Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook beurzen New York hard omlaag door zorgen Evergrande

Ook beurzen New York hard omlaag door zorgen Evergrande

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke minnen geopend, in navolging van de forse koersverliezen in Europa. Beleggers op Wall Street zijn ook bezorgd over het dreigende faillissement van de grote Chinese vastgoedontwikkelaar Evergrande en de gevolgen daarvan voor de Chinese economie en de wereldeconomie. Verder wordt uitgekeken naar het beleidsbesluit van de Amerikaanse Federal Reserve op woensdag.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een verlies van 1,2 procent op 34.167 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte ook 1,2 procent, tot 4379 punten, en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1,6 procent tot 14.800 punten.

Net als in Europa hadden met name grondstoffenbedrijven het moeilijk door de vrees dat China minder staal en andere ruwe materialen zal afnemen vanwege de problemen in de vastgoedmarkt. Zo zakten de staalproducenten US Steel en Nucor tot 10 procent en aluminiumconcern Alcoa leverde ruim 2 procent in.

Olieprijzen

De grote olie- en gasmaatschappijen ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips werden tot 2 procent lager gezet onder druk van de gedaalde olieprijzen. Het kleinere Occidental Petroleum dook bijna 5 procent omlaag. De prijs van een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper op 71,08 dollar en Brentolie daalde 0,9 procent tot 74,69 dollar per vat.

Maar ook andere grote fondsen kregen tikken door de economische zorgen. Vliegtuigbouwer Boeing ging circa 1 procent omlaag en de machinefabrikanten Caterpillar en Deere gaven tot dik 4 procent prijs. De autoproducenten Ford Motor en General Motors (GM) lieten ook minnen tot ruim 4 procent optekenen.

In de financiële sector op Wall Street was het beeld eveneens negatief door de zorgen voor klappen voor banken door het dreigende omvallen van Evergrande. Grote banken als Citigroup, Bank of America en Wells Fargo stonden tot bijna 4 procent in het rood.

Meer uit Financieel

Beursmiljardair Buffett stapelt cash op tot recordbedrag

OMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De beroemde Amerikaanse beursmiljardair Warren Buffett heeft zijn enorme bulk cashgeld in het afgelopen kwartaal verder zien oplopen tot een recordbedrag van 347,7 miljard dollar, omgerekend 308 miljard euro. De superbelegger deed opnieuw grote pakketten aandelen van de hand, terwijl hij maar moeilijk aantrekkelijke investeringskansen weet te vinden.

1 uur geleden
Beursmiljardair Buffett stapelt cash op tot recordbedrag

OMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De beroemde Amerikaanse beursmiljardair Warren Buffett heeft zijn enorme bulk cashgeld in het afgelopen kwartaal verder zien oplopen tot een recordbedrag van 347,7 miljard dollar, omgerekend 308 miljard euro. De superbelegger deed opnieuw grote pakketten aandelen van de hand, terwijl hij maar moeilijk aantrekkelijke investeringskansen weet te vinden.

1 uur geleden
Japan mikt op deal met VS in juni, ondanks ruzie over auto-export

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse regering denkt volgende maand tot een handelsakkoord met de Verenigde Staten te komen, ondanks aanhoudende spanningen over Amerikaanse invoerheffingen op Japanse auto's. Dat zegt Ryosei Akazawa, de belangrijkste handelsonderhandelaar van Japan.

1 uur geleden
Regering VS wil vrijstelling belasting non-profits opheffen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zoekt naar mogelijkheden om de belastingvrijstelling voor non-profitorganisaties op te heffen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The Wall Street Journal. Bronnen melden aan de krant dat juristen van de Amerikaanse belastingdienst (IRS) onderzoeken of ze de regels kunnen wijzigen die bepalen hoe non-profitorganisaties de belastingvrije status kan worden ontzegd.

4 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open, lagere pompprijs in zicht

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie volgende maand opnieuw verhogen. Dit is de tweede maand op rij dat het kartel zijn productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit een voordeel opleveren aan de pomp.

4 uur geleden
KLM annuleert vluchten na fouten in onderhoud Boeing 787's

SCHIPHOL (ANP) - KLM moet vluchten annuleren, omdat de onderhoudsprocedure voor zeven Boeing 787-toestellen niet op de juiste manier is gevolgd door de luchtvaartmaatschappij. Voor zaterdag zijn drie vluchten geannuleerd, naar Mexico, Chicago en Portland. Deze passagiers worden omgeboekt en hebben twee tot vijf uur vertraging. De 250 passagiers naar Mexico hebben een dag vertraging.

6 uur geleden
India verbiedt import uit Pakistan als vergeldingsmaatregel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft de import van alle goederen uit Pakistan per direct verboden, nu de spanningen tussen de twee landen oplopen na een dodelijke terreuraanslag vorige maand. "Deze maatregel wordt genomen in het belang van de nationale veiligheid en het openbaar beleid", staat in een verklaring van het Indiase ministerie van Buitenlandse Handel. "Uitzonderingen op het verbod vereisen voorafgaande goedkeuring van de overheid."

7 uur geleden