Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Canada gaat uit van neerschieten Oekraïens vliegtuig

Ook Canada gaat uit van neerschieten Oekraïens vliegtuig

OTTAWA (ANP/DPA/RTR) - Na de crash van een Oekraïens passagiersvliegtuig in de buurt van Teheran, gaat ook de Canadese regering ervan uit dat het is neergeschoten. Er is informatie uit meerdere bronnen dat de Boeing werd getroffen door een Iraanse raket, zei de Canadese premier Justin Trudeau donderdag in een toespraak voor de televisie.

Hij voegde eraan toe dat het neerschieten van het vliegtuig onopzettelijk kan zijn geweest. Trudeau zei dan ook dat het te vroeg is om te kunnen zeggen wie verantwoordelijk is voor de ramp of om nu al conclusies te trekken. Meer dan 170 mensen kwamen om het leven bij de vliegramp op woensdag, onder wie 63 Canadezen.

Eerder op donderdag meldden Amerikaans media al dat de Boeing 737-800 mogelijk was getroffen door een Iraanse luchtafweerraket, op basis van niet nader genoemde bronnen. Het Amerikaanse weekblad Newsweek haalde twee Pentagon-medewerkers aan, die zeiden dat dit waarschijnlijk niet met opzet was gebeurd.

Meer uit Buitenland

Australische premier biedt excuses aan voor schietpartij Bondi

SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft zijn excuses aangeboden aan de joodse gemeenschap na de dodelijke aanslag op een chanoekaviering op Bondi Beach vorige week. Twee schutters doodden daar vijftien mensen en verwondden zeker veertig anderen.

1 uur geleden
Politie: schutters Bondi Beach verkenden plek van schietpartij

CANBERRA (ANP/AFP) - De twee mannen die verdacht worden van de dodelijke aanslag op Bondi Beach eerder deze maand hebben volgens de Australische politie een paar dagen eerder een verkenningsbezoek gebracht aan de plek van de schietpartij. Dat blijkt uit vrijgegeven rechtbankdocumenten.

1 uur geleden
Partij van Spaanse premier verliest verkiezingen in Extremadura

MADRID (ANP) - De Socialistische Arbeiderspartij (PSOE) van de Spaanse premier Pedro Sánchez heeft tien zetels moeten inleveren bij de regionale verkiezingen in Extremadura. De partij behaalde slechts 18 van de 65 zetels in het parlement.

6 uur geleden
Gezant VS noemt gesprekken Oekraïne productief en constructief

MIAMI/KYIV/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense delegatie die in Florida over het beëindigen van de oorlog spreekt, heeft drie dagen lang "productieve en constructieve gesprekken" gevoerd met Amerikaanse en Europese partners. Dit zei de speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, die een sleutelrol speelt in de onderhandelingen.

10 uur geleden
Viceminister: delen Epstein-files teruggetrokken om betrokkenen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De verwijdering van bestanden uit de door justitie in de VS vrijgegeven online Epstein-archieven was op verzoek van vermeende slachtoffers van de zakenmagnaat en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit heeft viceminister van Justitie Todd Blanche gezegd. Het gaat om foto's van mensen die bij justitie nog niet bekend waren als mogelijke slachtoffers. Nu dat wel zo is, vormen ze onderdeel van onderzoek en worden hun namen niet openbaar totdat dat is afgerond.

12 uur geleden
VS onderscheppen voor derde keer olietanker nabij Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.

15 uur geleden
Tien doden door droneaanval op markt in Soedan

AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.

17 uur geleden