Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook De Jong pleit voor veel minder voetbalwedstrijden

Ook De Jong pleit voor veel minder voetbalwedstrijden

AMSTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong voegt zich bij het groeiende aantal spelers dat klaagt over de overvolle speelkalender. De middenvelder van FC Barcelona en het Nederlands elftal pleit in een interview met magazine VI voor minder wedstrijden in het topvoetbal. "Het aantal wedstrijden maakt het ongezond. Ik denk dat het beter is als we minder gaan voetballen", zegt de 27-jarige De Jong, die hersteld is van een slepende enkelblessure.

De Jong zegt dat een seizoen met minder wedstrijden niet alleen goed is voor de fysieke belasting, maar ook de kwaliteit van het spel ten goede komt. "Het grote probleem is dat je tijdens een seizoen nooit tijd hebt om te trainen. Je bent alleen maar aan het herstellen", zegt de oud-Ajacied. "Spelers worden vermoeider, wat tot gevolg heeft dat de kwaliteit minder wordt."

"Ze zijn het voetbal commercieel aan het uitmelken", vervolgt De Jong. "Vind ik alleen maar zonde. Dan hoor je: ja, maar die gasten verdienen toch goed, ze moeten niet zeuren. Maar daar gaat het niet eens om, geld. Je moet kijken naar de kwaliteit van het voetbal en door almaar meer wedstrijden te spelen, wordt het niveau steeds minder."

Meer uit Voetbal

Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

25 minuten geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

1 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

2 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

3 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

4 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

4 uur geleden
Fortuna Sittard huurt Spartaan Duijvestijn tot einde seizoen

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.

6 uur geleden