Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Catalonië sluit grenzen vanwege coronacrisis

Ook Catalonië sluit grenzen vanwege coronacrisis

BARCELONA (ANP/RTR) - Catalonië sluit 15 dagen de grenzen met de rest van Spanje. Dat betekent dat reizen van of naar het gebied niet zomaar meer is toegestaan. De autoriteiten in de welvarende kustregio hopen zo verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De Catalaanse gezondheidsminister Alba Vergés waarschuwde dat ziekenhuizen in het gebied onder enorme druk staan.

In Catalonië, waar zich de metropool Barcelona bevindt, waren al strenge maatregelen genomen. Zo moesten horecazaken eerder deze maand de deuren sluiten. Die maatregel wordt nu met 15 dagen verlengd. Catalanen krijgen ook binnen de regio te maken met reisbeperkingen. Ze mogen in weekenden ook hun gemeenten niet meer uit.

Andere Spaanse gebieden besloten onlangs al de grenzen te sluiten in de aanloop naar feestdag Allerheiligen. Het gaat volgens Spaanse media om Madrid, Asturië, Aragón, Castilië en León, Castilla-La Mancha, Cantabrië, Baskenland, Murcia, Navarra, La Rioja en Andalusië. De regio's hebben de bevoegdheid om dergelijke verregaande maatregelen te nemen omdat de noodtoestand is afgekondigd.

De Spaanse regering wil die zogeheten 'staat van alarm' verlengen tot mei 2021. "De regering beseft zich dat burgers moe zijn na maandenlange inspanningen en offers", beklemtoonde landelijk minister van Volksgezondheid Salvador Illa in het parlement. "Maar dit is niet de tijd om maatregelen te versoepelen. Er komen erg zware weken en maanden aan."

Meer uit Buitenland

NYT: Iran verwachtte Israëlische aanval pas na het weekend

NEW YORK (ANP) - De Iraanse machthebbers waren volledig verrast door de grote Israëlische aanval donderdagnacht op het land. Ze hielden rekening met een aanval, maar niet dat die zou komen voor gepland overleg met de Verenigde Staten over het Iraanse atoomprogramma op zondag. Dat schrijft The New York Times op basis van gesprekken met zes hoge Iraanse regeringsvertegenwoordigers en twee leden van de Revolutionaire Garde.

1 uur geleden
Israël: tientallen vliegtuigen vielen doelen rond Teheran aan

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische luchtmacht zegt in de nacht van vrijdag op zaterdag met tientallen gevechtsvliegtuigen aanvallen te hebben uitgevoerd op doelen in en rond de Iraanse hoofdstad Teheran. Het was de bedoeling de Iraanse luchtverdediging in het gebied "te ontmantelen" zodat die geen bedreiging meer vormt voor Israëlische vliegtuigen, zei een woordvoerder van de luchtmacht.

1 uur geleden
Dodental vliegtuigongeluk India opgelopen tot 279

AHMEDABAD (ANP/AFP) - Het voorlopige dodental van het vliegtuigongeluk donderdag in de Indiase stad Ahmedabad is opgelopen tot 279. Dat heeft een politiebron zaterdag tegen persbureau AFP gezegd. Eerder waren zeker 265 doden geteld. Het exacte aantal slachtoffers kan pas na DNA-onderzoek worden vastgesteld.

3 uur geleden
Doden en tientallen gewonden na Iraanse raketaanvallen op Israël

TEL AVIV (ANP) - Zeker vier mensen zijn omgekomen door nachtelijke Iraanse raketaanvallen op Israël, melden Israëlische media op basis van hulpverleners. Ook raakten minstens zeventig mensen gewond. Volgens The Times of Israel vielen drie doden in de stad Risjon Letsion, 20 kilometer ten zuidoosten van Tel Aviv. In Tel Aviv overleed een vrouw, aldus The Jerusalem Post.

3 uur geleden
Iran bestookt Israël met nieuwe raketaanval

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft zaterdagochtend opnieuw tientallen raketten afgevuurd op Israël. "In verschillende delen van het land zijn waarschuwingen afgegeven na raketlanceringen vanuit Iran richting Israëlisch grondgebied", meldde het Israëlische leger op X.

4 uur geleden
Museumdirecteur Kim Sajet wacht niet op Trump en stapt zelf op

WASHINGTON (ANP) - Kim Sajet, de directeur van de National Portrait Gallery in Washington, stapt op. Dat meldt onder meer The New York Times op basis van een verklaring van Sajet in een interne e-mail van het Smithsonian, het instituut dat toezicht houdt op het museum. Eind mei deelde president Donald Trump dat hij Sajet wilde ontslaan, omdat hij haar om haar progressieve diversiteitsbeleid niet geschikt vond voor de functie.

8 uur geleden
Netanyahu in videoboodschap aan Iraans volk: er komt meer aan

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.

9 uur geleden