Ook deel Spaanse troepen weg uit Irak
MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft een deel van zijn troepen in Irak uit veiligheidsoverwegingen teruggetrokken. "Degenen die zich in riskantere posities bevonden zijn vertrokken naar Koeweit", zegt waarnemend vicepremier Carmen Calvo tegen een staatsomroep.
Ook andere landen, waaronder Duitsland en Roemenië, trekken troepen terug uit Irak. Canada maakte dinsdag bekend dat zo'n vijfhonderd manschappen tijdelijk naar Koeweit gaan. Nederland heeft trainingsmissies in Irak stilgelegd.
De spanning in de regio is opgelopen na de dood van de Iraanse generaal Qassem Soleimani, die vorige week is gedood door de Verenigde Staten. Iran voerde in de nacht van dinsdag op woensdag aanvallen uit op doelen in Irak waar zich buitenlandse militairen bevinden. Daarbij zijn geen Nederlanders gedood of gewond geraakt, liet het ministerie van Defensie weten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
52 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
53 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
54 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
55 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
4 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
4 uur geleden