Ook Denemarken scherpt reisadvies Nederland aan
KOPENHAGEN (ANP) - Ook Denemarken scherpt vanwege de coronacrisis het reisadvies voor Nederland aan. Alle niet noodzakelijke reizen worden afgeraden, meldt het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken. Hetzelfde geldt voor reizen naar Oostenrijk, Zwitserland, Portugal en Hongarije.
Het Deense reisadvies wordt aangepast vanwege het toegenomen aantal coronabesmettingen in de vijf landen. Ook andere EU-landen nemen dergelijke maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Eerder deze week bestempelde Duitsland de provincies Zuid-Holland en Noord-Holland al tot risicogebied.
België ging eerder op de dag nog een stapje verder. Dat land gaf beide Nederlandse provincies vanaf vrijdagmiddag code rood. Wie na een verblijf van minstens twee dagen vanuit deze provincies naar België reist, moet een coronatest ondergaan en in quarantaine.
Wie vanuit een van de getroffen landen terugkeert naar Denemarken, wordt gevraagd om veertien dagen thuis te blijven.
Directeur Frank Oostdam van reisbranchevereniging ANVR zegt in een reactie dat de Deense stap begrijpelijk is gezien het aantal stijgende coronabesmettingen in Nederland. Volgens hem is het zomerseizoen qua reizen wel grotendeels voorbij. Oostdam zegt dat het tijd wordt om op Europees niveau te gaan werken bij reisadviezen rond corona en dat er meer testcapaciteit moet komen voor mensen die reizen om zo te voorkomen dat mobiliteit en de economie tot stilstand komen.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - Corné H., veroordeeld wegens een urenlange gijzeling in een café in Ede, moet zo snel mogelijk naar een tbs-kliniek. Daar kan hij de hulp en behandeling krijgen die hij nodig heeft. Om dat te bereiken hebben zijn advocaten een kort geding aangespannen. Een van hen, Petra Breukink, bevestigt dat na berichtgeving van Omroep Brabant. De man is onberekenbaar en is een gevaar voor zichzelf en anderen, stelt Breukink.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is hersteld van haar griep en hervat haar werkzaamheden. Dat laat de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten. De koningin zegde donderdag en vrijdag afspraken af, omdat ze ziek was.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.
3 uur geledenROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
1 dag geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geleden