Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Belgische federale regering verbiedt nu TikTok

Ook Belgische federale regering verbiedt nu TikTok

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regering verbiedt haar ambtenaren het gebruik van de Chinese video-app TikTok op werktelefoons en andere zakelijke apparaten, heeft het kabinet van premier Alexander De Croo bekendgemaakt. De maatregel komt na eenzelfde besluit donderdag van de Vlaamse regering.

De Croo roept alle regionale regeringen in België op hetzelfde te doen. België telt naast de federale regering nog vijf regionale regeringen, waaronder de Vlaamse. Het TikTok-verbod voor de rijksambtenaren duurt zes maanden en zal daarna worden geëvalueerd.

Wereldwijd blokkeren steeds meer overheden de TikTok-app op telefoons en computers van hun ambtenaren uit angst voor datadiefstal en spionage. Ook de EU-instellingen zijn eerder deze maand overgegaan op een TikTok-verbod. In Nederland is een meerderheid van de Tweede Kamer voorstander van een TikTok-verbod op de werktelefoons van rijksambtenaren.

Meer uit Buitenland

Oekraïne bestookt Russische stad Volgograd met drones

MOSKOU (ANP/REUTERS) - Oekraïne heeft donderdag de Zuid-Russische stad Volgograd aangevallen met drones. Daarbij ontstond brand in een industriegebied en kwam minstens één man om het leven, meldt de gouverneur van de regio.

50 minuten geleden
Geen staatsbegrafenis voor Surinaamse oud-president Venetiaan

PARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.

1 uur geleden
Analyse: orkaan Melissa verwoestender door klimaatverandering

LONDEN (ANP) - De heftigheid van orkaan Melissa, die vorige week een spoor van verwoesting trok door het Caribisch gebied, was voor een deel te wijten aan klimaatverandering. Die conclusie trekken klimaatwetenschappers in een snelle analyse. Uit modelberekeningen constateren ze dat de extreme regenval 16 procent intenser was en de windsnelheden 7 procent hoger lagen dan zonder opwarming van de aarde het geval zou zijn geweest.

1 uur geleden
Luchthaven Hannover kort dicht door drone

HANNOVER (ANP) - Het vliegverkeer op de luchthaven van Hannover heeft woensdagavond ongeveer drie kwartier stilgelegen door een drone in de buurt van het vliegveld, heeft de politie bekendgemaakt. Een piloot meldde het onbemande toestel rond 22.00 uur tijdens de nadering, waarna de luchthaven tot 22.45 uur werd gesloten.

3 uur geleden
Dodental na grote crash vrachtvliegtuig VS gestegen naar elf

LOUISVILLE (ANP/RTR) - Het dodental na de crash met een vrachtvliegtuig in Kentucky is opgelopen naar elf, heeft de gouverneur van de Amerikaanse staat bekendgemaakt. Het toestel, een UPS-vrachtvliegtuig dat onderweg was naar Hawaï, stortte in de nacht van dinsdag op woensdag kort na het opstijgen neer op een recyclingbedrijf nabij de luchthaven van Louisville.

7 uur geleden
NAVO en Rutte krijgen Duitse vredesprijs

MÜNCHEN (ANP) - De NAVO en secretaris-generaal Mark Rutte krijgen een prestigieuze Duitse vredesprijs. Ze verdienen de Internationale Prijs van de Vrede van Westfalen omdat ze stabiliteit en betrouwbaarheid brengen, vindt de jury.

8 uur geleden
Weer drones gezien in buurt van Belgische militaire instellingen

BRUSSEL/HEVERLEE (ANP/BELGA) - In de buurt van Belgische militaire instellingen, inclusief luchtmachtbases, zijn woensdag opnieuw drones gesignaleerd. Er zijn weer meldingen gekomen uit de buurt van de luchtmachtbasis Kleine-Brogel, vlakbij de Nederlandse grens bij Weert. In de avond zijn meldingen gekomen uit de buurt van Leuven, waar drones gezien zijn boven het militaire commandocentrum van Heverlee, melden Belgische media.

11 uur geleden