Ook consumentenvertrouwen EU daalt naar nieuw dieptepunt
BRUSSEL (ANP) - Inwoners in heel de Europese Unie zijn somberder dan ooit tevoren over hun financiën en de economie. Het consumentenvertrouwen is volgens onderzoekers van de Europese Commissie in september gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten.
De graadmeter voor alle EU-landen zakte 3,5 punten tot een stand van min 29,9. Het sentiment in de eurozone ging 3,5 punten omlaag tot min 28,8. Dat is ver beneden het gemiddelde niveau van de afgelopen jaren en ook lager dan aan het begin van de coronacrisis, toen Europese regeringen lockdowns afkondigden.
Door de energiecrisis stijgen de prijzen voor tal van producten erg hard, wat Europeanen waarschijnlijk pessimistischer maakt over hun financiële situatie. Daarnaast houden economen rekening met een recessie die veroorzaakt wordt door de stijgende gasprijzen en renteverhogingen.
Eerder deze meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek dat het Nederlandse consumentenvertrouwen tot een historisch dieptepunt is gedaald. Bijna de helft van de huishoudens in Nederland verwacht de komende twaalf maanden geen geld te kunnen sparen. Ook was het aantal mensen dat liever geen grote aankopen doet nog nooit zo hoog als nu, meldde het statistiekbureau.
Meer uit Financieel
MANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.
28 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.
2 uur geleden