
Ook België zwijgt over gratie Frank Masmeijer
BRUSSEL (ANP) - Ook België wil niets zeggen over de gratie die Nederland voormalig tv-presentator Frank Masmeijer heeft verleend. De Nederlandse regering en de rechter lieten eerder al weten te zwijgen over de vervroegde vrijlating van de veroordeelde drugshandelaar.
Masmeijer is door een Belgische rechter veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf wegens betrokkenheid bij de handel in cocaïne. Die straf, waarvan hij nog anderhalf jaar voor de boeg had, zat hij uit in Nederland. Maar woensdag bracht het gewezen televisiegezicht via De Telegraaf naar buiten dat hij gratie heeft gekregen en weer vrij man is.
Het Belgische ministerie van Justitie "geeft geen commentaar op individuele dossiers", laat het weten. Het departement wil ook niet zeggen of Nederland met de zuiderburen heeft overlegd of hen heeft ingelicht.
Een kwestie als deze kan gevoelig zijn, omdat Nederland dus een door de Belgische rechter opgelegde straf schrapt. De gratiepraktijk in België lijkt wel in grote lijnen weinig te verschillen van de Nederlandse. België verleent de laatste jaren jaarlijks hooguit een handvol keer gratie, doorgaans voor kleinere vergrijpen als verkeersovertredingen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie noemt de aanval van Israël op het Nasser-ziekenhuis in Gaza "volstrekt onaanvaardbaar", zei een woordvoerder dinsdag. Door de aanval op het ziekenhuis op maandag kwamen twintig mensen om het leven, onder wie vijf journalisten en vier zorgmedewerkers.
1 uur geledenMADRID (ANP) - In op één na alle autonome gemeenschappen van Spanje zijn er noodsituaties als gevolg van grote natuurbranden geweest. De regering heeft in zestien van de zeventien gemeenschappen tussen 23 juni en 25 augustus gebieden aangemerkt als 'door nood getroffen zones'. Alleen Baskenland is gespaard gebleven.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De man naar wie de Australische politie op zoek is voor het neerschieten van drie agenten is volgens media Dezi Bird Freeman. The Herald Sun meldde de naam als eerste. Er circuleren oude foto's van hem.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - In de Zwitserse stad Lausanne zijn voor de tweede nacht op rij rellen geweest. De onrust volgt op een politieachtervolging waarbij een 17-jarige jongen op een gestolen scooter om het leven kwam.
1 uur geledenPUERTO QUIJARRO (ANP) - Om de jaguar meer leefgebied te geven zijn natuurgebieden in Bolivia, Brazilië en Paraguay aan elkaar verbonden. Volgens het Wereld Natuur Fonds (WWF) moet het ook de waterstromen en bossen beschermen en de biodiversiteit versterken in de regio.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Libanon komt op 31 augustus met een plan over hoe het Hezbollah wil overtuigen zich te ontwapenen. De Amerikaanse gezant voor Libanon en Syrië, Thomas Barrack, meldt dat na overleg met de Libanese president Joseph Aoun.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland wil op dit moment de Palestijnse staat nog niet erkennen, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Een aantal landen, waaronder Frankrijk en Canada, heeft zo'n stap wel aangekondigd. "We zullen ons niet bij dat initiatief aansluiten", aldus Merz in een gezamenlijke persconferentie met de Canadese premier Mark Carney in Berlijn.
4 uur geleden