Ook crypto's dalen, protest in China schrikt investeerders af
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Cryptomunten als bitcoin en ethereum gingen omlaag als gevolg van de onrust in China. Door het aanzwellende protest van de bevolking tegen het coronabeleid in de tweede economie van de wereld neemt ook de onrust op de financiële markten toe.
Bitcoin, de grootste token, verloor volgens de website Coinmarketcap, die de prijzen van digitale munten op verschillende beurzen bijhoudt, maandagochtend 2,5 procent van zijn waarde en werd verhandeld op ongeveer 16.170 dollar. Ethereum zakte bijna 4 procent, terwijl solana, avalanche en dogecoin nog grotere verliezen leden.
De cryptomarkten staan al langer onder druk. Dat is vooral het gevolg van het faillissement van cryptobeurs FTX en het daaraan gelieerde handelshuis Alameda Research. In de cryptowereld vreest men dat het faillissement van FTX over zal slaan naar andere bedrijven. Uit een eerste faillissementsverslag kwam naar voren dat er voor miljarden aan schulden zijn bij grote partijen. Die vrees voor verspreiding van de financiële malaise leidde al tot dalende koersen van munten.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
1 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
6 uur geleden