Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook cabinepersoneel akkoord met crisisaanpak easyJet

Ook cabinepersoneel akkoord met crisisaanpak easyJet

AMSTERDAM (ANP) - Bij budgetmaatschappij easyJet vallen in Nederland geen gedwongen ontslagen bij het cabinepersoneel. Vakbond VNC stemde volgens de luchtvaartonderneming in met een versobering van de arbeidsvoorwaarden in ruil voor baangaranties. Eerder bereikte easyJet al een soortgelijk akkoord met de piloten.

Het salaris van de 200 cabinemedewerkers van easyJet in Nederland wordt, als onderdeel van de afspraken, de komende twee jaar bevroren. Bij easyJet op Schiphol werken ongeveer 300 mensen, onder wie ook 90 piloten die eerder ook instemden met een bevriezing van het loon.

De basis in Amsterdam is volgens easyJet van strategisch belang voor de luchtvaartmaatschappij. De prijsvechter is de op één na grootste maatschappij op Schiphol, na KLM.

Het concern kondigde vanwege de coronacrisis eerder stevige ingrepen aan, waarbij 30 procent van het personeel moet vrezen voor zijn baan. Deze ingrepen lijken dus aan Nederland voorbij te gaan.

EasyJet kondigde al aan in het Verenigd Koninkrijk 5000 banen te schrappen. Ongeveer 700 piloten moeten weg. Ook sluiten de bases op de Britse luchthavens Stansted, Southend en Newcastle.

Meer uit Financieel

AEX-index begint voorzichtig na nieuwe aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De vrees voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten laaide weer op na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran. De VS vielen Iraanse raketlanceerinstallaties bij Larak Island in de Straat van Hormuz aan. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen daardoor flink op.

1 uur geleden
's Werelds grootste gamesbeurs trekt bijna recordaantal bezoekers

KEULEN (ANP/DPA) - Gamescom, de grootste gamesbeurs ter wereld, trok afgelopen dagen bijna een recordaantal bezoekers. Het evenement dat van woensdag tot en met zondag in Keulen werd gehouden, kreeg 368.000 mensen over de vloer. Dat waren er 11.000 meer dan in 2025, al bleef het net onder het record van 373.000 bezoekers uit 2019, het jaar voor de coronapandemie.

2 uur geleden
Topman webwinkel Shein ziet vermogen flink dalen bij beursgang

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het vermogen van de topman en medeoprichter van de Chinese webwinkel Shein, Sky Xu, zal bij de beursgang van het bedrijf flink dalen. Het in Singapore gevestigde Shein, bekend om zijn spotgoedkope kleding en andere producten, gaat dinsdag naar de beurs in Hongkong.

2 uur geleden
Wereldwijde investeringen in fintech stijgen, ziet KPMG

AMSTELVEEN (ANP) - De investeringen in technologische vernieuwingen in de financiële sector zijn de eerste zes maanden van dit jaar met 40 procent toegenomen. Tegelijkertijd daalde het aantal deals, wat er volgens adviesbureau KPMG op wijst dat investeerders steeds gerichter hun kapitaal inzetten.

2 uur geleden
VS willen dat G20-landen handelsrelatie met China herzien

ASHEVILLE (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent wil de G20-landen vragen hun handelsvoorwaarden met China te herzien. In een interview voorafgaand aan een bijeenkomst van ministers van Financiën van de groep van grote economieën in de staat North Carolina zei Bessent dat de huidige golf aan export vanuit China onhoudbaar is, zelfs al verbetert de Amerikaanse directe handelspositie met China "in rap tempo".

2 uur geleden
Olieprijzen omhoog door opgelaaid geweld in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De Verenigde Staten hebben zondag Iraanse raketlanceerinstallaties aangevallen en Iran heeft onder meer teruggeslagen met aanvallen op Amerikaanse bases in Jordanië. Daarnaast zou een supertanker in de Straat van Hormuz geraakt zijn door een mijn, waardoor brand is ontstaan.

3 uur geleden
Meerderheid Nederlanders bezorgd over stijgende brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van stijgende brandstofprijzen door de Iranoorlog. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas in samenwerking met het ANP. Ruim 60 procent van de respondenten geeft aan dat ze zich zorgen maken over de effecten van de prijsstijgingen op hun portemonnee.

5 uur geleden