Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook China voert militaire actie uit in Zuid-Chinese Zee

Ook China voert militaire actie uit in Zuid-Chinese Zee

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese marine heeft zondag een "gevechtspatrouille" ondernomen in de Zuid-Chinese Zee. Beijing kondigde de actie aan nadat de VS, Australië, de Filipijnen en Japan bekend hadden gemaakt dit weekeinde "maritieme samenwerkingsactiviteiten" uit te voeren in het gebied.

Het Chinese leger leek zondagochtend naar dat samenwerkingsverband te verwijzen in de verklaring die het uitdeed over de patrouille. "Alle militaire activiteiten die de situatie in de Zuid-Chinese Zee verstoren en brandhaarden creëren, zijn onder controle", aldus de mededeling. Wat de actie zondag verder precies inhield, werd niet duidelijk.

De Filipijnen, Japan, Australië en de VS lieten weten hun activiteiten uit te voeren "om de regionale en internationale samenwerking te versterken die moet zorgen voor een vrije en open Indo-Pacific-regio." Het afgelopen jaar zijn de spanningen in die regio opgelopen. China maakt onder meer steeds meer aanspraak op maritieme gebieden die ook door de Filipijnen en Japan worden geclaimd. In maart lagen China en de Filipijnen meerdere keren in de clinch door incidenten op zee.

Meer uit Buitenland

Bronnen: overleg over bestand Gaza verloopt stroef

CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Het overleg over een bestand in de Gazastrook stuit op obstakels, zeggen Israëlische en Palestijnse bronnen tegen persbureau Reuters. Er zou onder meer onenigheid zijn over de vraag hoever de Israëlische krijgsmacht zich moet terugtrekken. Ook wordt naar verluidt gediscussieerd over kwesties rond humanitaire hulpverlening en garanties over het beëindigen van de oorlog.

1 uur geleden
Russische buitenlandminister ontmoet ambtgenoot in Noord-Korea

PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov is zijn bezoek aan Noord-Korea begonnen met een ontmoeting met zijn ambtgenoot Choe Son-hui, berichten Russische staatsmedia. Hij noemde de relatie tussen beide landen een "onoverwinnelijke broederschap".

1 uur geleden
Erdogan over ontwapening PKK: nieuw hoofdstuk voor Turkije

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan stelt dat een nieuw hoofdstuk is aangebroken voor zijn land omdat de Koerdische Arbeiderspartij (PKK) is begonnen met een ontwapeningsproces. De eerste wapens werden vrijdag symbolisch vernietigd, een belangrijke stap richting beëindiging van het conflict met de Turkse staat.

2 uur geleden
Zelensky meldt doden door grote Russische aanval op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne is in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw het doelwit geworden van een grote Russische aanval, meldt president Volodymyr Zelensky. Er zijn volgens hem zeker twee doden en ongeveer twintig gewonden gevallen. Hij roept op tot sancties tegen Rusland en meer hulp voor de verdediging van zijn land.

3 uur geleden
Rechter LA verbiedt willekeurige controles immigratiedienst ICE

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een rechter in Los Angeles heeft immigratiedienst ICE verboden daar mensen zonder reden aan te houden voor ondervraging. Mensenrechtenorganisaties hadden een zaak aangespannen, omdat agenten van ICE zouden selecteren op onder meer huidskleur en spreektaal.

6 uur geleden
Familie: Palestijns-Amerikaanse man doodgeslagen door kolonisten

RAMALLAH (ANP/RTR) - Een Palestijns-Amerikaanse man uit Florida is volgens zijn familie op de Westelijke Jordaanoever doodgeslagen door Israëlische kolonisten. Ook het Palestijnse persbureau WAFA bericht over het incident, op basis van medische bronnen in het gebied.

6 uur geleden
Zelensky bevestigt dat de VS weer wapens leveren

KYIV(ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten gaan verder met het leveren van wapens aan Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei vrijdag daarover toezeggingen te hebben gekregen. "Volgens alle berichten zijn de wapenleveringen hervat", aldus de president in een videoboodschap.

16 uur geleden