Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Britse centrale bank houdt rente onveranderd

Ook Britse centrale bank houdt rente onveranderd

LONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het belangrijkste rentetarief in het Verenigd Koninkrijk opnieuw onveranderd gelaten. De Britse centrale bank hield daarmee voor de vierde keer op rij een rentepauze. Ook economen hadden verwacht dat het rentetarief onveranderd zou blijven op 5,25 procent. Dat is de hoogste rente in ruim vijftien jaar.

De beleidsbepalers van de centrale bank waren niet unaniem over het rentebesluit. Zes van de negen bestuurders stemden voor het ongewijzigd laten van de rente. Twee bestuurders hadden liever een renteverhoging gezien en een bestuurder stemde voor een renteverlaging.

Eerder deze week hield de Amerikaanse Federal Reserve zijn rentetarief ook al ongewijzigd. De Europese Centrale Bank (ECB) besloot vorige week al de rente in de eurozone onveranderd te laten. Beide centrale banken gaven daarbij aan geen haast te hebben met het verlagen van de leenkosten en eerst meer duidelijkheid te willen hebben dat de inflatie zich daadwerkelijk richting de doelstelling van 2 procent beweegt.

Meer bewijs

Ook de Britse centrale bank wil eerst meer bewijs zien dat de inflatie daadwerkelijk richting het doel van 2 procent gaat, voordat de rente kan worden verlaagd. In december nam de inflatie in het Verenigd Koninkrijk namelijk voor het eerst in tien maanden weer toe tot 4 procent.

De Zweedse centrale bank hield donderdag zijn rentetarief eveneens ongewijzigd, op 4 procent. Wel gaf de Riksbank aan de mogelijkheid van een renteverlaging in de eerste jaarhelft van 2024 "niet uit te sluiten". De rente in Zweden zou daarmee wat eerder verlaagd kunnen worden dan gedacht.

Meer uit Financieel

Flinke verliezen op Wall Street door hernieuwde AI-zorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.

8 uur geleden
NCSC onderzoekt eerste signalen van misbruik kwetsbaarheden PHP

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.

10 uur geleden
Moderna raakt kwart beurswaarde kwijt door mogelijk datalek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.

10 uur geleden
EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

SOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.

11 uur geleden
Verkoop Gucci valt tegen, L'Oréal groeit wel hard

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.

11 uur geleden
Nog geen resultaat na gesprekken over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.

13 uur geleden
Leidse biotechnoloog Pharming na cijfers grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.

13 uur geleden