Ook Denemarken scherpt reisadvies Nederland aan
KOPENHAGEN (ANP) - Ook Denemarken scherpt vanwege de coronacrisis het reisadvies voor Nederland aan. Alle niet noodzakelijke reizen worden afgeraden, meldt het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken. Hetzelfde geldt voor reizen naar Oostenrijk, Zwitserland, Portugal en Hongarije.
Het Deense reisadvies wordt aangepast vanwege het toegenomen aantal coronabesmettingen in de vijf landen. Ook andere EU-landen nemen dergelijke maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Eerder deze week bestempelde Duitsland de provincies Zuid-Holland en Noord-Holland al tot risicogebied.
België ging eerder op de dag nog een stapje verder. Dat land gaf beide Nederlandse provincies vanaf vrijdagmiddag code rood. Wie na een verblijf van minstens twee dagen vanuit deze provincies naar België reist, moet een coronatest ondergaan en in quarantaine.
Wie vanuit een van de getroffen landen terugkeert naar Denemarken, wordt gevraagd om veertien dagen thuis te blijven.
Directeur Frank Oostdam van reisbranchevereniging ANVR zegt in een reactie dat de Deense stap begrijpelijk is gezien het aantal stijgende coronabesmettingen in Nederland. Volgens hem is het zomerseizoen qua reizen wel grotendeels voorbij. Oostdam zegt dat het tijd wordt om op Europees niveau te gaan werken bij reisadviezen rond corona en dat er meer testcapaciteit moet komen voor mensen die reizen om zo te voorkomen dat mobiliteit en de economie tot stilstand komen.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
2 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningbouw vergt veel grondstoffen en veroorzaakt daarmee veel CO2-uitstoot en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) ziet veel mogelijkheden om het anders aan te pakken. Als in plaats van nieuwbouw meer bestaande gebouwen worden opgetopt, gesplitst of getransformeerd tot appartementen, kan dat tienduizenden woningen én klimaatwinst opleveren, schetst de raad in een rapport.
3 uur geleden