Ook Colombia verbreekt betrekkingen met Israël om Gaza
BOGOTA (ANP/RTR) - Colombia verbreekt de diplomatieke betrekkingen met Israël. Dat maakte president Gustavo Petro bekend nadat hij eerder al felle kritiek had geuit op premier Benjamin Netanyahu.
Petro zei op de Dag van de Arbeid tegen een menigte in hoofdstad Bogota dat landen zich niet passief mogen opstellen tijdens de gebeurtenissen in Gaza. "Morgen gaan we de diplomatieke banden met Israël verbreken", zei de president, die de Israëlische regering "genocidaal" noemde.
De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz beschouwt de Colombiaanse beslissing als een "beloning" voor Hamas, de Palestijnse beweging die Israël probeert te vernietigen na de aanval op 7 oktober. Volgens Katz is Petro "antisemitisch en van haat vervuld". "De geschiedenis zal onthouden dat Gustavo Petro ervoor koos om aan de kant te staan van de meest verachtelijke monsters die de mensheid ooit gezien heeft."
Bolivia
Colombia volgt het voorbeeld van Bolivia. Dat land schortte vorig jaar de diplomatieke banden met Israël op. Het Zuid-Amerikaanse land was ontstemd over de "disproportionele" aanvallen op de Gazastrook en de dood van Palestijnse burgers.
Hamas doodde ruim een half jaar geleden bijna 1200 mensen in Israël en gijzelde zo'n 250 personen. In de daaropvolgende oorlog in de Gazastrook zijn meer dan 34.000 Palestijnen gedood.
Meer uit Buitenland
COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.
40 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse OM klaagt de burgemeester van Seoul aan op verdenking van het meermaals financieren van opiniepeilingen. Oh Se-hoon zou in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen van 2021 via een tussenpersoon omgerekend ruim 19.000 euro hebben neergelegd voor de peilingen. Volgens staatspersbureau Yonhap zocht Oh naarstig naar een peiling die liet zien dat hij voor zou staan op zijn rivaal Na Kyung-won.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
6 uur geleden