Ook bedrijven die meewerken aan festivals komen handen tekort
DEN HAAG (ANP) - De festivalbranche heeft een speciale website opgezet om mensen te werven. Daarop worden vacatures voor bijbanen, flexbanen en vaste functies gedeeld. Evenementen en concerten kampen met een behoorlijk personeelstekort en dat terwijl er na twee jaar coronamaatregelen eindelijk weer sprake is van een echte festivalzomer.
Een woordvoerder van festival- en concertorganisator MOJO zegt dat het personeelstekort dit jaar "een belangrijk thema" is voor de festivalindustrie. "In onze branche werken veel zzp'ers en die hebben tijdens de coronacrisis noodgedwongen ander werk moeten zoeken omdat er geen festivals waren. Zij hebben nu een andere baan en dat merken wij", zegt hij. "De technici zijn voor een groot deel richting de bouw en installatietechniek vertrokken."
Ook bedrijven die het licht en geluid verzorgen hebben het druk. "Het is een ongelofelijke bak ellende", zegt een medewerker van een verhuurder van licht- en geluidsapparatuur. Leveranciers kampen eveneens met een personeelstekort. Siart Smit, festivaldirecteur van Oerol, ziet vooral problemen met het transport. "Dat materiaal bijvoorbeeld later aankomt, omdat er geen chauffeur is." Volgens Smit vraagt dat om enige creativiteit van alle partijen. "En dat lukt, maar flexibiliteit is nodig."
Gekkenhuis
Ook bij Pieter Smit, het grootste vervoerverhuurbedrijf van Europa voor de entertainmentsector, wordt vaker nee verkocht. "We krijgen nu nog aanvragen voor festivals in juni en juli", aldus een zegsman, maar de capaciteit van het bedrijf is daar momenteel niet toereikend voor.
Cateringbedrijf Holland Promotion Group, dat samenwerkt met festivals door heel Nederland, zegt het "enorm" druk te hebben. "Het is een gekkenhuis", aldus een woordvoerder. "Twee jaar lang kon er niets gevierd worden, geen bruiloften, geen feesten, geen festivals. Nu haalt iedereen alles in één keer in." Van een personeelstekort heeft het bedrijf echter geen last. "Dat gaat allemaal goed, maar het is wel aanpoten."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
8 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.
12 uur geleden