Ook Colombia verbreekt betrekkingen met Israël om Gaza
BOGOTA (ANP/RTR) - Colombia verbreekt de diplomatieke betrekkingen met Israël. Dat maakte president Gustavo Petro bekend nadat hij eerder al felle kritiek had geuit op premier Benjamin Netanyahu.
Petro zei op de Dag van de Arbeid tegen een menigte in hoofdstad Bogota dat landen zich niet passief mogen opstellen tijdens de gebeurtenissen in Gaza. "Morgen gaan we de diplomatieke banden met Israël verbreken", zei de president, die de Israëlische regering "genocidaal" noemde.
De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz beschouwt de Colombiaanse beslissing als een "beloning" voor Hamas, de Palestijnse beweging die Israël probeert te vernietigen na de aanval op 7 oktober. Volgens Katz is Petro "antisemitisch en van haat vervuld". "De geschiedenis zal onthouden dat Gustavo Petro ervoor koos om aan de kant te staan van de meest verachtelijke monsters die de mensheid ooit gezien heeft."
Bolivia
Colombia volgt het voorbeeld van Bolivia. Dat land schortte vorig jaar de diplomatieke banden met Israël op. Het Zuid-Amerikaanse land was ontstemd over de "disproportionele" aanvallen op de Gazastrook en de dood van Palestijnse burgers.
Hamas doodde ruim een half jaar geleden bijna 1200 mensen in Israël en gijzelde zo'n 250 personen. In de daaropvolgende oorlog in de Gazastrook zijn meer dan 34.000 Palestijnen gedood.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
31 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
5 uur geleden