Ook Britse regering lanceert corona-app
LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft een app gelanceerd die mensen moet waarschuwen als ze mogelijk zijn blootgesteld aan het coronavirus. Er komt ook een publiekscampagne om inwoners van Engeland en Wales aan te moedigen het programma op hun smartphone te zetten.
De Britse overheid gebruikt in de app technologie die techgiganten Apple en Google samen hebben ontwikkeld. Het programma houdt via bluetooth in de gaten hoelang mensen in de buurt zijn van andere gebruikers. Zo kunnen mensen worden gewaarschuwd als ze contact hebben gehad met iemand die het virus heeft.
Minister van Volksgezondheid Matt Hancock noemt de introductie van de 'NHS COVID-19 app' een "belangrijke stap vooruit in de strijd tegen deze onzichtbare moordenaar". Er zijn meer landen die dergelijke programma's gebruiken om verspreiding van het virus tegen te gaan. Duitsland deed dat maanden geleden al en Schotland heeft ook een eigen corona-app.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen in de centrale Gazastrook hebben zondag drie mensen gedood, onder wie een kind, meldt de burgerbescherming. Het Israëlische leger beweerde een "terrorist" te hebben getroffen.
59 minuten geledenTHUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis zijn nog twee lichamen gevonden na een brand die donderdagavond in een restaurant uitbrak, meldt de politie. Daarmee is het dodental door de brand op vier gekomen. Zaterdag waren al twee lichamen gevonden.
2 uur geledenFAGERSTA (ANP/AFP) - De 18-jarige man die wordt verdacht van het doden en verwonden van meerdere jongeren met een zwaard op een school in Zweden is in voorlopige hechtenis genomen, meldt de openbaar aanklager. Hij wordt verdacht van moord en poging tot moord.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt het "te gevaarlijk" voor Oekraïne om verkiezingen te houden terwijl het land vecht tegen de Russische invasie. Zelensky zei dit in een verklaring waarmee hij reageerde op een oproep van zijn voormalige minister van Defensie Mychajlo Fedorov om verkiezingen te organiseren. Zelensky ontsloeg Fedorov vorige maand na een herschikking van zijn kabinet.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië hoopt onderhandelingen met Israël over een veiligheidsakkoord binnenkort te hervatten. Dat zei de Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani in een interview met persbureau Reuters, waarin hij ook zei dat Damascus het contact met Jeruzalem verbrak na de recente Israëlische luchtaanval op een Syrische luchtmachtbasis.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Iraanse hackers hebben vorige maand voor het eerst een Britse energiecentrale vier dagen stilgelegd met een cyberaanval. Dat meldt de Britse krant The Telegraph.
9 uur geledenBRAHMAPUR (ANP/AFP) - De Indiase marine en kustwacht zoeken zondag naar 22 vermisten na het zinken van een vrachtschip in de Golf van Bengalen. Slechts twee van de 24 bemanningsleden van de Ocean Winner zijn van reddingsvlotten gehaald.
9 uur geleden