Ook code rood in Londen vanwege storm Eunice
LONDEN (ANP) - De Britse weerdienst heeft voor het zuidoosten van Engeland, inclusief Londen, code rood uitgevaardigd vanwege storm Eunice. Het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk was een dag eerder alvast gewaarschuwd voor de harde wind. De storm is daar vrijdagochtend aan land gekomen.
De Britse bevolking wordt aangespoord om thuis te blijven terwijl de storm over het land raast. De Met Office, de Britse variant van het KNMI, waarschuwt onder meer voor rondvliegende objecten. Met windstoten tot 145 kilometer per uur kan dat levens in gevaar brengen.
Er wordt in het Verenigd Koninkrijk niet vaak met code rood gewaarschuwd voor slechte weersomstandigheden. Voor bijna heel het zuiden is code rood afgegeven, in andere delen van het land geldt code geel en oranje. Lokale media omschrijven Eunice als misschien wel een van de ergste stormen in drie decennia.
Storm Eunice kom vrijwel direct na storm Dudley, die de afgelopen dagen al overlast veroorzaakte in het Verenigd Koninkrijk. Uit voorzorg zijn vrijdag in delen van het land onder meer scholen en buitenlocaties gesloten. Ook rijdt er minder of geen openbaar vervoer.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.
36 minuten geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - Twee bemanningsleden zijn maandag gewond geraakt doordat een tanker die door de Straat van Hormuz voer werd aangevallen, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Bij een grote internationale operatie zijn tientallen criminele organisaties opgerold en zijn ruim 490 mensen gearresteerd, meldt de Belgische Federale Politie maandag. Tijdens de operatie zijn ook ruim 156,9 ton drugs, 201 wapens en 3131 stuks munitie en explosieven in beslag genomen. Ook grote hoeveelheden geld en sieraden werden geconfisqueerd, naast honderden wilde dieren en vee.
40 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP) - Drie personen in Zuid-Afrika zijn gearresteerd in verband met de moord op een vrouw in Johannesburg, meldt de BBC. Het gaat om een man en twee vrouwen. De drie verdachten moeten deze maandag voor de rechter verschijnen.
1 uur geledenSCHWERIN (ANP/AFP) - De lijsttrekker van Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren stelt dat bondskanselier Friedrich Merz tegen het einde van het jaar niet meer aan de macht is. Zijn uitspraak volgt na een historisch verlies voor Merz' partij.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische regeringspartij Verenigd Rusland is volgens de voorlopige officiële uitslag zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen voor de Doema, het Russische lagerhuis. Dat meldt Ella Pamfilova, het hoofd van de centrale kiescommissie van het land, nadat 95 procent van de stemmen is geteld.
3 uur geleden