Ook baanrenster Van der Peet naar tweede ronde sprint op Spelen
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Na Hetty van de Wouw heeft ook baanrenster Steffie van der Peet de tweede ronde bereikt van het sprinttoernooi op de Olympische Spelen.
De Haagse deed dat via de herkansingen nadat ze bij haar eerste optreden had verloren van de Australische Kristina Clonan. In een serie met drie rensters was ze daarna te sterk voor de Mexicaanse Yuli Verdugo en de Chinese Shanju Bao.
De tweede ronde begint om 19.10 uur. Van de Wouw neemt het op tegen de Nieuw-Zeelandse Shaane Fulton. Voor Van der Peet wacht een duel met de Britse wereldkampioene Emma Finucane.
Keirin
Van de Wouw veroverde donderdag het zilver op het sprintonderdeel keirin. Dat toernooi verliep voor Van der Peet pechvol. In de kwartfinales kwam ze na de finish ten val. In de halve finales kwam ze vier duizendsten tekort om ten koste van Finucane de finale te bereiken.
Ook op de sprint was het nipt in de herkansingen waarin alleen de winnaar zich plaatst voor de volgende ronde. Het verschil met Verdugo was één duizendste van een seconde.
Zaterdag volgen de achtste finales en de kwartfinales, waarna zondag de beslissingen vallen.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
10 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden