Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook De Jong pleit voor veel minder voetbalwedstrijden

Ook De Jong pleit voor veel minder voetbalwedstrijden

AMSTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong voegt zich bij het groeiende aantal spelers dat klaagt over de overvolle speelkalender. De middenvelder van FC Barcelona en het Nederlands elftal pleit in een interview met magazine VI voor minder wedstrijden in het topvoetbal. "Het aantal wedstrijden maakt het ongezond. Ik denk dat het beter is als we minder gaan voetballen", zegt de 27-jarige De Jong, die hersteld is van een slepende enkelblessure.

De Jong zegt dat een seizoen met minder wedstrijden niet alleen goed is voor de fysieke belasting, maar ook de kwaliteit van het spel ten goede komt. "Het grote probleem is dat je tijdens een seizoen nooit tijd hebt om te trainen. Je bent alleen maar aan het herstellen", zegt de oud-Ajacied. "Spelers worden vermoeider, wat tot gevolg heeft dat de kwaliteit minder wordt."

"Ze zijn het voetbal commercieel aan het uitmelken", vervolgt De Jong. "Vind ik alleen maar zonde. Dan hoor je: ja, maar die gasten verdienen toch goed, ze moeten niet zeuren. Maar daar gaat het niet eens om, geld. Je moet kijken naar de kwaliteit van het voetbal en door almaar meer wedstrijden te spelen, wordt het niveau steeds minder."

Meer uit Voetbal

Voetballers Congo wijken voor oefenduel uit naar Frankrijk

ORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.

19 minuten geleden
Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

8 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

10 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

13 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

16 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

18 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

19 uur geleden