
Ook bemiddelaars Qatar en Egypte roepen op tot akkoord over Gaza
CAÏRO (ANP) - De bemiddelende landen Qatar en Egypte hebben, samen met de Amerikanen, Israël en de Palestijnse beweging Hamas opgeroepen een akkoord over een staakt-het-vuren "af te ronden", op basis van een door de Amerikaanse president Joe Biden gepresenteerd plan. Volgens de drie biedt de overeenkomst een "routekaart" naar een permanent bestand en het beëindigen van de crisis.
Qatar en Egypte proberen al maanden een wapenstilstand in de Palestijnse Gazastrook en de vrijlating van gijzelaars en gevangenen te bereiken. Samen met de Verenigde Staten vestigen ze nu hun hoop op het Israëlische voorstel, dat vrijdag door Biden openbaar werd gemaakt. Het is een plan in drie fases "naar een duurzame vrede en de vrijlating van alle gijzelaars", aldus de Amerikaanse president. Hamas stelde meteen voorwaarden, maar toonde zich positief.
Daarentegen dreigen uiterst rechtse Israëlische ministers uit de regering van Benjamin Netanyahu te stappen als het tot een akkoord komt over een wapenstilstand in de Gazastrook voordat Hamas is "vernietigd".
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky komt woensdag naar Berlijn en neemt deel aan een videogesprek van bondskanselier Friedrich Merz met de Amerikaanse president Donald Trump. Het gesprek is er een van een reeks die woensdag op het programma staat waarbij Europese leiders en Trump vooruitblikken op de topontmoeting van Trump met de Russische president Vladimir Poetin vrijdag in Alaska.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering heeft opdracht gegeven tot het beoordelen van tentoonstellingen in verschillende prominente musea op "verdeeldheid zaaiende of partijdige verhalen". Dat schrijft het Witte Huis in een brief aan het Smithsonian Institution.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maandag door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde inzet van de Nationale Garde in Washington begint dinsdagavond (lokale tijd). Dat zei Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt tegen The Washington Post. Ze zei ook dat maandagavond al ongeveer 850 leden van het reserveleger in de hoofdstad waren gearriveerd.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Franse luchtverkeersleider op de luchthaven Charles de Gaulle in Parijs is geschorst omdat hij 'Free Palestine' zei tijdens een radio-uitwisseling met de bemanning van een vlucht van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al. De Israëlische maatschappij maakte een melding van het incident, waarna er een onderzoek werd geopend.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De natuurbranden in het zuiden van Europa, dat te maken heeft met een hittegolf, hebben dinsdag drie mensen het leven gekost. Ook zijn duizenden mensen geëvacueerd, onder meer in Spanje en Griekenland.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft 26 gevangenen overgedragen aan de Verenigde Staten, meldt The Wall Street Journal. De gevangenen worden ervan verdacht banden te hebben met drugskartels en werden gezocht door de VS.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een interview met tv-zender i24 gezegd dat hij het gevoel heeft bezig te zijn met een "historische en spirituele missie" namens het Joodse volk. Ook zei hij zich zeer verbonden te voelen met de "visie van Groot-Israël", een omstreden term.
9 uur geleden