Ook Britse regering lanceert corona-app
LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft een app gelanceerd die mensen moet waarschuwen als ze mogelijk zijn blootgesteld aan het coronavirus. Er komt ook een publiekscampagne om inwoners van Engeland en Wales aan te moedigen het programma op hun smartphone te zetten.
De Britse overheid gebruikt in de app technologie die techgiganten Apple en Google samen hebben ontwikkeld. Het programma houdt via bluetooth in de gaten hoelang mensen in de buurt zijn van andere gebruikers. Zo kunnen mensen worden gewaarschuwd als ze contact hebben gehad met iemand die het virus heeft.
Minister van Volksgezondheid Matt Hancock noemt de introductie van de 'NHS COVID-19 app' een "belangrijke stap vooruit in de strijd tegen deze onzichtbare moordenaar". Er zijn meer landen die dergelijke programma's gebruiken om verspreiding van het virus tegen te gaan. Duitsland deed dat maanden geleden al en Schotland heeft ook een eigen corona-app.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
1 uur geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
12 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
13 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
14 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
14 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
15 uur geleden