Ook België besluit tot ophokplicht pluimvee
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Vanaf zaterdag geldt in België een ophokplicht voor pluimvee van pluimveehouderijen. Het besluit moet het risico op het uitbreken van de vogelgriep beperken, aldus het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) en de federale minister van Landbouw, David Clarinval.
Dit jaar is er nog nergens in België vogelgriep vastgesteld, maar het virus circuleert wel volop op de routes van trekvogels naar en over België, zegt het Agentschap.
Nederland besloot woensdag tot een landelijke ophokplicht nadat vogelgriep werd vastgesteld bij een biologische kippenboerderij in Putten. Net als in Nederland geldt de ophokplicht in België niet voor hobbyhouders.
België hief in april de ophokplicht op, die in december 2023 was ingesteld.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/RTR/AFP) - Saudi-Arabië veroordeelt de zeeblokkade die de Jemenitische Houthi's zeggen te hebben ingesteld tegen het land. De Houthi's noemen Saudi-Arabië crimineel en noemen de maandag aangekondigde blokkade wraak voor het blokkeren van havens en vliegvelden in Jemen.
8 minuten geledenROME (ANP/AFP) - In Italië is ophef ontstaan om het overlijden van een Marokkaanse man die door de politie in bedwang werd gehouden en om hulp smeekte. Mensenrechtenactivisten en oppositiepartijen eisen opheldering. Ook zijn betogers de straat opgegaan.
32 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) bevestigt te zijn begonnen met een proef waarbij militairen gebieden in het zuiden van Libanon verlaten. Het plan is dat de Libanese strijdkrachten, die bekendstaan als zwakker dan Hezbollah, de controle daar overnemen.
1 uur geledenCOLUMBIA (ANP) - De zus van de overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham, Darline Graham, stelt zich kandidaat voor zijn zetel. Dat laat ze weten in een interview met FOX News. Darline verving haar broer al tot het einde van zijn ambtsperiode. President Donald Trump wilde dat ze daarna mee zou doen aan de verkiezingen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een 28-jarige Britse man is aangeklaagd voor de moord op de Britse oud-politicus Ann Widdecombe. Zij werd twee weken geleden in haar huis gedood. Twee dagen later werd er een verdachte opgepakt.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham heeft maandag de eerste ministers van zijn kabinet benoemd. De voormalige minister van Defensie John Healey wordt minister van Financiën en Ed Miliband wordt minister van Buitenlandse Zaken, maakte de regering bekend.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse oud-schaakster Judit Polgár heeft het aanbod afgewezen om president van haar land te worden. Premier Péter Magyar maakte zondag bekend Polgár te hebben voorgedragen voor de vooral ceremoniële functie.
3 uur geleden