Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook CIA-baas waarschuwt dat China wapens wil sturen naar Rusland

Ook CIA-baas waarschuwt dat China wapens wil sturen naar Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendienst CIA is er zeker van dat China overweegt om wapens aan Rusland te leveren. Een definitieve beslissing is echter nog niet genomen, heeft CIA-directeur Bill Burns gezegd in een interview met CBS News. Door die informatie bekend te maken wil de Amerikaanse regering de Chinese beslissing beïnvloeden. "Het zou een hele riskante en onverstandige gok zijn", zei Burns over mogelijke Chinese wapenleveranties.

De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken uitte vorige week na een ontmoeting met zijn Chinese collega Wang Yi ook al publiekelijk zijn zorgen over de mogelijkheid dat China wapens zal leveren aan Rusland. EU-buitenlandchef Josep Borrell waarschuwde daarna dat China daarmee "een rode lijn" zou overgaan.

China noemt de Amerikaanse suggestie onwaar. Het land heeft het afgelopen jaar geprobeerd zich neutraal op te stellen in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, tot frustratie van de VS.

Meer uit Buitenland

Mensenrechtenchef VN bezorgd over escalatie Oekraïneoorlog

GENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.

1 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt in met akkoord over grote EU-lening

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.

2 uur geleden
VN-experts: snel actie nodig voor overvolle Franse gevangenissen

GENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.

2 uur geleden
Oekraïne claimt nieuwe aanval op olieraffinaderij Toeapse

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.

2 uur geleden
EU-ministers: druk op Rusland moet worden opgevoerd

LIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.

2 uur geleden
Italië legt beslag op waardevolle bezittingen dode maffiabaas

ROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.

2 uur geleden
Ambassade VS in Kyiv blijft open na Russische oproep tot vertrek

KYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.

3 uur geleden