Ook cabinepersoneel akkoord met crisisaanpak easyJet
AMSTERDAM (ANP) - Bij budgetmaatschappij easyJet vallen in Nederland geen gedwongen ontslagen bij het cabinepersoneel. Vakbond VNC stemde volgens de luchtvaartonderneming in met een versobering van de arbeidsvoorwaarden in ruil voor baangaranties. Eerder bereikte easyJet al een soortgelijk akkoord met de piloten.
Het salaris van de 200 cabinemedewerkers van easyJet in Nederland wordt, als onderdeel van de afspraken, de komende twee jaar bevroren. Bij easyJet op Schiphol werken ongeveer 300 mensen, onder wie ook 90 piloten die eerder ook instemden met een bevriezing van het loon.
De basis in Amsterdam is volgens easyJet van strategisch belang voor de luchtvaartmaatschappij. De prijsvechter is de op één na grootste maatschappij op Schiphol, na KLM.
Het concern kondigde vanwege de coronacrisis eerder stevige ingrepen aan, waarbij 30 procent van het personeel moet vrezen voor zijn baan. Deze ingrepen lijken dus aan Nederland voorbij te gaan.
EasyJet kondigde al aan in het Verenigd Koninkrijk 5000 banen te schrappen. Ongeveer 700 piloten moeten weg. Ook sluiten de bases op de Britse luchthavens Stansted, Southend en Newcastle.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
2 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.
42 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) is veel optimistischer geworden over de groei van de wereldwijde goederenhandel dit en volgend jaar. Dat komt naar voren uit de nieuwe vooruitzichten die de WTO donderdag heeft gepresenteerd.
46 minuten geledenEDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.
3 uur geleden