Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook België zet zich schrap voor hete dagen

Ook België zet zich schrap voor hete dagen

BRUSSEL (ANP) - België maakt zich op voor hoge temperaturen in de komende dagen. Het Koninklijk Meteorologisch Instituut (KMI) meldt dat aan het begin van de week bijzonder warme lucht uit het zuiden wordt verwacht. De temperatuur gaat dan steeds verder oplopen.

Het KMI meldt dat het maandag op veel plaatsen rond de 32 graden wordt. "Dinsdag verwachten we maxima rond of boven 35 graden op veel plaatsen in het westen en het centrum van het land. Woensdag kunnen de maxima rond 36 of 37 graden schommelen in het centrum en het oosten."

Ook Nederland zet zich schrap voor hoge temperaturen. Daar wordt maandagochtend het Nationaal Hitteplan van kracht in het hele land. Het lijkt vooral op dinsdag en woensdag erg heet te worden, met temperaturen ruim boven de dertig graden.

Ook buurland Duitsland wordt dan geplaagd door hitte. Daar wordt plaatselijk rekening gehouden met temperaturen van 39 graden op woensdag, berichten Duitse media.

Meer uit Buitenland

Qatar wil blijven bemiddelen in Gaza-oorlog

DOHA (ANP/DPA) - Qatar wil blijven bemiddelen in de Gaza-oorlog, ondanks de Israëlische aanval in Doha van dinsdag. Dat zei premier Mohammed bin Abdulrahman al-Thani bij een Arabisch-islamitische top in de Qatarese hoofdstad.

2 uur geleden
Dodental anticorruptieprotesten in Nepal stijgt met tientallen

KATHMANDU (ANP/RTR) - Het dodental als gevolg van de anticorruptieprotesten in Nepal is opgelopen tot 72, zei het gezondheidsministerie zondag. Reddingsteams zoeken nog steeds naar lichamen in winkelcentra en andere gebouwen die zijn beschadigd door de onrusten.

7 uur geleden
Oproep 'Bloquons tout' vindt in weekend nauwelijks gehoor

NANTES/LYON (ANP) - De oproep van de anonieme protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) lijkt dit weekend in Frankrijk nauwelijks gehoor te hebben gevonden. Na de grote actiedag van afgelopen woensdag had de beweging op sociale media weer acties en blokkades in het vooruitzicht gesteld, maar het is volgens Franse media voornamelijk gebleven bij kleine plaatselijke samenscholingen.

8 uur geleden
Dode gevonden in puin van ontploft Madrileens café

MADRID (ANP) - Na een gasexplosie zaterdag in een café in een buitenwijk van Madrid is in het puin van het café een overleden slachtoffer gevonden. De man is voor zover bekend de enige dode bij dit incident in Vallecas. Er vielen 25 gewonden, onder wie drie ernstig gewonden.

10 uur geleden
Buitenlandminister VS in Israël na Israëlische aanval op Qatar

DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio brengt een bezoek aan Israël, kort na een Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha afgelopen week. Israël viel een pand aan dat door de regering van Qatar aan de Palestijnse beweging Hamas ter beschikking was gesteld. Daarbij kwamen een Qatarees en vijf Palestijnen om het leven. Er werden geen Hamasleiders getroffen, wat Israëls bedoeling was.

11 uur geleden
Venezuela beschuldigt VS van onderscheppen vissersboot

CARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zaterdag een Venezolaanse vissersboot onderschept en acht uur lang bezet. Dat stelt het Venezolaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

13 uur geleden
Israëlisch leger doorzoekt woning Palestijnse Oscarwinnaar

AT-TUWANI (ANP) - De Palestijnse regisseur en activist Basel Adra zegt zaterdag op de bezette Westelijke Jordaanoever te zijn aangevallen door kolonisten. Toen hij familieleden die bij het incident gewond waren geraakt, vergezelde naar een ziekenhuis, doorzocht het Israëlische leger zijn woning, aldus de filmmaker tegenover CNN.

13 uur geleden