Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook baanrenster Van der Peet naar tweede ronde sprint op Spelen

Ook baanrenster Van der Peet naar tweede ronde sprint op Spelen

SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Na Hetty van de Wouw heeft ook baanrenster Steffie van der Peet de tweede ronde bereikt van het sprinttoernooi op de Olympische Spelen.

De Haagse deed dat via de herkansingen nadat ze bij haar eerste optreden had verloren van de Australische Kristina Clonan. In een serie met drie rensters was ze daarna te sterk voor de Mexicaanse Yuli Verdugo en de Chinese Shanju Bao.

De tweede ronde begint om 19.10 uur. Van de Wouw neemt het op tegen de Nieuw-Zeelandse Shaane Fulton. Voor Van der Peet wacht een duel met de Britse wereldkampioene Emma Finucane.

Keirin

Van de Wouw veroverde donderdag het zilver op het sprintonderdeel keirin. Dat toernooi verliep voor Van der Peet pechvol. In de kwartfinales kwam ze na de finish ten val. In de halve finales kwam ze vier duizendsten tekort om ten koste van Finucane de finale te bereiken.

Ook op de sprint was het nipt in de herkansingen waarin alleen de winnaar zich plaatst voor de volgende ronde. Het verschil met Verdugo was één duizendste van een seconde.

Zaterdag volgen de achtste finales en de kwartfinales, waarna zondag de beslissingen vallen.

Meer uit Sport

Wielrenster Nooijen verovert eerste nationale titel op de weg

NIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.

9 minuten geleden
Verstappen noemt tweede plaats in Oostenrijk heel positief

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.

1 uur geleden
Verstappen tweede achter Russell bij GP van Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.

1 uur geleden
Roeiers pakken twee gouden medailles bij wereldbeker in Luzern

LUZERN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben bij de wereldbeker in het Zwitserse Luzern twee gouden medailles veroverd. Bij de vrouwen waren Benthe Boonstra en Roos de Jong in de dubbeltwee de beste, voor twee boten uit de Verenigde Staten. De Holland Acht won bij de mannen, voor Groot-Brittannië en Australië. De regerend wereldkampioenen pakten vorige maand bij de wereldbeker in Sevilla ook de winst.

2 uur geleden
Tennisser Bergs wint op Eastbourne eerste ATP-titel

EASTBOURNE (ANP) - Tennisser Zizou Bergs heeft het grastoernooi van Eastbourne op zijn naam geschreven en daarmee vertrouwen opgedaan voor Wimbledon. In de finale rekende hij in drie sets af met de Fransman Ugo Humbert, die hij komende week ook treft in de eerste ronde op het grandslamtoernooi in Londen: 3-6 6-1 6-4.

3 uur geleden
Japanner Ogura wint 95e TT van Assen in MotoGP

ASSEN (ANP) - De Japanner Ai Ogura heeft de 95e TT van Assen gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia boekte op het Drentse asfalt zijn eerste overwinning in de koningsklasse van de motorsport. De Spanjaard Raúl Fernández, teamgenoot van Ogura, finishte op twee seconden achterstand als tweede.

3 uur geleden
Kelderman beleeft 'heerlijk gevoel' van winnen op NK wielrennen

NIJMEGEN (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman kon het bijna niet geloven dat hij in Nijmegen Nederlands kampioen was geworden. De laatste keer dat hij met de handen omhoog over de streep was gekomen was volgens de 35-jarige renner van Visma - Lease a Bike "heel lang geleden". "Bij de beloften denk ik. Het is een heerlijk gevoel", zei hij in de eerste reactie bij de NOS.

3 uur geleden