Ook Catalonië sluit grenzen vanwege coronacrisis
BARCELONA (ANP/RTR) - Catalonië sluit 15 dagen de grenzen met de rest van Spanje. Dat betekent dat reizen van of naar het gebied niet zomaar meer is toegestaan. De autoriteiten in de welvarende kustregio hopen zo verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De Catalaanse gezondheidsminister Alba Vergés waarschuwde dat ziekenhuizen in het gebied onder enorme druk staan.
In Catalonië, waar zich de metropool Barcelona bevindt, waren al strenge maatregelen genomen. Zo moesten horecazaken eerder deze maand de deuren sluiten. Die maatregel wordt nu met 15 dagen verlengd. Catalanen krijgen ook binnen de regio te maken met reisbeperkingen. Ze mogen in weekenden ook hun gemeenten niet meer uit.
Andere Spaanse gebieden besloten onlangs al de grenzen te sluiten in de aanloop naar feestdag Allerheiligen. Het gaat volgens Spaanse media om Madrid, Asturië, Aragón, Castilië en León, Castilla-La Mancha, Cantabrië, Baskenland, Murcia, Navarra, La Rioja en Andalusië. De regio's hebben de bevoegdheid om dergelijke verregaande maatregelen te nemen omdat de noodtoestand is afgekondigd.
De Spaanse regering wil die zogeheten 'staat van alarm' verlengen tot mei 2021. "De regering beseft zich dat burgers moe zijn na maandenlange inspanningen en offers", beklemtoonde landelijk minister van Volksgezondheid Salvador Illa in het parlement. "Maar dit is niet de tijd om maatregelen te versoepelen. Er komen erg zware weken en maanden aan."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
2 uur geledenGENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.
12 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
13 uur geleden