Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Britten onderzoeken betaaleisen Google in Play Store

Ook Britten onderzoeken betaaleisen Google in Play Store

LONDE (ANP) - De Britse mededingingsautoriteit opent een onderzoek naar de eisen die Google stelt aan apps die binnen zijn Play Store worden aangeboden. Het onderzoek draait met name om de voorwaarde dat aankopen binnen apps alleen via het eigen betaalsysteem van Google mogen worden afgerekend. Volgens de Competition and Markets Authority (CMA) van het Verenigd Koninkrijk kan dat neerkomen op concurrentievervalsing.

Eerder kondigde de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) al een vooronderzoek naar de betaaleisen van Google aan, na klachten van het bedrijf achter datingapps als Tinder en OkCupid. De Britten zijn al verder met hun onderzoek en spreken van "handhavende maatregelen" die ze willen nemen.

Commerciële apps binnen de Play Store, de appwinkel voor Googles besturingssysteem Android, moeten meestal een commissie van 15 procent betalen over alle betalingen die door Google worden verwerkt. In een verweer tegen de klachten van Match Group wees Google op de alternatieve appwinkels die voor Android bestaan, zonder deze voorwaarden.

Mobiele internetbrowsers

De CMA kondigde vrijdag ook aan dieper in de marktmacht te duiken die Google en Apple samen hebben op de markt voor mobiele internetbrowsers, waarbij inbreng van andere marktpartijen welkom is. De twee Amerikaanse techbedrijven hebben feitelijk een "duopolie" op dit vlak, schrijft de toezichthouder na een voorbereidend onderzoek. Dit geeft ze volgens de CMA de mogelijkheid om deze markt, inclusief besturingssystemen, webbrowsers en mobiele telefoons, in een "wurggreep te houden".

Apple beperkt volgens de Britten bovendien de toegang tot computerspelletjes die via de cloud kunnen worden gestreamd. Daarmee zou de iPhone-fabrikant games willen bevoordelen die moeten worden gedownload, omdat die lucratiever zijn voor Apple. Dit zou een nieuwe, innovatieve vorm van gamen afknijpen.

Apple zegt over een aantal conclusies van de CMA "respectvol van mening te verschillen". Ook wijst de techgigant in een reactie op de eigen investeringen in vernieuwende technologie.

Meer uit Financieel

FNV: vrouwen harder geraakt door bezuinigingen nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen worden onevenredig hard geraakt door "de bezuinigingen in de zorg en de versoberingen in de sociale zekerheid" van het nieuwe kabinet. Dat concludeert vakbond FNV in een woensdag gepubliceerd rapport.

49 minuten geleden
Hotels moeten schade door Booking.com aantonen, zegt rechter

AMSTERDAM (ANP) - De Duitse hotels die zeggen schade te hebben geleden door de prijsregels van Booking.com moeten dat eerst "voldoende aannemelijk" maken, voordat ze mogelijk compensatie krijgen. Dat stelt de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden
Nederlandse schepen wachten op meer details over escorteplan VS

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders wachten op meer details over het plan van president Donald Trump om met de Amerikaanse marine schepen uit de Perzische Golf te escorteren. De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) is geïnteresseerd in het voorstel, maar stelt dat veel afhangt van de uitwerking. "De vraag is namelijk in hoeverre dit aanbod een veilige doortocht gaat bieden."

1 uur geleden
Hardt Hyperloop failliet verklaard door rechtbank

DEN HAAG (ANP) - Hardt Hyperloop is failliet verklaard door de rechtbank in Den Haag. Dat staat in het Centraal Insolventieregister, waarmee berichtgeving van RTL Z over het faillissement wordt bevestigd. Hardt Hyperloop uit Rotterdam was bezig met de ontwikkeling van technologie om mensen op hoge snelheid via capsules door een vacuümbuis te vervoeren.

1 uur geleden
Brussel wil 'Made in Europe' voor groene tech en elektrische auto

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil de Europese groene industrie stimuleren door landen in bepaalde sectoren meer in de EU te laten kopen. Dat staat in een langverwacht voorstel van de Europese Commissie, de Industrial Accelerator Act. Bij publieke bestedingen voor elektrische auto's en duurzame technologie moet de voorkeur zijn deze binnen Europa aan te schaffen, stelt de Commissie. Voor staal, cement en aluminium moet een deel groen worden geproduceerd.

1 uur geleden
KLM vliegt 'voorlopig' niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt "voorlopig niet" op Dubai, Tel Aviv en Saudi-Arabië vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Dat zou aanvankelijk tot donderdag gelden, maar in het radioprogramma Sven op 1 zei topvrouw Marjan Rintel dat de maatschappij deze maatregel verlengt. "We kunnen alleen maar vliegen als het veilig is."

2 uur geleden
Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

3 uur geleden