Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook coronabesmetting bij Europese Commissie

Ook coronabesmetting bij Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - Het nieuwe coronavirus is nu ook vastgesteld bij een medewerker van de Europese Commissie. Vorige week bleek al dat een medewerker van het secretariaat van de Europese Raad besmet is geraakt, evenals een man die werkt bij Europese Defensieagentschap in Brussel.

Verder is een medewerker van het hoofdkwartier van de NAVO, dat ook in de Belgische hoofdstad zit, ziek geworden na een bezoek aan Noord-Italië. De medewerker zit in thuisisolatie, meldde de alliantie maandag.

Het Belgische ministerie van Volksgezondheid liet maandag weten dat er 39 nieuwe besmettingen zijn vastgesteld in België. Het totaal staat nu op 239.

Kopstukken

Kopstukken van het Europees Parlement overleggen ondertussen of de plenaire sessie van deze week wel doorgang moet vinden. Onder meer de Italiaanse protestpartij M5S (Vijfsterrenbeweging) heeft opgeroepen alle activiteiten van het parlement op te schorten totdat de risico’s onder controle zijn.

Vorige week werd al besloten dat de zitting bij uitzondering in Brussel zou worden gehouden. De gezondheidsrisico's in Straatsburg zouden "gevoelig hoger liggen".

Meer uit Buitenland

Bijna driekwart minder wilde dieren, maar WWF heeft nog hoop

ZEIST (ANP) - De wereldwijde soortenrijkdom blijft "in een alarmerend tempo" achteruitgaan, concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF) in een nieuwe editie van het Living Planet Report. In ruim een halve eeuw zijn populaties wilde dieren gemiddeld met 73 procent ingekrompen. Toch ziet het WWF ook hoopvolle ontwikkelingen.

1 uur geleden
Rekenkamer: nieuwe EU-meerjarenbegroting moeilijk te controleren

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is bezorgd over de opzet van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034) en waarschuwt voor het gevaar van nieuwe schulden. De financiële waakhond van de EU meldt die zorgen bij de presentatie van een rapport over de begroting van 2025.

1 uur geleden
Trump gaat Musk en Nvidia-topman Huang eren met wetenschapsprijs

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat donderdag de National Medal of Science uitreiken aan SpaceX-topman Elon Musk. Dat meldt het Witte Huis. De medaille is de hoogste onderscheiding voor wetenschappers en ingenieurs in het land.

3 uur geleden
CNN: nieuwe aanklachten tegen Maduro om martelen Amerikanen

NEW YORK (ANP) - Tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw komen nieuwe aanklachten, meldt de Amerikaanse nieuwssite CNN. Het zou gaan om onder meer de vermeende marteling van Amerikanen die vastzaten in Venezuela toen Maduro daar aan de macht was.

3 uur geleden
Doden bij aanvallen op Saudische vliegvelden

RIYAD (ANP/AFP) - De Saudische autoriteiten zeggen dat er drie mensen zijn omgekomen bij luchtaanvallen op internationale vliegvelden. Onder meer de luchthaven van de hoofdstad Riyad is geraakt. De Jemenitische Houthi's hebben de aanvallen opgeëist.

4 uur geleden
Rubio: westerse beschaving staat op keerpunt

ATHENE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Europa tijdens een toespraak in Athene opgeroepen om uit zijn "lange sluimerstand" te ontwaken en zichzelf te herpakken. Volgens hem staat de westerse beschaving op dit moment op een keerpunt tussen "nationale macht" en verval.

4 uur geleden
Spaanse 87-jarige vrouw die uit huis werd gezet overleden

MADRID (ANP/RTR) - De 87-jarige Maricarmen Abascal is overleden, meldt de huurdersvereniging van Madrid. Abascal werd vorige maand na zo'n zeventig jaar haar huurwoning uitgezet. Dat was de aanleiding voor massale protesten in Spanje tegen hoge prijzen op de woningmarkt, en een politieke crisis. Premier Pedro Sánchez zag zich daardoor genoodzaakt om nieuwe verkiezingen uit te schrijven.

6 uur geleden