Ook Belgische minister draagt OneLove-band op tribune in Qatar
AL-RAJJAN (ANP) - In navolging van de Duitse minister Nancy Faeser heeft ook de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib zich bij het WK-duel van haar land met Canada getoond met een OneLove-armband. De 52-jarige Lahbib nam met de veelbesproken band om haar linkerarm plaats naast FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
Zeven aanvoerders van Europese teams, onder wie ook Virgil van Dijk namens Oranje, hadden zich dit WK voorgenomen de OneLove-band, die staat voor de bevordering van inclusie, te dragen. Maar de FIFA verbood dat op straffe van een gele kaart. De Duitse ploeg protesteerde voor het duel met Japan door voor de teamfoto te poseren met de hand voor de mond. Infantino had bij dat duel Faeser naast zich, eveneens met de bewuste band om de arm.
Voor haar vertrek had Lahbib aangegeven dat ze met een politieke boodschap rond de verdediging van de mensenrechten, inclusief die van de lhbti-gemeenschap, naar Qatar trok. Ze ziet haar reis als een manier om het streven naar hervormingen op het gebied van de mensenrechten en arbeidsrechten te ondersteunen.
De Nederlandse minister Conny Helder (Sport) liet via een woordvoerder weten eveneens het dragen van een OneLove-band te overwegen wanneer zij volgende week het derde groepsduel van Oranje bezoekt. Helder gaat als sportminister naar Qatar om het Nederlands elftal aan te moedigen, maar gaat daarnaast - namens het kabinet - in gesprek over de mensenrechten en de arbeidsomstandigheden.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
12 uur geleden