Ook BBB wil nu al koopkrachtplan horen van kabinet
DEN HAAG (ANP) - De BoerBurgerBeweging sluit zich aan bij de oproep van de PvdA en GroenLinks aan het kabinet om al in de voorjaarsnota, die nu in de Tweede Kamer wordt behandeld, stappen te zetten om de koopkracht van kwetsbare huishoudens blijvend te verbeteren. Minister Sigrid Kaag (Financiën) en de coalitiepartijen willen het daar pas richting Prinsjesdag over gaan hebben.
De linkse partijen dreigden al voor het debat tegen de voorjaarsnota te stemmen als daarin niet al een voorschot wordt genomen op koopkrachtmaatregelen vanaf volgend jaar. Nu ook BBB zich achter de oproep van het linkse blok schaart, lijkt voldoende steun in de Eerste Kamer voor deze belangrijke bijstelling van de begroting ver weg. Zonder deze partijen is een meerderheid in de senaat niet mogelijk.
Kaag hield ook na flink aandringen door de oppositiepartijen vol dat het haar nu nog niet lukt een koopkrachtpakket op te stellen. Daarvoor heeft het kabinet volgens haar de laatste economische ramingen van het Centraal Planbureau (CPB) nodig en het rapport van een commissie die de hoogte van het sociale minimum onderzoekt. "Haast zou het onzorgvuldig maken", meent de bewindsvrouw.
Meteen maatregelen nemen
Maar daar nemen de partijen geen genoegen mee. Zij wijzen op de bezuinigingen die het kabinet voor het eerst sinds jaren doorvoert in de voorjaarsnota, en willen dat daar meteen al maatregelen tegenover worden gezet om te voorkomen dat nog meer mensen daardoor in financiële moeilijkheden komen. Zij willen antwoord voordat de Tweede Kamer volgende week stemt over de voorjaarsnota.
BBB-leider Caroline van der Plas zette haar naam ook onder een oproep van haar JA21-collega Joost Eerdmans om bij tegenvallers liever te bezuinigen dan lasten te verzwaren. Dat leidde tot opgetrokken wenkbrauwen bij de coalitiepartijen. Zij vinden dat in tegenspraak met de oproep om de gevraagde koopkrachtmaatregelen te financieren door hoge vermogens en bedrijfswinsten zwaarder te belasten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Over het motief van de aanslag op het partijkantoor van D66 is nog niets bekend, maar volgens premier Rob Jetten is wel duidelijk dat het heel gericht tegen de partij was. "Er zijn heel veel panden in de Haagse binnenstad. Ik denk wel dat deze dader heel bewust naar ons partijkantoor is gelopen om daar met een voorbereide vuurwerkbom deze actie uit te voeren", zei de premier en D66-leider vrijdag voor aanvang van de ministerraad.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Op internationaal niveau wil asielminister Bart van den Brink vooral benadrukken dat "terugkeer een essentieel onderdeel moet zijn" van migratiebeleid. Die boodschap heeft hij naar eigen zeggen naar voren kunnen brengen op een VN-migratiebijeenkomst in New York.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "Protesteren doe je niet met bakstenen," zegt asielminister Bart van den Brink naar aanleiding van de vernielingen die zijn aangebracht aan het gemeentehuis in IJsselstein. Dat dit is gebeurd, noemt de CDA'er onacceptabel in een bericht op X.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.
1 week geleden