Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook bij vijfde olympische deelname voelt wielrenster Vos zenuwen

Ook bij vijfde olympische deelname voelt wielrenster Vos zenuwen

SAINT-LAMBERT (ANP) - Marianne Vos staat zondag in Parijs aan de start van de wegwedstrijd voor haar vijfde deelname aan de Olympische Spelen. Met goud op de puntenkoers in 2008 (Beijing) en in de wegwedstrijd in 2012 (Londen) is de 37-jarige Brabantse een brok routine. "Ik sta straks toch weer zenuwachtig aan de start. Het zijn wel de Spelen", vertelde ze in het rennershotel van de Nederlanders even buiten de Franse hoofdstad.

Haar voorbereiding was weleens hectischer. In Beijing was ze gefocust op warme omstandigheden, maar was het op de dag van de wegrace koud en nat. Ze redde haar Spelen door de puntenkoers te winnen, een baanonderdeel dat niet meer olympisch is.

Vier jaar later was ze topfavoriete in Londen. Opnieuw in de regen maakte ze die status waar. "Dat was heel bijzonder, een moment dat ik zo weer voor me kan halen. In Beijing leerde ik dat je je niet op één scenario moet blindstaren. Dat doen we hier ook niet. Dit wordt een koers waarin heel veel verschillende rensters naar voren kunnen komen."

Kopvrouw

Ze heeft in principe een dienende rol, want Lorena Wiebes is aangewezen als kopvrouw. "Ik ben niet bezig met een derde gouden medaille. Ik ben bezig met het team. We gaan voor goud met Lorena als vooruitgeschoven pion."

Vos roemt de koelheid van Wiebes, die de overwinningen aaneenrijgt. "Lorena kan ontzettend goed met druk en verwachtingen omgaan. Ze blijft er rustig onder. Ze zal echt wel spanning ervaren, maar daar merk je weinig van."

Vos onderging vorig jaar een operatie aan de liesslagader. Het was de vraag of ze nog op topniveau zou terugkeren. Dat is gelukt, zo bleek al dit voorjaar. "Er waren best veel vraagtekens. Het voelt wel een beetje als een cadeautje dat ik hier sta. Ik ben niet echt met de Spelen bezig geweest. Ik wilde een zo hoog mogelijk niveau halen en dan weet je dat een selectie erin zit. Het was best spannend."

Meer uit Sport

Schulting op Olympische Spelen ook als shorttrackster in actie

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.

5 uur geleden
Legendarische oud-honkballer Hamilton Richardson (85) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.

9 uur geleden
Oud-honkbalinternational De Jong (46) overleden

ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.

9 uur geleden
Toptennissers hoeven iets minder verplichte toernooien te spelen

LONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.

10 uur geleden
Olympisch kampioene Zheng meldt zich af voor Australian Open

MELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.

11 uur geleden
Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

1 dag geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

1 dag geleden