Ook Denemarken scherpt reisadvies Nederland aan
KOPENHAGEN (ANP) - Ook Denemarken scherpt vanwege de coronacrisis het reisadvies voor Nederland aan. Alle niet noodzakelijke reizen worden afgeraden, meldt het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken. Hetzelfde geldt voor reizen naar Oostenrijk, Zwitserland, Portugal en Hongarije.
Het Deense reisadvies wordt aangepast vanwege het toegenomen aantal coronabesmettingen in de vijf landen. Ook andere EU-landen nemen dergelijke maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Eerder deze week bestempelde Duitsland de provincies Zuid-Holland en Noord-Holland al tot risicogebied.
België ging eerder op de dag nog een stapje verder. Dat land gaf beide Nederlandse provincies vanaf vrijdagmiddag code rood. Wie na een verblijf van minstens twee dagen vanuit deze provincies naar België reist, moet een coronatest ondergaan en in quarantaine.
Wie vanuit een van de getroffen landen terugkeert naar Denemarken, wordt gevraagd om veertien dagen thuis te blijven.
Directeur Frank Oostdam van reisbranchevereniging ANVR zegt in een reactie dat de Deense stap begrijpelijk is gezien het aantal stijgende coronabesmettingen in Nederland. Volgens hem is het zomerseizoen qua reizen wel grotendeels voorbij. Oostdam zegt dat het tijd wordt om op Europees niveau te gaan werken bij reisadviezen rond corona en dat er meer testcapaciteit moet komen voor mensen die reizen om zo te voorkomen dat mobiliteit en de economie tot stilstand komen.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
5 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
9 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden