Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Brits chemieconcern Ineos brengt bod uit op Manchester United

Ook Brits chemieconcern Ineos brengt bod uit op Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Ook het Britse chemieconcern Ineos heeft een bod uitgebracht op Manchester United. Miljardair Sir Jim Ratcliffe, met de onderneming ook onder meer eigenaar van wielerploeg Ineos Grenadiers, zegt voor een langere periode op te willen komen voor de belangen van de club. De zakenman lijkt de strijd aan te willen gaan met de miljarden uit Qatar door in te spelen op de culturele waarde van United, waar Erik ten Hag trainer is.

"Het eigendom van voetbalclubs in Engeland bevindt zich op een splitsing", staat in een verklaring van Ineos. "Wij willen de inhoud van het komende hoofdstuk bepalen door de cultuur van het Engelse voetbal weer te benadrukken. Wij willen van de club een voorbeeld maken voor een modern en op de fans gericht beleid. Manchester United moet weer van Manchester worden en de focus leggen op de Champions League winnen."

Een consortium onder leiding van de Qatarese sjeik Jassim Bin Hamad Al Thani bevestigde vrijdag dat het United wil overnemen. Volgens berichten in de Engelse media zou het gaan om een bedrag van 6 miljard euro. De Amerikaanse familie Glazer is sinds mei 2005 eigenaar van Manchester United. In november vorig jaar maakte de familie bekend een verkoop te overwegen.

Derde plaats

De meeste clubs uit de Premier League zijn in buitenlandse handen. Dat geldt alleen niet voor Brentford, Brighton & Hove Albion, Tottenham Hotspur en West Ham United.

Bij Manchester United spelen onder anderen de Nederlanders Wout Weghorst, Donny van de Beek en Tyrell Malacia. De club staat in de Premier League momenteel op de derde plaats. De ploeg van Ten Hag speelde donderdag in de Europa League nog gelijk bij FC Barcelona (2-2).

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

5 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

5 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

5 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

5 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

7 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

7 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

9 uur geleden