Ook deel Spaanse troepen weg uit Irak
MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft een deel van zijn troepen in Irak uit veiligheidsoverwegingen teruggetrokken. "Degenen die zich in riskantere posities bevonden zijn vertrokken naar Koeweit", zegt waarnemend vicepremier Carmen Calvo tegen een staatsomroep.
Ook andere landen, waaronder Duitsland en Roemenië, trekken troepen terug uit Irak. Canada maakte dinsdag bekend dat zo'n vijfhonderd manschappen tijdelijk naar Koeweit gaan. Nederland heeft trainingsmissies in Irak stilgelegd.
De spanning in de regio is opgelopen na de dood van de Iraanse generaal Qassem Soleimani, die vorige week is gedood door de Verenigde Staten. Iran voerde in de nacht van dinsdag op woensdag aanvallen uit op doelen in Irak waar zich buitenlandse militairen bevinden. Daarbij zijn geen Nederlanders gedood of gewond geraakt, liet het ministerie van Defensie weten.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.
1 uur geledenKYRENIA (ANP/DPA) - Bemanningsleden van de veerboot die kapseisde bij het noorden van Cyprus en een directeur van een betrokken bedrijf, zijn maandag in Kyrenia voor de rechter verschenen. Ze worden verdacht van het veroorzaken van de dood van opvarenden door nalatigheid, meldt omroep BRT.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Zes tot zeven overwegend islamitische landen hebben volgens Pakistan belangstelling getoond voor toetreding tot een nieuw bondgenootschap, het Defensiepact van Mekka. Er wordt volgens de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken gewerkt aan een manier om het eenvoudiger voor landen te maken om toe te treden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten zeggen dat tien mensen zijn bestraft voor het verspreiden van misinformatie na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal. Ze zouden bijvoorbeeld de indruk hebben gewekt dat het aantal doden en vermisten veel hoger lag dan in de officiële bronnen is gemeld.
5 uur geleden