Ook coronabesmetting bij Europese Commissie
BRUSSEL (ANP) - Het nieuwe coronavirus is nu ook vastgesteld bij een medewerker van de Europese Commissie. Vorige week bleek al dat een medewerker van het secretariaat van de Europese Raad besmet is geraakt, evenals een man die werkt bij Europese Defensieagentschap in Brussel.
Verder is een medewerker van het hoofdkwartier van de NAVO, dat ook in de Belgische hoofdstad zit, ziek geworden na een bezoek aan Noord-Italië. De medewerker zit in thuisisolatie, meldde de alliantie maandag.
Het Belgische ministerie van Volksgezondheid liet maandag weten dat er 39 nieuwe besmettingen zijn vastgesteld in België. Het totaal staat nu op 239.
Kopstukken
Kopstukken van het Europees Parlement overleggen ondertussen of de plenaire sessie van deze week wel doorgang moet vinden. Onder meer de Italiaanse protestpartij M5S (Vijfsterrenbeweging) heeft opgeroepen alle activiteiten van het parlement op te schorten totdat de risico’s onder controle zijn.
Vorige week werd al besloten dat de zitting bij uitzondering in Brussel zou worden gehouden. De gezondheidsrisico's in Straatsburg zouden "gevoelig hoger liggen".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben hun langeafstandsbommenwerpers van de Britse militaire basis Fairford gehaald vanwege zorgen over een mogelijke aanval met Iraanse drones. Dat meldden diverse Amerikaanse media waaronder Axios en The Wall Street Journal. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ook van een dreiging, meldt de BBC.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Moskou is doelwit geworden van een uitzonderlijk grote droneaanval, meldt TASS. Volgens het staatspersbureau gaat het met 650 drones om de op een na grootste aanval in twee jaar tijd. Daarbij vielen volgens berichten twee doden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse componist en dirigent George Fenton is op 76-jarige leeftijd onverwachts overleden. Dat heeft zijn familie bevestigd in een verklaring aan de BBC. Een doodsoorzaak is niet bekendgemaakt. Fenton maakte onder meer muziek voor films als Gandhi, Groundhog Day en The Fisher King, en voor tv-series als Planet Earth.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Separatisten hebben maandag de verkiezingen in de Canadese provincie Quebec gewonnen. De publieke omroep CBC en commerciële media voorspelden dat de Parti Québécois (PQ) de volgende regering zal vormen in de Franstalige provincie, al was nog niet duidelijk of de partij over een meerderheid in het parlement zal beschikken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de executie door een vuurpeloton goedgekeurd van Nidal Hasan, een psychiater van het Amerikaanse leger die in 2009 op de legerbasis Fort Hood in Texas dertien militairen doodschoot. Dat meldt het ministerie van Defensie.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben maandagavond in Barcelona gedemonstreerd tegen de wooncrisis. De schattingen over de opkomst bij de bijeenkomst in het centrum van de Catalaanse metropool liepen sterk uiteen. De autoriteiten spraken van 20.000 deelnemers, de organisatoren schatten het aantal op 120.000.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social verklaard dat hij de kosten voor drie recente tv-commercials zelf zal dragen, of zal betalen met geld dat is ingezameld via het politieke comité MAGA. Daarmee reageerde de Amerikaanse president op kritiek over het gebruik van Republikeinse tv-spots waarin hijzelf te zien is en die vlak voor de parlementsverkiezingen van november met belastinggeld werden gefinancierd.
8 uur geleden