Ook Brits chemieconcern Ineos brengt bod uit op Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Ook het Britse chemieconcern Ineos heeft een bod uitgebracht op Manchester United. Miljardair Sir Jim Ratcliffe, met de onderneming ook onder meer eigenaar van wielerploeg Ineos Grenadiers, zegt voor een langere periode op te willen komen voor de belangen van de club. De zakenman lijkt de strijd aan te willen gaan met de miljarden uit Qatar door in te spelen op de culturele waarde van United, waar Erik ten Hag trainer is.
"Het eigendom van voetbalclubs in Engeland bevindt zich op een splitsing", staat in een verklaring van Ineos. "Wij willen de inhoud van het komende hoofdstuk bepalen door de cultuur van het Engelse voetbal weer te benadrukken. Wij willen van de club een voorbeeld maken voor een modern en op de fans gericht beleid. Manchester United moet weer van Manchester worden en de focus leggen op de Champions League winnen."
Een consortium onder leiding van de Qatarese sjeik Jassim Bin Hamad Al Thani bevestigde vrijdag dat het United wil overnemen. Volgens berichten in de Engelse media zou het gaan om een bedrag van 6 miljard euro. De Amerikaanse familie Glazer is sinds mei 2005 eigenaar van Manchester United. In november vorig jaar maakte de familie bekend een verkoop te overwegen.
Derde plaats
De meeste clubs uit de Premier League zijn in buitenlandse handen. Dat geldt alleen niet voor Brentford, Brighton & Hove Albion, Tottenham Hotspur en West Ham United.
Bij Manchester United spelen onder anderen de Nederlanders Wout Weghorst, Donny van de Beek en Tyrell Malacia. De club staat in de Premier League momenteel op de derde plaats. De ploeg van Ten Hag speelde donderdag in de Europa League nog gelijk bij FC Barcelona (2-2).
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
40 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
3 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
4 uur geleden