij hebben daar niet zoveel van gemerkt."

Hajji wil zich verder niet te veel wagen aan voorspellingen dit jaar. "Vorig jaar rond deze tijd dachten we qua corona ook dat we het ergste hadden gehad. Toen kampten we met winkelsluitingen aan het begin en aan het einde van het jaar vanwege corona", aldus de Action-baas. "Ik hoop dat de coronamaatregelen voor een groot deel achter ons zijn. Maar het moet blijken nog hoe het daadwerkelijk gaat."

Meer uit Financieel

Bedrijven VS en Canada roepen op tot hervatten handelsoverleg

WASHINGTON (ANP/DPA) - Ondernemersorganisaties in zowel de Verenigde Staten als Canada hebben de regeringen van hun landen opgeroepen om het handelsoverleg te hervatten. Gesprekken over een handelsdeal liepen dit weekend stuk, waarna hoge Amerikaanse importheffingen op Canadese goederen in werking traden en Canada tegenheffingen aankondigde.

12 uur geleden
Europees deel TikTok boekt eerste winst, rechtszaken kosten veel

LONDEN (ANP) - Het Europese onderdeel van socialemediaconcern TikTok heeft vorig jaar voor het eerst winst geboekt, dankzij de grote toestroom van gebruikers. Tegelijkertijd zette het bedrijf ruim 1 miljard dollar apart voor rechtszaken en boetes, schrijft de dochteronderneming in haar jaarverslag over 2025.

14 uur geleden
VW-baas waarschuwt voor ingrijpende kostenbesparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De topman van Volkswagen (VW) waarschuwt dat het bedrijf de komende tijd ingrijpende kostenbesparingen doorvoert. "De komende weken komt het erop aan: iedereen moet de schouders eronder zetten", zei Oliver Blume in een interview met Bild am Sonntag. "We zijn begonnen aan het grootste transformatieplan ooit voor het Volkswagen-concern."

15 uur geleden
Carney: Canadese tegenheffingen treffen staal- en zuivelsector VS

OTTAWA (ANP/RTR) - De Amerikaanse importheffingen voor Canada zullen beantwoord worden met heffingen op onder meer staal- en zuivelproducten uit de Verenigde Staten, aldus de Canadese premier Mark Carney. Vrijdagavond laat klapten de onderhandelingen tussen de twee buurlanden waardoor de VS vanaf zaterdag een invoerbelasting van 50 procent hanteren voor vele Canadese producten.

1 dag geleden
Banca Generali bestudeert ongevraagd overnamebod van concurrent

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De directie van de Italiaanse bank Banca Generali bestudeert het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. "Hoewel momenteel een grondige analyse van de voorwaarden van het bod plaatsvindt, geeft Banca Generali binnen de wettelijke termijn en volgens de voorgeschreven procedures zijn oordeel over het bod," aldus de bank.

1 dag geleden
Ben & Jerry's verliest groot deel van rechtszaak tegen Unilever

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een groot deel van de claims van Ben & Jerry's tegen voormalig moederbedrijf Unilever afgewezen. De ijsmaker beschuldigde Unilever ervan te proberen de maatschappelijke standpunten van het merk te onderdrukken, de raad van bestuur te ontmantelen en de financiering van de naar het merk genoemde stichting stop te zetten.

1 dag geleden
Strengere belastingen zetten rem op luxeverkoop in China

BEIJING (ANP) - Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.

1 dag geleden