Ook boabonden zien geen heil in plaatselijk vuurwerkverbod
DEN HAAG (ANP) - Een plaatselijk vuurwerkverbod zoals dat afgelopen jaarwisseling in twaalf gemeenten van kracht was, werkt niet. Dat vinden de vakbonden van buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) BOA ACP en de Nederlandse Boa Bond. Volgens de bonden is een landelijk verbod nodig en is effectief handhaven anders niet mogelijk.
In de gemeentes waar het verbod van kracht was, zoals in Amsterdam, Rotterdam en Haarlem, leek alsnog massaal vuurwerk te worden afgestoken. "Van handhaven was eigenlijk geen sprake", zegt Ruud Kuin van de Nederlandse Boa Bond. "Dat is onbegonnen werk, dat wisten we eigenlijk al van tevoren. Er mocht wel volop vuurwerk worden verkocht, dan snapt niemand dat je dat niet mag afsteken in je gemeente."
Volgens BOA ACP wordt het vuurwerk dat wordt afgestoken "alleen maar ernstiger en gevaarlijker" en zijn er signalen dat tijdens de jaarwisseling vuurwerk naar boa's is gegooid. "Dit was niet te handhaven", zegt voorzitter Richard Gerrits. "Niet voor de boa's en niet voor de politie. Dit was een opdracht die niet uitgevoerd kon worden. Dat is wat wij onder slecht werkgeverschap verstaan", zegt hij over de gemeentes die het verbod instelden.
Gerrits wil bij minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) aansturen op een landelijk verbod. Ook moeten er wat de bond betreft internationale afspraken worden gemaakt om de import van illegaal vuurwerk tegen te gaan. "Als je het vanuit het buitenland wilt invoeren, dan hebben we alsnog niks aan een verbod." Ook moeten er wat de boabonden betreft alternatieven voor consumentenvuurwerk komen zoals door professionals geregelde vuurwerkshows.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
3 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
5 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
8 uur geleden