Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook China voert militaire actie uit in Zuid-Chinese Zee

Ook China voert militaire actie uit in Zuid-Chinese Zee

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese marine heeft zondag een "gevechtspatrouille" ondernomen in de Zuid-Chinese Zee. Beijing kondigde de actie aan nadat de VS, Australië, de Filipijnen en Japan bekend hadden gemaakt dit weekeinde "maritieme samenwerkingsactiviteiten" uit te voeren in het gebied.

Het Chinese leger leek zondagochtend naar dat samenwerkingsverband te verwijzen in de verklaring die het uitdeed over de patrouille. "Alle militaire activiteiten die de situatie in de Zuid-Chinese Zee verstoren en brandhaarden creëren, zijn onder controle", aldus de mededeling. Wat de actie zondag verder precies inhield, werd niet duidelijk.

De Filipijnen, Japan, Australië en de VS lieten weten hun activiteiten uit te voeren "om de regionale en internationale samenwerking te versterken die moet zorgen voor een vrije en open Indo-Pacific-regio." Het afgelopen jaar zijn de spanningen in die regio opgelopen. China maakt onder meer steeds meer aanspraak op maritieme gebieden die ook door de Filipijnen en Japan worden geclaimd. In maart lagen China en de Filipijnen meerdere keren in de clinch door incidenten op zee.

Meer uit Buitenland

Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

4 minuten geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke.

8 minuten geleden
Kindercommissariaat België: steeds meer kinderen slapen op straat

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.

43 minuten geleden
7 mannen vervolgd voor moord op uiterst rechtse activist

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.

1 uur geleden
Belarus laat oppositieleider Statkevitsj opnieuw vrij

MINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.

2 uur geleden
Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan Vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan de Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Trump als voorzitter aangekondigd tijdens de eerste vergadering van de raad. Het geld moet in eerste instantie worden gebruikt voor de wederopbouw van de Gazastrook. Andere deelnemende landen zouden bij elkaar zeker 7 miljard hebben gedoneerd.

2 uur geleden
Poolse president doorkruist hervorming Raad voor de Rechtspraak

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki spreekt zijn veto uit over een wet die de Raad voor de Rechtspraak (KRS) moet hervormen. Dat hoge juridische orgaan benoemt onder meer rechters in het land en wordt stevig bekritiseerd, onder andere omdat onder de voormalige uiterst rechtse PiS-regering werd doorgevoerd dat raadsleden door het parlement werden benoemd. Critici vinden daardoor dat de rechtspraak gepolitiseerd is geraakt.

3 uur geleden