
Ook De Avondshow met Arjen Lubach uitgesloten voor Televizierring
HILVERSUM (ANP) - De Avondshow met Arjen Lubach, een van de grote kijkcijferhits van het afgelopen tv-seizoen, is uitgesloten van deelname aan de verkiezing voor de Televizierring. Producent Human Factor meldt dat vrijdag. De producent had contact gezocht met de organisatie achter de verkiezing toen bleek dat De Avondshow met Arjen Lubach niet bij de potentiële kanshebbers stond. De organisatie achter de Televizierring was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
"We hebben geïnformeerd waarom men niet op De Avondshow kan stemmen", aldus Pieter Klok van Human Factor. "We dachten namelijk dat ze De Avondshow per ongeluk waren vergeten. En toen kregen we het antwoord dat De Avondshow een spin-off zou zijn van Zondag met Lubach." Het VPRO-programma dat Lubach eerder maakte op de zondagavond won in 2017 de televisieprijs.
De producent vindt dit een bizarre redenering. "Het programma heeft een nieuwe naam, nieuwe zender, nieuw tijdslot, nieuwe studio, nieuw decor, nieuwe onderdelen en alleen maar nieuwe rubrieken. De enige overeenkomst met Zondag met Lubach is dat Arjen grapjes maakt over nieuws." De Avondshow werd in februari gelanceerd, kreeg lovende kritieken en trok vrijwel dagelijks tussen de anderhalf en twee miljoen kijkers.
Eerder klaagden ook de makers van het programma Vandaag Inside dat zij niet in de race waren voor de ring. Johan Derksen, Wilfred Genee en René van der Gijp vinden het raar dat zij zijn uitgesloten van deelname met hun nieuwe dagelijkse talkshow, waarin zij praten over voetbal en actualiteit. Het trio won in 2011 de ring met het programma Voetbal International, waarin zij aan een tafel praatten over voetbal en actualiteit.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Presentator en radiomaker Hans Haffmans heeft de Groenman-taalprijs gewonnen. Dat is zaterdag bekendgemaakt in het KRO-NCRV-programma De Taalstaat op NPO Radio 1. Volgens de organisatie achter de prijs weet Haffmans, die momenteel onder meer verbonden is aan het NTR-programma Podium op NPO Klassiek, complexe muziek toegankelijk te presenteren. Daarbij gebruikt hij "taal als zijn instrument".
36 minuten geledenALMELO (ANP) - In Almelo zijn meerdere woningen ontruimd vanwege een grote brand in een pand aan de Rohofstraat, meldt de brandweer. De brand was uitslaand, maar de brandweer heeft het vuur inmiddels onder controle gekregen. Of en wanneer mensen terug kunnen naar hun huizen, is nog onbekend. In het getroffen pand zit een café en daarboven meerdere appartementen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse films trekken deze week opmerkelijk veel volle zalen in de bioscopen. Drie van de vijf best bezochte bioscoopfilms zijn momenteel van eigen bodem. De top 20 bevat zeven Nederlandse producties. Dat blijkt uit cijfers van de Nederlandse bioscoopbranche.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Er zijn komende week mogelijk meer vallende sterren te zien door de jaarlijkse meteorenzwerm Orioniden, meldt Weeronline. De zwerm is elk jaar in de tweede helft van oktober zichtbaar. De piek zou woensdag rond 06.00 uur zijn, aldus de weerdienst. Dan zouden er ongeveer 26 vallende sterren per uur zichtbaar zijn. Ook twee dagen voor en na de piek van de zwerm is de kans groter om vallende sterren te zien.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De algemene inlichtingendienst AIVD en de militaire inlichtingendienst MIVD delen minder informatie dan voorheen met hun Amerikaanse partners. Dat zeggen de hoofden van de Nederlandse diensten in een dubbelinterview in de Volkskrant.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD gaat niet in een kabinet met GroenLinks-PvdA, het CDA en D66, zegt defensieminister Ruben Brekelmans. Partijleider Dilan Yeşilgöz zei in een interview met De Telegraaf al niet in een kabinet-Timmermans te gaan, maar Brekelmans benadrukte dat "dit hele blok" een links kabinet zou zijn.
14 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Van alle zeven verdachten die zijn aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de ontvoering van een vrouw uit Hoofddorp, wordt gedacht dat zij "een faciliterende rol" hadden. Dat laat een politiewoordvoerder weten. Alle zeven zijn inmiddels weer uit de cel, maar nog wel verdacht van betrokkenheid bij de ontvoering.
19 uur geleden