Ook Broadway gaat lijden onder schrijversstaking Hollywood
NEW YORK (ANP) - Ook Broadway lijkt op korte termijn problemen te gaan ondervinden door de schrijversstaking in Hollywood. Dat meldt The New York Times. De theaters op Broadway hebben de schrijversvakbond, Writers Guild of America, gevraagd of zij met hun staking een uitzondering willen maken voor de uitzending van de Tony Awards op 11 juni. Maar de bond lijkt hier niet in mee te gaan.
Meer dan 11.000 schrijvers in Hollywood hebben het werk neergelegd vanwege een slepend conflict met de studio's en producenten over hun salarissen. Hierdoor ondervinden al diverse series en talkshows problemen, omdat er geen nieuwe teksten en scripts meer worden geleverd. Bovendien hebben veel acteurs zich solidair verklaard met de schrijvers en komen zij niet naar grote events zolang de staking voortduurt. Dit geldt ook voor veel genomineerden bij de Tony Awards.
Ook de uitreiking van de Tony Awards op 11 juni lijkt hierdoor dit jaar niet door te gaan. Dit zou een enorme strop zijn voor Broadway, omdat deze uitzending en alle publiciteit die dit oplevert een van de belangrijkste jaarlijkse marketingmomenten is voor Broadway. De meeste theaters worstelen nog steeds met financiële problemen na de coronalockdowns en hebben de Tony-uitreiking nodig om hun voorstellingen extra onder de aandacht van potentieel publiek te krijgen.
Spoedoverleg
De Tony-organisatie heeft maandag spoedoverleg over de ontstane situatie, meldt The New York Times. Een optie zou zijn de Tony-uitreiking uit te stellen zolang de staking duurt. Maar veel nieuwe voorstellingen die nu worstelen met niet-gevulde zalen gaan zo'n extra periode zonder de boost aan publiciteit rond de Tony's vermoedelijk niet overleven.
Tot de grote kanshebbers bij de Tony Awards behoren dit jaar de komedie Some Like It Hot (over twee getuigen van een maffiamoord die zich verkleed als vrouw aansluiten bij een rondreizend orkest), de musical New York New York (over een groep muzikanten die eind jaren veertig in New York carrière proberen te maken) en Kimberly Akimbo (over een tienermeisje dat door een genetische ziekte het lichaam van een vrouw van zestig heeft).
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat heeft het hoofd van hun Liberale Partij bekendgemaakt.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
6 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.
7 uur geleden