Ook Broadway gaat lijden onder schrijversstaking Hollywood
NEW YORK (ANP) - Ook Broadway lijkt op korte termijn problemen te gaan ondervinden door de schrijversstaking in Hollywood. Dat meldt The New York Times. De theaters op Broadway hebben de schrijversvakbond, Writers Guild of America, gevraagd of zij met hun staking een uitzondering willen maken voor de uitzending van de Tony Awards op 11 juni. Maar de bond lijkt hier niet in mee te gaan.
Meer dan 11.000 schrijvers in Hollywood hebben het werk neergelegd vanwege een slepend conflict met de studio's en producenten over hun salarissen. Hierdoor ondervinden al diverse series en talkshows problemen, omdat er geen nieuwe teksten en scripts meer worden geleverd. Bovendien hebben veel acteurs zich solidair verklaard met de schrijvers en komen zij niet naar grote events zolang de staking voortduurt. Dit geldt ook voor veel genomineerden bij de Tony Awards.
Ook de uitreiking van de Tony Awards op 11 juni lijkt hierdoor dit jaar niet door te gaan. Dit zou een enorme strop zijn voor Broadway, omdat deze uitzending en alle publiciteit die dit oplevert een van de belangrijkste jaarlijkse marketingmomenten is voor Broadway. De meeste theaters worstelen nog steeds met financiële problemen na de coronalockdowns en hebben de Tony-uitreiking nodig om hun voorstellingen extra onder de aandacht van potentieel publiek te krijgen.
Spoedoverleg
De Tony-organisatie heeft maandag spoedoverleg over de ontstane situatie, meldt The New York Times. Een optie zou zijn de Tony-uitreiking uit te stellen zolang de staking duurt. Maar veel nieuwe voorstellingen die nu worstelen met niet-gevulde zalen gaan zo'n extra periode zonder de boost aan publiciteit rond de Tony's vermoedelijk niet overleven.
Tot de grote kanshebbers bij de Tony Awards behoren dit jaar de komedie Some Like It Hot (over twee getuigen van een maffiamoord die zich verkleed als vrouw aansluiten bij een rondreizend orkest), de musical New York New York (over een groep muzikanten die eind jaren veertig in New York carrière proberen te maken) en Kimberly Akimbo (over een tienermeisje dat door een genetische ziekte het lichaam van een vrouw van zestig heeft).
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
8 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
8 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
12 uur geleden