Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook beurswaakhond VS stelt onderzoek in naar Activision Blizzard

Ook beurswaakhond VS stelt onderzoek in naar Activision Blizzard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse beurswaakhond Securities and Exchange Commission (SEC) stelt een onderzoek in naar de uitgever van videogames Activision Blizzard. De SEC wil weten of het bedrijf investeerders tijdig heeft ingelicht over de kwesties rond seksuele intimidatie en ongelijke behandeling van mannelijke en vrouwelijke werknemers.

Volgens zakenkrant The Wall Street Journal is topman Bobby Kotick een van de mensen die is gedagvaard. De SEC heeft volgens de krant om documenten gevraagd, waaronder notulen van bestuursvergaderingen, personeelsdossiers van zes voormalige werknemers en communicatie tussen Kotick en leidinggevenden bij het bedrijf. Ook klachten van werknemers, klanten en aannemers over seksuele intimidatie en discriminatie zijn aan het rapport toegevoegd.

Activision Blizzard werd eerder door een overheidsinstantie van de staat Californië aangeklaagd wegens de vermeende misstanden op de werkvloer. Bij het bedrijf staakten onlangs zo'n tweehonderd medewerkers uit protest tegen de slechte behandeling van vrouwelijke werknemers. Californië beticht het gamebedrijf ervan "een seksistische cultuur te bevorderen en vrouwen minder te betalen dan mannen", zo staat in een aanklacht.

De SEC heeft in navolging van Californië dagvaardingen uitgestuurd naar het bedrijf en een andere werknemers. Ook een aantal voormalig werknemers ontving een dagvaarding omdat de SEC meer informatie wil hebben over de zaak, zo meldt de eigenaar van populaire games als Call of Duty en Candy Crush in een verklaring. De SEC wilde niet op de kwestie reageren.

Meer uit Financieel

Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

26 minuten geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

2 uur geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

3 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

4 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

4 uur geleden