Ook Brits chemieconcern Ineos brengt bod uit op Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Ook het Britse chemieconcern Ineos heeft een bod uitgebracht op Manchester United. Miljardair Sir Jim Ratcliffe, met de onderneming ook onder meer eigenaar van wielerploeg Ineos Grenadiers, zegt voor een langere periode op te willen komen voor de belangen van de club. De zakenman lijkt de strijd aan te willen gaan met de miljarden uit Qatar door in te spelen op de culturele waarde van United, waar Erik ten Hag trainer is.
"Het eigendom van voetbalclubs in Engeland bevindt zich op een splitsing", staat in een verklaring van Ineos. "Wij willen de inhoud van het komende hoofdstuk bepalen door de cultuur van het Engelse voetbal weer te benadrukken. Wij willen van de club een voorbeeld maken voor een modern en op de fans gericht beleid. Manchester United moet weer van Manchester worden en de focus leggen op de Champions League winnen."
Een consortium onder leiding van de Qatarese sjeik Jassim Bin Hamad Al Thani bevestigde vrijdag dat het United wil overnemen. Volgens berichten in de Engelse media zou het gaan om een bedrag van 6 miljard euro. De Amerikaanse familie Glazer is sinds mei 2005 eigenaar van Manchester United. In november vorig jaar maakte de familie bekend een verkoop te overwegen.
Derde plaats
De meeste clubs uit de Premier League zijn in buitenlandse handen. Dat geldt alleen niet voor Brentford, Brighton & Hove Albion, Tottenham Hotspur en West Ham United.
Bij Manchester United spelen onder anderen de Nederlanders Wout Weghorst, Donny van de Beek en Tyrell Malacia. De club staat in de Premier League momenteel op de derde plaats. De ploeg van Ten Hag speelde donderdag in de Europa League nog gelijk bij FC Barcelona (2-2).
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
5 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
7 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
7 uur geleden