Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook consumentenvertrouwen EU daalt naar nieuw dieptepunt

Ook consumentenvertrouwen EU daalt naar nieuw dieptepunt

BRUSSEL (ANP) - Inwoners in heel de Europese Unie zijn somberder dan ooit tevoren over hun financiën en de economie. Het consumentenvertrouwen is volgens onderzoekers van de Europese Commissie in september gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten.

De graadmeter voor alle EU-landen zakte 3,5 punten tot een stand van min 29,9. Het sentiment in de eurozone ging 3,5 punten omlaag tot min 28,8. Dat is ver beneden het gemiddelde niveau van de afgelopen jaren en ook lager dan aan het begin van de coronacrisis, toen Europese regeringen lockdowns afkondigden.

Door de energiecrisis stijgen de prijzen voor tal van producten erg hard, wat Europeanen waarschijnlijk pessimistischer maakt over hun financiële situatie. Daarnaast houden economen rekening met een recessie die veroorzaakt wordt door de stijgende gasprijzen en renteverhogingen.

Eerder deze meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek dat het Nederlandse consumentenvertrouwen tot een historisch dieptepunt is gedaald. Bijna de helft van de huishoudens in Nederland verwacht de komende twaalf maanden geen geld te kunnen sparen. Ook was het aantal mensen dat liever geen grote aankopen doet nog nooit zo hoog als nu, meldde het statistiekbureau.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

8 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

8 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

9 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

16 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

22 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

22 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

23 uur geleden