Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook coronabesmetting bij Europese Raad

Ook coronabesmetting bij Europese Raad

BRUSSEL (ANP) - Een medewerker van het secretariaat van de Europese Raad in Brussel is ziek geworden door het nieuwe coronavirus. De besmetting heeft geen gevolgen voor geplande bijeenkomsten, zegt een woordvoerder tegen het ANP. Later op de dag komen EU-ministers bijeen in het raadsgebouw om de situatie aan de Turks-Griekse grens te bespreken.

De man heeft de besmetting in België opgelopen. "Hij wordt medisch behandeld", aldus de zegsman. De raad heeft maatregelen getroffen die ervoor moeten zorgen dat geen verdere besmettingen optreden, waarbij de aanbevelingen van de Wereldgezondheidsorganisatie worden gevolgd.

De contacten die de medewerker de afgelopen dagen heeft gehad worden in kaart gebracht. Ook wordt onderzocht waar hij in het gebouw is geweest. De burelen in onder meer het zogeheten Justus Lipsius-gebouw worden gereinigd.

Eerder op de dag werd bekend dat een man die werkt bij het Europese Defensieagenschap in Brussel lichte ziektesymptomen heeft als gevolg van het virus. Hij had het virus in Italië opgelopen en is in thuisisolatie.

Meer uit Buitenland

Duizenden demonstreren in Parijs tegen 'geweldswet'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.

13 minuten geleden
Deense premier zwijgt over Groenland-akkoord VS tot ondertekening

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".

1 uur geleden
Hogere opkomst in Berlijn bij deelstaatverkiezingen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De opkomst bij de regionale verkiezingen in Berlijn lijkt hoger te liggen dan bij de vorige stembusgang, zo blijkt uit cijfers halverwege de dag. Duitsers stemmen deze zondag in twee deelstaatverkiezingen - in Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren - die gevolgen kunnen hebben voor de politieke toekomst van bondskanselier Friedrich Merz.

2 uur geleden
Rusland meldt meer dan duizend cyberaanvallen op verkiezingen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat er de afgelopen dagen grootschalige cyberaanvallen zijn uitgevoerd, gericht op de parlementsverkiezingen in het land. Verkiezingsinfrastructuur kreeg te maken met meer dan duizend zogenoemde DDoS-aanvalsgolven.

2 uur geleden
Meloni wil aantal buitenlandse scholieren in klas beperken

ROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.

2 uur geleden
Chileense Bachelet trekt zich terug uit verkiezing VN-chef

GENÈVE (ANP/RTR) - De Chileense oud-president Michelle Bachelet (74) heeft zich teruggetrokken uit de verkiezing voor het voorzitterschap van de Verenigde Naties. Zij maakte haar besluit bekend op Instagram.

3 uur geleden
Trump wil drones en scherpschutters in triomfboog

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat zijn beoogde triomfboog ook een uitvalsbasis wordt voor scherpschutters en drones. Het bouwwerk moet als "militair complex" dienst kunnen doen, schrijft de president op sociale media. Hij zegt dat op aandringen van de krijgsmacht te hebben besloten.

3 uur geleden