Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook China voert militaire actie uit in Zuid-Chinese Zee

Ook China voert militaire actie uit in Zuid-Chinese Zee

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese marine heeft zondag een "gevechtspatrouille" ondernomen in de Zuid-Chinese Zee. Beijing kondigde de actie aan nadat de VS, Australië, de Filipijnen en Japan bekend hadden gemaakt dit weekeinde "maritieme samenwerkingsactiviteiten" uit te voeren in het gebied.

Het Chinese leger leek zondagochtend naar dat samenwerkingsverband te verwijzen in de verklaring die het uitdeed over de patrouille. "Alle militaire activiteiten die de situatie in de Zuid-Chinese Zee verstoren en brandhaarden creëren, zijn onder controle", aldus de mededeling. Wat de actie zondag verder precies inhield, werd niet duidelijk.

De Filipijnen, Japan, Australië en de VS lieten weten hun activiteiten uit te voeren "om de regionale en internationale samenwerking te versterken die moet zorgen voor een vrije en open Indo-Pacific-regio." Het afgelopen jaar zijn de spanningen in die regio opgelopen. China maakt onder meer steeds meer aanspraak op maritieme gebieden die ook door de Filipijnen en Japan worden geclaimd. In maart lagen China en de Filipijnen meerdere keren in de clinch door incidenten op zee.

Meer uit Buitenland

In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
CBS: oppositieleidster Machado wil druk VS voor vertrek Maduro

WASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.

1 uur geleden
Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

4 uur geleden
Conferentie buigt zich over internationale vredesmacht voor Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.

4 uur geleden
Frankrijk: Europa wil eerst veiligheidsgaranties van VS

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.

5 uur geleden
Volgens Trump stoppen Thailand en Cambodja met vechten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.

7 uur geleden
EU-lidstaten akkoord met duurzaam bevriezen Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.

7 uur geleden