Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook China voert militaire actie uit in Zuid-Chinese Zee

Ook China voert militaire actie uit in Zuid-Chinese Zee

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese marine heeft zondag een "gevechtspatrouille" ondernomen in de Zuid-Chinese Zee. Beijing kondigde de actie aan nadat de VS, Australië, de Filipijnen en Japan bekend hadden gemaakt dit weekeinde "maritieme samenwerkingsactiviteiten" uit te voeren in het gebied.

Het Chinese leger leek zondagochtend naar dat samenwerkingsverband te verwijzen in de verklaring die het uitdeed over de patrouille. "Alle militaire activiteiten die de situatie in de Zuid-Chinese Zee verstoren en brandhaarden creëren, zijn onder controle", aldus de mededeling. Wat de actie zondag verder precies inhield, werd niet duidelijk.

De Filipijnen, Japan, Australië en de VS lieten weten hun activiteiten uit te voeren "om de regionale en internationale samenwerking te versterken die moet zorgen voor een vrije en open Indo-Pacific-regio." Het afgelopen jaar zijn de spanningen in die regio opgelopen. China maakt onder meer steeds meer aanspraak op maritieme gebieden die ook door de Filipijnen en Japan worden geclaimd. In maart lagen China en de Filipijnen meerdere keren in de clinch door incidenten op zee.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

15 minuten geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

54 minuten geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

1 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

2 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

3 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

3 uur geleden