Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook coronabesmetting bij Europese Raad

Ook coronabesmetting bij Europese Raad

BRUSSEL (ANP) - Een medewerker van het secretariaat van de Europese Raad in Brussel is ziek geworden door het nieuwe coronavirus. De besmetting heeft geen gevolgen voor geplande bijeenkomsten, zegt een woordvoerder tegen het ANP. Later op de dag komen EU-ministers bijeen in het raadsgebouw om de situatie aan de Turks-Griekse grens te bespreken.

De man heeft de besmetting in België opgelopen. "Hij wordt medisch behandeld", aldus de zegsman. De raad heeft maatregelen getroffen die ervoor moeten zorgen dat geen verdere besmettingen optreden, waarbij de aanbevelingen van de Wereldgezondheidsorganisatie worden gevolgd.

De contacten die de medewerker de afgelopen dagen heeft gehad worden in kaart gebracht. Ook wordt onderzocht waar hij in het gebouw is geweest. De burelen in onder meer het zogeheten Justus Lipsius-gebouw worden gereinigd.

Eerder op de dag werd bekend dat een man die werkt bij het Europese Defensieagenschap in Brussel lichte ziektesymptomen heeft als gevolg van het virus. Hij had het virus in Italië opgelopen en is in thuisisolatie.

Meer uit Buitenland

Nieuwssite: brand gesticht in toerismekantoor Lyon

LYON (ANP) - Bij de protesten in Frankrijk is brand gesticht bij het toerismebureau in Lyon, meldt BFMTV. De nieuwssite spreekt ook van een plundering. Gemaskerde lieden zouden de ramen ingeslagen hebben, brand veroorzaakt hebben en vervolgens naar binnen zijn gegaan.

8 minuten geleden
Hongaarse premier bereid Oekraïens graan door te laten na verzoek

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een aantal buurlanden gevraagd om graantransporten over land door te laten, zegt de Hongaarse premier Péter Magyar. Die zegt daarmee akkoord te kunnen gaan.

15 minuten geleden
Politie gebruikt geweld bij Franse en Belgische protesten

PARIJS/BRUSSEL (ANP/BELGA) - Protesten in Franse en Belgische steden zijn zaterdag ontaard in gewelddadige confrontaties met de politie, waarbij traangas en een waterkanon zijn ingezet.

1 uur geleden
Belgische weg dicht om mogelijke dreiging met wapens en explosief

SPRIMONT (ANP/BELGA) - Een stuk snelweg ten zuiden van Luik is afgesloten, omdat daar een automobilist dreigt met een wapen en explosieven. Er werden ook sporen van springstoffen gevonden, zegt de openbaar aanklager.

2 uur geleden
Paus wordt ontslagen uit het ziekenhuis

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo mag het ziekenhuis in Rome zaterdag verlaten, waar hij deze week aan longkanker is geopereerd. Volgens zijn artsen is hij voldoende hersteld van de ingreep, zo maakt het Vaticaan bekend.

3 uur geleden
Zelensky zegt dat soepelere sancties VS Poetin aanmoedigen

KYIV (ANP) - De Amerikaanse versoepeling van de sancties tegen Rusland zal volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky alleen maar leiden tot meer aanvallen op zijn land. Hij spreekt van "beloningen" voor de Russische president Vladimir Poetin.

3 uur geleden
Britse monitor: tankers getroffen voor Saudische kust

AL JUBAIL (ANP/AFP) - Twee tankers zijn vrijdag getroffen voor de kust van Saudi-Arabië, meldt UKMTO, een maritiem veiligheidscentrum van de Britse marine, zaterdag. Alle bemanningsleden zouden veilig zijn en er zijn ook nog geen tekenen van milieuschade.

4 uur geleden