Ook boabonden zien geen heil in plaatselijk vuurwerkverbod
DEN HAAG (ANP) - Een plaatselijk vuurwerkverbod zoals dat afgelopen jaarwisseling in twaalf gemeenten van kracht was, werkt niet. Dat vinden de vakbonden van buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) BOA ACP en de Nederlandse Boa Bond. Volgens de bonden is een landelijk verbod nodig en is effectief handhaven anders niet mogelijk.
In de gemeentes waar het verbod van kracht was, zoals in Amsterdam, Rotterdam en Haarlem, leek alsnog massaal vuurwerk te worden afgestoken. "Van handhaven was eigenlijk geen sprake", zegt Ruud Kuin van de Nederlandse Boa Bond. "Dat is onbegonnen werk, dat wisten we eigenlijk al van tevoren. Er mocht wel volop vuurwerk worden verkocht, dan snapt niemand dat je dat niet mag afsteken in je gemeente."
Volgens BOA ACP wordt het vuurwerk dat wordt afgestoken "alleen maar ernstiger en gevaarlijker" en zijn er signalen dat tijdens de jaarwisseling vuurwerk naar boa's is gegooid. "Dit was niet te handhaven", zegt voorzitter Richard Gerrits. "Niet voor de boa's en niet voor de politie. Dit was een opdracht die niet uitgevoerd kon worden. Dat is wat wij onder slecht werkgeverschap verstaan", zegt hij over de gemeentes die het verbod instelden.
Gerrits wil bij minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) aansturen op een landelijk verbod. Ook moeten er wat de bond betreft internationale afspraken worden gemaakt om de import van illegaal vuurwerk tegen te gaan. "Als je het vanuit het buitenland wilt invoeren, dan hebben we alsnog niks aan een verbod." Ook moeten er wat de boabonden betreft alternatieven voor consumentenvuurwerk komen zoals door professionals geregelde vuurwerkshows.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.
7 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
8 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".
9 uur geleden