Ook coronabesmetting bij Europese Raad
BRUSSEL (ANP) - Een medewerker van het secretariaat van de Europese Raad in Brussel is ziek geworden door het nieuwe coronavirus. De besmetting heeft geen gevolgen voor geplande bijeenkomsten, zegt een woordvoerder tegen het ANP. Later op de dag komen EU-ministers bijeen in het raadsgebouw om de situatie aan de Turks-Griekse grens te bespreken.
De man heeft de besmetting in België opgelopen. "Hij wordt medisch behandeld", aldus de zegsman. De raad heeft maatregelen getroffen die ervoor moeten zorgen dat geen verdere besmettingen optreden, waarbij de aanbevelingen van de Wereldgezondheidsorganisatie worden gevolgd.
De contacten die de medewerker de afgelopen dagen heeft gehad worden in kaart gebracht. Ook wordt onderzocht waar hij in het gebouw is geweest. De burelen in onder meer het zogeheten Justus Lipsius-gebouw worden gereinigd.
Eerder op de dag werd bekend dat een man die werkt bij het Europese Defensieagenschap in Brussel lichte ziektesymptomen heeft als gevolg van het virus. Hij had het virus in Italië opgelopen en is in thuisisolatie.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu president Donald Trump voortaan moet werken met een parlement dat in handen is van de Democraten, de oppositie. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky over de Congresverkiezingen in een interview met de Duitse omroep ZDF.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
7 uur geleden