Ook bedrijven die meewerken aan festivals komen handen tekort
DEN HAAG (ANP) - De festivalbranche heeft een speciale website opgezet om mensen te werven. Daarop worden vacatures voor bijbanen, flexbanen en vaste functies gedeeld. Evenementen en concerten kampen met een behoorlijk personeelstekort en dat terwijl er na twee jaar coronamaatregelen eindelijk weer sprake is van een echte festivalzomer.
Een woordvoerder van festival- en concertorganisator MOJO zegt dat het personeelstekort dit jaar "een belangrijk thema" is voor de festivalindustrie. "In onze branche werken veel zzp'ers en die hebben tijdens de coronacrisis noodgedwongen ander werk moeten zoeken omdat er geen festivals waren. Zij hebben nu een andere baan en dat merken wij", zegt hij. "De technici zijn voor een groot deel richting de bouw en installatietechniek vertrokken."
Ook bedrijven die het licht en geluid verzorgen hebben het druk. "Het is een ongelofelijke bak ellende", zegt een medewerker van een verhuurder van licht- en geluidsapparatuur. Leveranciers kampen eveneens met een personeelstekort. Siart Smit, festivaldirecteur van Oerol, ziet vooral problemen met het transport. "Dat materiaal bijvoorbeeld later aankomt, omdat er geen chauffeur is." Volgens Smit vraagt dat om enige creativiteit van alle partijen. "En dat lukt, maar flexibiliteit is nodig."
Gekkenhuis
Ook bij Pieter Smit, het grootste vervoerverhuurbedrijf van Europa voor de entertainmentsector, wordt vaker nee verkocht. "We krijgen nu nog aanvragen voor festivals in juni en juli", aldus een zegsman, maar de capaciteit van het bedrijf is daar momenteel niet toereikend voor.
Cateringbedrijf Holland Promotion Group, dat samenwerkt met festivals door heel Nederland, zegt het "enorm" druk te hebben. "Het is een gekkenhuis", aldus een woordvoerder. "Twee jaar lang kon er niets gevierd worden, geen bruiloften, geen feesten, geen festivals. Nu haalt iedereen alles in één keer in." Van een personeelstekort heeft het bedrijf echter geen last. "Dat gaat allemaal goed, maar het is wel aanpoten."
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
11 uur geleden