Ook bij vijfde olympische deelname voelt wielrenster Vos zenuwen
SAINT-LAMBERT (ANP) - Marianne Vos staat zondag in Parijs aan de start van de wegwedstrijd voor haar vijfde deelname aan de Olympische Spelen. Met goud op de puntenkoers in 2008 (Beijing) en in de wegwedstrijd in 2012 (Londen) is de 37-jarige Brabantse een brok routine. "Ik sta straks toch weer zenuwachtig aan de start. Het zijn wel de Spelen", vertelde ze in het rennershotel van de Nederlanders even buiten de Franse hoofdstad.
Haar voorbereiding was weleens hectischer. In Beijing was ze gefocust op warme omstandigheden, maar was het op de dag van de wegrace koud en nat. Ze redde haar Spelen door de puntenkoers te winnen, een baanonderdeel dat niet meer olympisch is.
Vier jaar later was ze topfavoriete in Londen. Opnieuw in de regen maakte ze die status waar. "Dat was heel bijzonder, een moment dat ik zo weer voor me kan halen. In Beijing leerde ik dat je je niet op één scenario moet blindstaren. Dat doen we hier ook niet. Dit wordt een koers waarin heel veel verschillende rensters naar voren kunnen komen."
Kopvrouw
Ze heeft in principe een dienende rol, want Lorena Wiebes is aangewezen als kopvrouw. "Ik ben niet bezig met een derde gouden medaille. Ik ben bezig met het team. We gaan voor goud met Lorena als vooruitgeschoven pion."
Vos roemt de koelheid van Wiebes, die de overwinningen aaneenrijgt. "Lorena kan ontzettend goed met druk en verwachtingen omgaan. Ze blijft er rustig onder. Ze zal echt wel spanning ervaren, maar daar merk je weinig van."
Vos onderging vorig jaar een operatie aan de liesslagader. Het was de vraag of ze nog op topniveau zou terugkeren. Dat is gelukt, zo bleek al dit voorjaar. "Er waren best veel vraagtekens. Het voelt wel een beetje als een cadeautje dat ik hier sta. Ik ben niet echt met de Spelen bezig geweest. Ik wilde een zo hoog mogelijk niveau halen en dan weet je dat een selectie erin zit. Het was best spannend."
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
14 uur geleden