Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Belgische minister draagt OneLove-band op tribune in Qatar

Ook Belgische minister draagt OneLove-band op tribune in Qatar

AL-RAJJAN (ANP) - In navolging van de Duitse minister Nancy Faeser heeft ook de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib zich bij het WK-duel van haar land met Canada getoond met een OneLove-armband. De 52-jarige Lahbib nam met de veelbesproken band om haar linkerarm plaats naast FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

Zeven aanvoerders van Europese teams, onder wie ook Virgil van Dijk namens Oranje, hadden zich dit WK voorgenomen de OneLove-band, die staat voor de bevordering van inclusie, te dragen. Maar de FIFA verbood dat op straffe van een gele kaart. De Duitse ploeg protesteerde voor het duel met Japan door voor de teamfoto te poseren met de hand voor de mond. Infantino had bij dat duel Faeser naast zich, eveneens met de bewuste band om de arm.

Voor haar vertrek had Lahbib aangegeven dat ze met een politieke boodschap rond de verdediging van de mensenrechten, inclusief die van de lhbti-gemeenschap, naar Qatar trok. Ze ziet haar reis als een manier om het streven naar hervormingen op het gebied van de mensenrechten en arbeidsrechten te ondersteunen.

De Nederlandse minister Conny Helder (Sport) liet via een woordvoerder weten eveneens het dragen van een OneLove-band te overwegen wanneer zij volgende week het derde groepsduel van Oranje bezoekt. Helder gaat als sportminister naar Qatar om het Nederlands elftal aan te moedigen, maar gaat daarnaast - namens het kabinet - in gesprek over de mensenrechten en de arbeidsomstandigheden.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PEC Zwolle boeken monsterzege op Ajax

ZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.

5 minuten geleden
RB Leipzig blijft naaste belager Bayern na zege op Bremen

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.

30 minuten geleden
AS Roma na zege bij Cremonese koploper in Serie A

CREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.

41 minuten geleden
Groningen-PEC Zwolle stilgelegd vanwege te glad veld

GRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.

47 minuten geleden
Berrettini zet Italië in finale Davis Cup op 1-0 tegen Spanje

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.

51 minuten geleden
Telstar na gelijkspel tegen Utrecht op laatste plaats Eredivisie

VELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.

57 minuten geleden
Feyenoord verliest ook van NEC (2-4) en ziet PSV verder uitlopen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie opnieuw punten verspeeld. Na de nederlaag in de vorige speelronde tegen Go Ahead Eagles (2-1), ging het elftal van trainer Robin van Persie nu voor eigen publiek onderuit tegen NEC: 2-4.

58 minuten geleden