Ook De Jong pleit voor veel minder voetbalwedstrijden
AMSTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong voegt zich bij het groeiende aantal spelers dat klaagt over de overvolle speelkalender. De middenvelder van FC Barcelona en het Nederlands elftal pleit in een interview met magazine VI voor minder wedstrijden in het topvoetbal. "Het aantal wedstrijden maakt het ongezond. Ik denk dat het beter is als we minder gaan voetballen", zegt de 27-jarige De Jong, die hersteld is van een slepende enkelblessure.
De Jong zegt dat een seizoen met minder wedstrijden niet alleen goed is voor de fysieke belasting, maar ook de kwaliteit van het spel ten goede komt. "Het grote probleem is dat je tijdens een seizoen nooit tijd hebt om te trainen. Je bent alleen maar aan het herstellen", zegt de oud-Ajacied. "Spelers worden vermoeider, wat tot gevolg heeft dat de kwaliteit minder wordt."
"Ze zijn het voetbal commercieel aan het uitmelken", vervolgt De Jong. "Vind ik alleen maar zonde. Dan hoor je: ja, maar die gasten verdienen toch goed, ze moeten niet zeuren. Maar daar gaat het niet eens om, geld. Je moet kijken naar de kwaliteit van het voetbal en door almaar meer wedstrijden te spelen, wordt het niveau steeds minder."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
2 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden