Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Corendon-reiziger gaat betalen voor rolkoffer als handbagage

Ook Corendon-reiziger gaat betalen voor rolkoffer als handbagage

AMSTERDAM (ANP) - Corendon gaat vanaf woensdag kosten in rekening brengen bij reizigers die grote stukken handbagage meenemen. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving van De Telegraaf. Voor bagage die groter is dan een kleine rugzak, zoals een rolkoffer, betalen mensen voortaan minimaal 15 euro per enkele reis.

De zegsvrouw benadrukt dat dit geldt voor nieuwe boekingen die vanaf woensdag worden gedaan. Boekingen die al zijn gedaan zijn uitgesloten van bijbetaling. Ook gaat het alleen om vliegreizen van en naar Nederland. Het tarief van 15 euro geldt voor grote stukken bagage tot een gewicht van 10 kilo. Voor bagage die zwaarder is gelden andere tarieven, meldt de woordvoerster verder.

Corendon is niet de eerste airline die passagiers laat betalen voor het meenemen van een rolkoffer. Begin dit jaar meldde Transavia al kosten te gaan rekenen, onder meer omdat de ruimtes in de cabine te klein zijn. Ryanair en easyJet gingen beide luchtvaartmaatschappijen al voor in respectievelijk 2018 en 2021.

Meer uit Financieel

Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

32 minuten geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

47 minuten geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

2 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

4 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

5 uur geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

5 uur geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

5 uur geleden