Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Catalonië sluit grenzen vanwege coronacrisis

Ook Catalonië sluit grenzen vanwege coronacrisis

BARCELONA (ANP/RTR) - Catalonië sluit 15 dagen de grenzen met de rest van Spanje. Dat betekent dat reizen van of naar het gebied niet zomaar meer is toegestaan. De autoriteiten in de welvarende kustregio hopen zo verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De Catalaanse gezondheidsminister Alba Vergés waarschuwde dat ziekenhuizen in het gebied onder enorme druk staan.

In Catalonië, waar zich de metropool Barcelona bevindt, waren al strenge maatregelen genomen. Zo moesten horecazaken eerder deze maand de deuren sluiten. Die maatregel wordt nu met 15 dagen verlengd. Catalanen krijgen ook binnen de regio te maken met reisbeperkingen. Ze mogen in weekenden ook hun gemeenten niet meer uit.

Andere Spaanse gebieden besloten onlangs al de grenzen te sluiten in de aanloop naar feestdag Allerheiligen. Het gaat volgens Spaanse media om Madrid, Asturië, Aragón, Castilië en León, Castilla-La Mancha, Cantabrië, Baskenland, Murcia, Navarra, La Rioja en Andalusië. De regio's hebben de bevoegdheid om dergelijke verregaande maatregelen te nemen omdat de noodtoestand is afgekondigd.

De Spaanse regering wil die zogeheten 'staat van alarm' verlengen tot mei 2021. "De regering beseft zich dat burgers moe zijn na maandenlange inspanningen en offers", beklemtoonde landelijk minister van Volksgezondheid Salvador Illa in het parlement. "Maar dit is niet de tijd om maatregelen te versoepelen. Er komen erg zware weken en maanden aan."

Meer uit Buitenland

Pillay wijst wereldleiders op hun verplichtingen

NEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.

39 minuten geleden
Israël hekelt toekenning Nobelprijs aan Pillay

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.

1 uur geleden
Dieven stelen 30.000 dure flessen van wijnhuis in Toscane

CORTONA (ANP) - Bij een overval op een wijnhuis in de Italiaanse regio Toscane zijn ongeveer 30.000 flessen buitgemaakt, melden Italiaanse media als La Repubblica en ANSA. Samen hebben die een waarde van zo'n 5 miljoen euro.

1 uur geleden
Merz hekelt aanwezigheid voorganger Schröder op verjaardag Poetin

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "ten diepste verontwaardigd" over het nieuws dat zijn voorganger Gerhard Schröder woensdag de 74e verjaardag van de Russische president Vladimir Poetin heeft bijgewoond. Een woordvoerder van Merz noemt het "ronduit immoreel" dat Schröder op de uitnodiging is ingegaan.

1 uur geleden
Populaire Russische oorlogsblogger opgepakt in Montenegro

PODGORICA (ANP/AFP) - Een populaire Russische oorlogsblogger is opgepakt in Montenegro, heeft de Montenegrijnse premier Milojko Spajić bekendgemaakt op X. Het gaat om Michaïl Zvintsjoek, de oprichter van het Telegramkanaal Rybar. Dat invloedrijke kanaal heeft de arrestatie bevestigd.

2 uur geleden
Grote schade aan stroomnet door aanvallen Rusland, zegt Zelensky

KYIV (ANP) - Russische luchtaanvallen hebben het Oekraïense elektriciteitsnet "uitgebreide schade" toegebracht, zegt president Volodymyr Zelensky. "Herstelwerk gaat de klok rond door."

2 uur geleden
Palestijns bestuur meldt uitstel verkiezingen november

PARIJS (ANP/RTR) - De Palestijnse parlementsverkiezingen van november worden maanden uitgesteld. Dat staat in een brief die de Palestijnse topbestuurder Hussein al-Sheikh stuurde aan de Franse regering.

2 uur geleden