Ook BBB wil meer concrete stikstofplannen van eigen minister zien
DEN HAAG (ANP) - Ook de BBB wil meer concrete stikstofmaatregelen zien van haar eigen minister Femke Wiersma (Landbouw). Zij presenteerde vrijdag haar alternatieve stikstofplannen, nadat zij de gebiedsaanpak van haar voorganger Christianne van der Wal (VVD) had stopgezet. Wiersma benadrukte dat het ging om hoofdlijnen die verder besproken moeten worden met de sector.
BBB-Kamerlid Cor Pierik snapt dat Wiersma in de vijf maanden sinds haar aantreden nog niet alles heeft kunnen uitwerken. Ook vindt hij het "logisch" dat de minister "zorgvuldig" te werk gaat. "Maar we willen meer zicht op een tijdpad, concrete maatregelen, en een grove inschatting van de bijdrage die de maatregelen hebben aan het halen van de doelen", zegt hij in een debat in de Tweede Kamer. De BBB'er kijkt "reikhalzend" uit naar de concrete invulling van Wiersma's beleid.
Dat Pierik dan zelf niet met concretere maatregelen kwam, viel slecht bij andere partijen. Onder meer GroenLinks-PvdA, de ChristenUnie en de Partij voor de Dieren wilden van Pierik weten waarom hij plannen die zijn partij eerder had aangekondigd niet doorzet, of welke concrete doelen zijn partij dan wil halen. Pierik antwoordde "aan alle knoppen te willen draaien", en ook actie te vragen van de industrie of luchtvaart. Verder zei hij blij te zijn met de investering van 5 miljard euro, onder meer bedoeld voor innovatie. Het vorige kabinet had overigens nog 20 miljard tot zijn beschikking, maar dat fonds werd grotendeels wegbezuinigd aan de formatietafel.
"Ik hoor zo weinig concreets", verzuchtte Pieter Grinwis (ChristenUnie). "Wat heeft de boer of boswachter hier aan?" Volgens Ines Kostić (Partij voor de Dieren) speelt de BBB "Russisch roulette" met de boerensector, en blijven boeren langer in onzekerheid hoe zij verder kunnen met hun bedrijf.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
1 dag geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
2 dagen geleden