Ook Colombia verbreekt betrekkingen met Israël om Gaza
BOGOTA (ANP/RTR) - Colombia verbreekt de diplomatieke betrekkingen met Israël. Dat maakte president Gustavo Petro bekend nadat hij eerder al felle kritiek had geuit op premier Benjamin Netanyahu.
Petro zei op de Dag van de Arbeid tegen een menigte in hoofdstad Bogota dat landen zich niet passief mogen opstellen tijdens de gebeurtenissen in Gaza. "Morgen gaan we de diplomatieke banden met Israël verbreken", zei de president, die de Israëlische regering "genocidaal" noemde.
De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz beschouwt de Colombiaanse beslissing als een "beloning" voor Hamas, de Palestijnse beweging die Israël probeert te vernietigen na de aanval op 7 oktober. Volgens Katz is Petro "antisemitisch en van haat vervuld". "De geschiedenis zal onthouden dat Gustavo Petro ervoor koos om aan de kant te staan van de meest verachtelijke monsters die de mensheid ooit gezien heeft."
Bolivia
Colombia volgt het voorbeeld van Bolivia. Dat land schortte vorig jaar de diplomatieke banden met Israël op. Het Zuid-Amerikaanse land was ontstemd over de "disproportionele" aanvallen op de Gazastrook en de dood van Palestijnse burgers.
Hamas doodde ruim een half jaar geleden bijna 1200 mensen in Israël en gijzelde zo'n 250 personen. In de daaropvolgende oorlog in de Gazastrook zijn meer dan 34.000 Palestijnen gedood.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.
32 minuten geledenBEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
11 uur geleden