Ook De Jong pleit voor veel minder voetbalwedstrijden
AMSTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong voegt zich bij het groeiende aantal spelers dat klaagt over de overvolle speelkalender. De middenvelder van FC Barcelona en het Nederlands elftal pleit in een interview met magazine VI voor minder wedstrijden in het topvoetbal. "Het aantal wedstrijden maakt het ongezond. Ik denk dat het beter is als we minder gaan voetballen", zegt de 27-jarige De Jong, die hersteld is van een slepende enkelblessure.
De Jong zegt dat een seizoen met minder wedstrijden niet alleen goed is voor de fysieke belasting, maar ook de kwaliteit van het spel ten goede komt. "Het grote probleem is dat je tijdens een seizoen nooit tijd hebt om te trainen. Je bent alleen maar aan het herstellen", zegt de oud-Ajacied. "Spelers worden vermoeider, wat tot gevolg heeft dat de kwaliteit minder wordt."
"Ze zijn het voetbal commercieel aan het uitmelken", vervolgt De Jong. "Vind ik alleen maar zonde. Dan hoor je: ja, maar die gasten verdienen toch goed, ze moeten niet zeuren. Maar daar gaat het niet eens om, geld. Je moet kijken naar de kwaliteit van het voetbal en door almaar meer wedstrijden te spelen, wordt het niveau steeds minder."
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
53 minuten geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
7 uur geleden