Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook coronabesmetting bij Europese Commissie

Ook coronabesmetting bij Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - Het nieuwe coronavirus is nu ook vastgesteld bij een medewerker van de Europese Commissie. Vorige week bleek al dat een medewerker van het secretariaat van de Europese Raad besmet is geraakt, evenals een man die werkt bij Europese Defensieagentschap in Brussel.

Verder is een medewerker van het hoofdkwartier van de NAVO, dat ook in de Belgische hoofdstad zit, ziek geworden na een bezoek aan Noord-Italië. De medewerker zit in thuisisolatie, meldde de alliantie maandag.

Het Belgische ministerie van Volksgezondheid liet maandag weten dat er 39 nieuwe besmettingen zijn vastgesteld in België. Het totaal staat nu op 239.

Kopstukken

Kopstukken van het Europees Parlement overleggen ondertussen of de plenaire sessie van deze week wel doorgang moet vinden. Onder meer de Italiaanse protestpartij M5S (Vijfsterrenbeweging) heeft opgeroepen alle activiteiten van het parlement op te schorten totdat de risico’s onder controle zijn.

Vorige week werd al besloten dat de zitting bij uitzondering in Brussel zou worden gehouden. De gezondheidsrisico's in Straatsburg zouden "gevoelig hoger liggen".

Meer uit Buitenland

Elke tien jaar smolt zee-ijs ter grootte van Spanje op Noordpool

BRUSSEL (ANP) - Tussen 1979 en 2025 is elke tien jaar een hoeveelheid zee-ijs ongeveer ter grootte van Spanje verdwenen in het Noordpoolgebied, meldt de Europese klimaatdienst Copernicus in een rapport over oceanen.

23 minuten geleden
Tweede flydubai-toestel dat omkeerde, nu weer richting Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het flydubai-toestel dat woensdag aan het begin van de middag omkeerde richting Dubai, is toch onderweg naar Tel Aviv. Dit is te zien op de website Flightradar24. Het is onduidelijk waarom dit vliegtuig omkeerde.

25 minuten geleden
Israëlische minister: terrorist wilde vliegtuig laten crashen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir heeft op X geschreven dat een "terrorist" een vliegtuig met 180 Israëliërs aan boord wilde laten crashen. De extremistische minister zei niet op basis waarvan hij heeft geconcludeerd dat de piloot een terroristisch motief had.

33 minuten geleden
Vliegveld Tabuk: twee piloten van flydubai-toestel in ziekenhuis

TABUK (ANP/RTR/AFP) - Twee piloten van het flydubai-toestel dat was uitgeweken naar Saudi-Arabië zijn opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldt het vliegveld van Tabuk in Saudi-Arabië, waar het vliegtuig een noodlanding had gemaakt. Volgens ooggetuigen zou een van de twee piloten de ander met een mes hebben neergestoken.

1 uur geleden
Europarlementariërs: asielzoekers Ceuta snel naar het vasteland

BRUSSEL (ANP) - De asielzoekers die nog in de Spaanse exclave Ceuta zijn, moeten zo snel mogelijk naar het Spaanse vasteland worden gebracht. Dat zeiden drie Europarlementariërs van de Groenen en de Linkse Fractie woensdag op een persconferentie na een werkbezoek aan Ceuta.

1 uur geleden
Na onwelwording en rekenfout toch akkoord over Vlaamse begroting

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Vlaamse regering heeft na veel toestanden afgelopen week op woensdag toch een akkoord bereikt over de begroting. Dat gebeurde een paar uur voordat premier Matthias Diependaele zijn eerder uitgestelde septemberverklaring zal geven in het Vlaams Parlement. Dat is een soort troonrede waarin hij ook de begrotingskoers uiteenzet.

1 uur geleden
Krant: Israël behandelt vechtpartij in Boeing als terreurincident

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische autoriteiten behandelen de vechtpartij tussen twee piloten in een vliegtuig als een "terreurincident", meldt een Israëlische functionaris aan de krant Haaretz. Er wordt ernstig rekening mee gehouden dat een van de twee piloten probeerde om het flydubai-toestel expres te laten neerstorten.

2 uur geleden